صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

طول عمر و تقويت قلب با مصرف شير

شير موجب تقويت قلب مي‌شود؛ چاق کننده بدن است و براي فراموشي، ماليخوليا، افسردگي، وسواس، خفقان(تپش قلب) و زخم عفوني ريه مفيد است. جوشاندن شير در طب سنتي آدابي دارد که رعايت آن براي حفظ سلامتي مفيد است و ضررهاي احتمالي شير کم مي‌شود.

کد خبر: 228

تسنيم/ شير موجب تقويت قلب مي‌شود؛ چاق کننده بدن است و براي فراموشي، ماليخوليا، افسردگي، وسواس، خفقان(تپش قلب) و زخم عفوني ريه مفيد است. جوشاندن شير در طب سنتي آدابي دارد که رعايت آن براي حفظ سلامتي مفيد است و ضررهاي احتمالي شير کم مي‌شود.
شير غذايي کامل است، يعني به تنهايي براي تغذيه و مرمت اعضاء بدن مناسب است و غذاي سريع الهضم بوده و امروزه در درمان بسياري از بيماري‌ها به کار برده مي‌شود.
خوردن شير با برنج به صورت شير برنج يا فرني براي طول عمر، زيبايي پوست مفيد بوده همچنين خوردن شير با گردو و خرما براي چاق کردن بدن و تقويت نيروي جنسي مفيد است.
هرشيري مرکب از سه جوهر مختلف است: مائيت(آبي) و جبنيت( پنيري) و دسومت(چربي)که هر يک مزاج مخصوصي دارد. طبيعت مطلق شير، گرم در اول و تر در دوم است.
شير خوب قوام معتدل دارد، به رنگ سفيد و صاف بوده و طعم شيرين دارد و بوي بد نيز ندهد. شير حافظ رطوبات اصلي بدن است و براي فراموشي، ماليخوليا، افسردگي، وسواس، خفقان(تپش قلب) و زخم عفوني ريه مفيد است.
شير موجب تقويت قلب مي‌شود همچنين شير سبب لينت شکم، افزايش توليد مني و نيروي جنسي شده همچنين چاق کننده بدن است.
مصرف همزمان شير و غذاهاي ترش، شور يا گوشت، تخم مرغ، ماهي، ترب، پياز و ميوه‌هاي تازه و سبزي‌ و برخي حبوبات زيان آور است. مصرف غذا بعد از شير و خوابيدن به دنبال آن سبب فاسد شدن شير مي‌شود.
شير حيوانات تازه زا غليظ تر و بالعکس حيواناتي که علف خشک و خوشبو مي‌خورند و در بيابان‌ها مي‌چرند و در يک محل ثابت نمي‌مانند، شيرشان رقيق‌تر و لطيف‌تر از شير حيواناتي است که در يک محل ثابت، آن‌ها را بسته‌اند و يا در منزل از آن‌ها نگهداري شده و آذوقه مي‌دهند، مخصوصا اگر علوفه حيوانات از کنجاله‌هاي دانه‌هاي روغني و پنبه دانه باشد که در اين صورت شير حيوان بسيار غليظ و پر از فضولات شده و توليد درد معده مي‌کند.
از خوردن چنين شيري، مستعدان به بيماري قولنج بايد بطور جدي پرهيز کنند. اشخاصي که در بدن لکه‌هاي سفيد دارند و يا از خوردن شير دچار سردرد مي‌شوند و يا دچار تب شده و نيز کساني که بر اثر خوردن شير دچار حالت استفراغ مي‌شوند، بايد از خوردن اين چنين شير پرهيز کنند.
روش جوشاندن شير به اين نحو است که به اندازه يک چهارم شير، آب شيرين اضافه شود سپس در حرارت ملايم بجوشانند تا آبي که افزوده شده تبخير شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر