صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تغذيه/ غذاهايي که خطر ديابت را افزايش مي دهند

محققان آمريکايي دريافتند مصرف زياد گوشت هاي فرآوري شده از جمله سوسيس و کالباس و به طور کلي فست فودها به طور قابل توجهي خطر ابتلا به ديابت نوع دو را افزايش مي‌دهد. بر اساس اين تحقيقات، خوردن روزانه 50 گرم گوشت قرمز فرآوري شده تا ميزان 51 درصد خطر ابتلا به ديابت را افزايش مي‌دهد. همچنين مشخص شد اين خطر با جايگزين کردن مغزها، گوشت سفيد، لبنيات کم چرب و پروتئين‌هاي گياهي از جمله حبوبات کاهش مي‌يابد.

کد خبر: 1799

باشگاه خبرنگاران/ محققان آمريکايي دريافتند مصرف زياد گوشت هاي فرآوري شده از جمله سوسيس و کالباس و به طور کلي فست فودها به طور قابل توجهي خطر ابتلا به ديابت نوع دو را افزايش مي‌دهد. بر اساس اين تحقيقات، خوردن روزانه 50 گرم گوشت قرمز فرآوري شده تا ميزان 51 درصد خطر ابتلا به ديابت را افزايش مي‌دهد. همچنين مشخص شد اين خطر با جايگزين کردن مغزها، گوشت سفيد، لبنيات کم چرب و پروتئين‌هاي گياهي از جمله حبوبات کاهش مي‌يابد.

اين تحقيق توسط محققان دانشکده بهداشت عمومي دانشگاه هاروارد انجام شده و در مجله تغذيه آمريکا به چاپ رسيده است. اين نتايج در طي 28 سال و با بررسي پرسشنامه هايي به دست آمده است که توسط بيش از 204 هزار پرستار و متخصص بهداشت در آمريکا تکميل شده‌اند.

بر اساس آمار جهاني، 350 ميليون بزرگسال به ديابت نوع دو مبتلا هستند و طبق گزارش مرکز کنترل و پيشگيري بيماري ها در آمريکا، 11 درصد از افراد بالاي 20 سال در اين کشور از اين بيماري رنج مي برند. ديابت نوع دو، بيماري مزمني است که باعث بالا‌رفتن قندخون مي‌شود و چاقي، کم‌تحرکي و رژيم ناسالم غذايي از دلايل ابتلا به آن هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر