صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چرا مردان زودتر از زنان مي ميرند؟

بر اساس نتايج پژوهش جديد مرکز "روبرت کوخ" آلمان، مردان به علت اين که کمتر از زنان به سلامتي خود توجه مي کنند و بيشتر از زنان به اعتياد گرايش دارند و ورزش کافي نمي کنند، زودتر مي‌ميرند. روزنامه آلماني " فرانکفورتر الگماينه" در گزارشي نوشت: تحقيق مرکز روبرت کوخ آلمان بيانگر آن است که مردان در اواسط عمر خود نسبت به زنان از سلامت کمتري برخوردارند و در نهايت زودتر از زنان مي ميرند.

کد خبر: 2136

بر اساس نتايج پژوهش جديد مرکز "روبرت کوخ" آلمان، مردان به علت اين که کمتر از زنان به سلامتي خود توجه مي کنند و بيشتر از زنان به اعتياد گرايش دارند و ورزش کافي نمي کنند، زودتر مي‌ميرند.
روزنامه آلماني " فرانکفورتر الگماينه" در گزارشي نوشت: تحقيق مرکز روبرت کوخ آلمان بيانگر آن است که مردان در اواسط عمر خود نسبت به زنان از سلامت کمتري برخوردارند و در نهايت زودتر از زنان مي ميرند.
مرکز روبرت کوخ با انتشار گزارشي درباره وضعيت بهداشت و سلامت مردان، به افزايش نرخ مرگ و مير زودرس مردان بويژه بين 35 تا 65 سالگي پرداخته و علت اين امر را بي توجهي مردان به سلامتي خود و پرداختن آنها به امور تهديد کننده سلامتيشان،عنوان کرده است.
براساس اين گزارش علي رغم کاهش استفاده از توتون، بازهم شمار مردان معتاد به سيگار بويژه در ميان خانواده هاي محروم بسيار بيشتر از زنان است که يکي از نتايج آن شيوع سرطان مهلک ريه است.
اين گزارش مي افزايد: شماري از مردان مشروبات الکلي به ميزان خطرناک مي نوشند و نيز مردان و بويژه جوانان بسيار بيشتر از زنان مواد مخدر غير مجاز، مصرف مي کنند.
اين گزارش روند فزاينده چاقي، ديابت و بالابودن فشار خون در مردان را نيز از ديگر عواملي عنوان کرده است که سلامت مردان را تهديد مي کند.
بر اساس اين گزارش با وجود اين که دو سوم مردان ورزش مي کنند اما تنها يک چهارم آنها فعاليت جسمي کافي دارند و سبک زندگي در اين ميان نقش مهمي ايفا مي کند.
اين گزارش مي افزايد: مرداني که بعد از 30 سالگي به تنهايي زندگي مي کنند در مقايسه با کساني که شريک زندگي دارند، بيشتر در معرض خطر هاي بهداشتي و سلامتي قرار دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر