صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

اضطراب، عاملي که جذابيت را کم مي‌کند!

اين استرس و فشارهاي رواني و فيزيکي مي‌توانند به شيوه‌هاي مختلف زندگي ما را مختل کنند و فرد چه مجرد باشد يا متاهل، زندگي‌اش تحت تاثير اين تنش‌ها قرار مي‌گيرد. اما بدون شک با کمک گرفتن از تکنيک‌هاي آرام‌سازي و مراقبه يا شيوه‌هاي درماني ديگر به توصيه متخصصان مي‌توانيد ...

کد خبر: 214

نتايج يک مطالعه جديد روانشناسي تاييد مي‌کند که افراد مضطرب جذابيت کمتري دارند.
در اين بررسي مشخص شد افراد مضطرب و استرسي، اغلب از ديد ديگران جذابيت کمتري دارند و به احتمال زياد اين تاثير از هورمون استرس ناشي مي‌شود. 

کارشناسان در اين مطالعه دريافتند معمولا افرادي که در چشم ديگران جذاب‌تر به نظر مي‌رسند سطح هورمون استرس موسوم به کورتيزول در بدنشان پايين‌تر است.
در زندگيِ هر فرد عوامل استرس‌زاي مختلفي وجود دارند و اين عوامل مي‌توانند با فعاليت‌هاي شغلي و محيط‌هاي کاري، پول، خانواده و تعطيلات که روزانه استرس‌هاي زيادي را به ما تحميل مي‌کنند،‌ مرتبط باشند.
در ميان بيماراني که به مطب‌هاي روانپزشکان مراجعه مي‌کنند 75 تا 90 درصد آنها از استرس‌هاي مختلف شکايت مي‌کنند.
اين استرس و فشارهاي رواني و فيزيکي مي‌توانند به شيوه‌هاي مختلف زندگي ما را مختل کنند و فرد چه مجرد باشد يا متاهل، زندگي‌اش تحت تاثير اين تنش‌ها قرار مي‌گيرد. اما بدون شک با کمک گرفتن از تکنيک‌هاي آرام‌سازي و مراقبه يا شيوه‌هاي درماني ديگر به توصيه متخصصان مي‌توانيد تا حد زيادي بر اين استرس‌ها و پيامدهاي ناخوشايند آن غلبه کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر