صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

مبارزه افراد سالمند با آنفلوآنزا، به کمک ورزش

انجام حرکات ورزشي دشوار بدن را قوي کرده و خطر ابتلا به آنفلوآنزا را کاهش مي دهد. انجام ورزش هاي هوازي شديدي مانند دويدن يا دوچرخه سواري که ضربان قلب را بالا برده، باعث تعريق و افزايش تنفس و سرعت آن مي شود، از جمله راه هايي هستند که بروز آنفلوآنزا را تا حد زيادي کاهش مي دهد.

کد خبر: 231

باشگاه خبرنگاران/ انجام حرکات ورزشي دشوار بدن را قوي کرده و خطر ابتلا به آنفلوآنزا را کاهش مي دهد. انجام ورزش هاي هوازي شديدي مانند دويدن يا دوچرخه سواري که ضربان قلب را بالا برده، باعث تعريق و افزايش تنفس و سرعت آن مي شود، از جمله راه هايي هستند که بروز آنفلوآنزا را تا حد زيادي کاهش مي دهد.
مدير گروه سلامت جمعيت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي گفت: سالمندان در ايام سرد سال مي‌توانند با انجام فعاليت‌هاي ورزشي کمتر به سرماخوردگي دچار شوند.مريم پور آدينه ما افزود: سالمنداني که حداقل سه مرتبه در هفته ورزش مي‌کنند، دو برابر کمتر از سالمنداني بيمار مي‌شوند که هيچ گونه حرکت ورزشي انجام نمي‌دهند.
وي ادامه داد: انجام ورزش سبک و متوسط مانند پياده روي به مدت 30 تا 45 دقيقه و سه تا پنج روز در هفته مي‌تواند سيستم ايمني بدن را تقويت کند و از بروز سرماخوردگي سالمندان جلوگيري کند.
پور‌آدينه با اشاره به اين که ورزش موجب افزايش سطح ايمني بدن مي‌شود، اظهار کرد: تحرک در سالمندان مقاومت بدن را افزايش داده و از طرفي با افزايش ترشحات بزاقي از ورود عوامل بيماري زا و بروز بيماري در دستگاه تنفسي فوقاني جلوگيري مي‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر