صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ با دندان‌درد در ايام تعطيل چه کنيم؟

در چنين مواردي ما فقط مي‌توانيم به شما توصيه کنيم براي پيشگيري از درد کشيدن و کنار آمدن با دندان‌درد تا رسيدن به يک مرکز درماني، از داروهاي مسکن بدون نسخه مانند استامينوفن، مفناميک‌اسيد يا ايبوپروفن استفاده کنيد.

کد خبر: 2329

بيتوته/ مي‌خواهم بدانم در صورت ابتلا به دندان‌درد يا شکستگي دندان در تعطيلات نوروز يا در مسافرت بايد چه اقدامات اورژانسي تا رسيدن به مرکزي که دندان‌پزشک داشته باشد، انجام دهيم؟...
يکي از مشکلاتي که گاهي در ايام تعطيل براي برخي از افراد به وجود مي‌آيد، ابتلا به دندان‌درد و در دسترس نبودن دندان‌پزشک يا مرکز درماني است. در چنين مواردي ما فقط مي‌توانيم به شما توصيه کنيم براي پيشگيري از درد کشيدن و کنار آمدن با دندان‌درد تا رسيدن به يک مرکز درماني، از داروهاي مسکن بدون نسخه مانند استامينوفن، مفناميک‌اسيد يا ايبوپروفن استفاده کنيد.
البته امکان دارد شما به عفونت حاد يا التهاب دندان‌ها هم مبتلا شده و نياز به مصرف آنتي‌بيوتيک داشته باشيد اما خوردن آنتي‌بيوتيک‌ها نياز به تجويز پزشک دارد و نمي‌توان مصرف خودسرانه آنها را توصيه کرد. به همين دليل تنها توصيه تا پيش از مراجعه به دندان‌پزشک، فقط آرام کردن درد دندان با خوردن قرص‌هاي مسکن است.
گاهي ممکن است در طول تعطيلات به علت زمين خوردن يا مصرف خوراکي‌هاي سخت، دچار شکستگي دندان هم بشويد. در اين مورد توصيه مي‌شود که در صورت امکان تکه شکسته دندان يا دنداني که به‌طو کامل از جايش جدا شده است را پيدا کنيد، آن را بلافاصله درون شير يا سرم فيزيولوژي قرار دهيد و هرچه سريع‌تر به نزديک‌ترين دندان‌پزشک مراجعه کنيد تا تکه شکسته يا دندان کامل را سرجايش قرار دهد و کارهاي درماني لازم براي ترميم و حفظ دندان اصلي و طبيعي را انجام دهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر