صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ عدم استفاده از نخ دندان باعث پوسيدگي دندان‌ها مي‌شود

متاسفانه بسياري از افراد فکر مي‌کنند تنها مسواک زدن کافي است اين در حالي است که خيلي از خرده‌هاي ريز غذا که لابلاي دندان مي‌رود با مسواک برطرف نمي‌شود. اصلاني اظهار کرد: ماندن غذا لابه لاي دندان باعث بروز مشکلات زيادي براي دندان از جمله پوسيدگي دندان مي‌شود.

کد خبر: 2168

ايمنا/ دکتر همايون اصلاني متخصص دندانپزشکي با اشاره به اينکه در کشور ما فرهنگ استفاده از نخ دندان وجود ندارد، اظهار کرد: پوسيدگي دندان از عوامل مهمي است که ضمن مسواک نزدن در اثر استفاده نکردن از نخ دندان ايجاد مي‌شود.
وي گفت: متاسفانه بسياري از افراد فکر مي‌کنند تنها مسواک زدن کافي است اين در حالي است که خيلي از خرده‌هاي ريز غذا که لابلاي دندان مي‌رود با مسواک برطرف نمي‌شود.
اصلاني اظهار کرد: ماندن غذا لابه لاي دندان باعث بروز مشکلات زيادي براي دندان از جمله پوسيدگي دندان مي‌شود.
وي همچنين استفاده نکردن از نخ دندان را باعث رشد ميکروب‌ها و عامل مهمي براي شکسته شدن دندان‌ها دانست و اظهار کرد: پوسيدگي‌هايي که موجب شکستگي دندان‌ها بخصوص دندان‌هاي سالم مي‌شوند، بدون اينکه مشخص باشد، زير دندان پيشرفت مي‌کنند و هنگامي که سطح بالايي دندان تحت فشار آن مي‌شکنند، خود را نشان مي‌دهند.
وي با تاکيد بر ضرورت استفاده از نخ دندان بعد از صرف هر غذا، خاطرنشان کرد: استفاده از نخ دندان از پوسيدگي دندان‌ها پيشگيري مي‌کند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر