صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تغذيه/ جويدن آدامس به چه افرادي توصيه نمي شود؟

جويدن آدامس به برخي از افراد به هيچ وجه توصيه نمي شود چرا که نتيجه ي تحقيقات و مطالعات ثابت کرده است که برخي از باورها در مورد جويدن آدامس کاملا اشتباه و برعکس است.مطالعات و تحقيقات بر روي 30 داوطلب در رده هاي سني 7 تا 30 ساله نشان داده است که جويدن آدامس براي دسته اي از افراد مضر است و دردها و مشکلات آنها را افزايش مي دهد.

کد خبر: 1737

جام نيوز/ جويدن آدامس به برخي از افراد به هيچ وجه توصيه نمي شود چرا که نتيجه ي تحقيقات و مطالعات ثابت کرده است که برخي از باورها در مورد جويدن آدامس کاملا اشتباه و برعکس است.مطالعات و تحقيقات بر روي 30 داوطلب در رده هاي سني 7 تا 30 ساله نشان داده است که جويدن آدامس براي دسته اي از افراد مضر است و دردها و مشکلات آنها را افزايش مي دهد.

اين تحقيقات در بين افراد مختلف انجام شده اما در اين ميان افراد مبتلا به ميگرن نشانه اي متفاوت از خود بروز دادند. اين افراد پيش از انجام اين مطالعات روزانه 1 تا 6 ساعت آدامس مي جويدند که به درخواست پزشکان به مدت يک ماه عادت جويدن آدامس را ترک کردند که پس از اتمام اين دوره يک ماهه مشخص شد که در 26 نفر از اين بيماران بهبودي چشمگيري حاصل شد.

همچنين براي روشن شدن بيشتر نتايج اين بررسي از تعدادي از آنان درخواست شد پس از گذشت دو هفته مجددا جويدن آدامس را شروع کنند که پس از چند روز دوباره سردردهاي اين نوجوانان آغاز شد.

مضرات جويدن آدامس
همانگونه که پزشکان مي گويند جويدن مداوم آدامس به مفصل فکي گيجگاهي فشار وارد مي‌کند و حرکت مداوم و بيش از حد از اين مفصل باعث سردرد مي‌شود. جزئيات اين مطالعه در نشريه نورولوژي اطفال منتشر شده است.
افرادي که اضافه وزن دارند آدامس نجوند!
مطالعات انجام شده که نتيجه ي ان در مجله ي EATING BEHAVIOR منتشر شد جويدن ادامس به دليل داشتن نوعي شکر ميل فرد را به خوردن غذاهاي نشاسته دار مانند برنج و نان افزايش مي دهد اما ميل به مصرف ميوه و سبزيجات را در انسان کاهش مي دهد و در نتيجه منجر به مصرف مواد غذايي بيشتر و افزايش وزن مي شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر