صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

بهترين روش لايه برداري پوست

لايه برداري پوست فوايد خيلي زيادي براي پوست دارد و انجام لايه برداري پوست اگر به موقع انجام شود براي حفظ سلامت آن بسيار خوب است. لايه‌ برداري، سلول‌هاي مرده پوست را برداشته و پوست شما را نرم‌تر، جوان‌تر و سالم‌تر از قبل مي‌کند. ولي بايد به اين نکته توجه کنيد که پوست خود را بيش از اندازه لايه برداري نکنيد. خيلي از خانم‌ها اطلاع ندارند چطوري پوست خود را لايه برداري کنند و چند وقت يک بار اين کار را انجام دهند. به همين خاطر خيلي از ما پوستمان جوش مي زند و صورت خود را مي‌شويم و در نهايت از لايه برداري پوست دست مي‌کشيم. در واقع، توصيه مي‌شود يک يا دو بار در هفته پوست خود را لايه برداري کنيد. در اينجا چند نکته براي لايه برداري صحيح پوست و پيشگيري از هر گونه آسيب‌هاي پوستي به شما معرفي مي‌کنيم.

کد خبر: 1730

جام نيوز/ لايه برداري پوست فوايد خيلي زيادي براي پوست دارد و انجام لايه برداري پوست اگر به موقع انجام شود براي حفظ سلامت آن بسيار خوب است. لايه‌ برداري، سلول‌هاي مرده پوست را برداشته و پوست شما را نرم‌تر، جوان‌تر و سالم‌تر از قبل مي‌کند. ولي بايد به اين نکته توجه کنيد که پوست خود را بيش از اندازه لايه برداري نکنيد. خيلي از خانم‌ها اطلاع ندارند چطوري پوست خود را لايه برداري کنند و چند وقت يک بار اين کار را انجام دهند. به همين خاطر خيلي از ما پوستمان جوش مي زند و صورت خود را مي‌شويم و در نهايت از لايه برداري پوست دست مي‌کشيم. در واقع، توصيه مي‌شود يک يا دو بار در هفته پوست خود را لايه برداري کنيد. در اينجا چند نکته براي لايه برداري صحيح پوست و پيشگيري از هر گونه آسيب‌هاي پوستي به شما معرفي مي‌کنيم.

۱. لايه بردار مناسبي بخريد
امروزه لايه بردارهاي بسياري در بازار موجودند و ممکن است نتوانيم تصميم بگيريم کدام يک از آن‌ها براي ما بهترند. بايد يک لايه بردار مخصوص براي بدن و يک لايه بردار مخصوص براي صورت خود تهيه کنيد. مي‌توانيد با مراجعه به داروخانه و مشورت با دکتر داروساز لايه بردار مناسبي براي پوست خود تهيه کنيد. همچنين در صورت لزوم مي‌توانيد به يک متخصص پوست مراجعه کنيد تا لايه برداري مناسبي براي پوست شما تجويز کند.

۲. لايه بردار را به روي پوست مرطوب اعمال کنيد
قبل از استفاده از لايه بردار خود، پوست خود را مرطوب کنيد. اين کار باعث مي‌شود مواد تشکيل دهنده لايه بردار براي مدتي به روي پوست شما باقي بماند و در نتيجه پوست صورت و بدن شما فوق العاده نرم و لطيف خواهد شد. من ترجيح مي‌دهم پوستم را در حمام لايه برداري کنم تا پوستم مرطوب باشد و پس از اتمام لايه برداري به راحتي آن را شستشو دهم.

۳. لايه بردار را به صورت دايره‌اي به روي پوست بماليد
لايه بردار را در حرکات دايره‌اي شکل به روي منطقه‌هاي کوچکي از پوست خود بماليد تا اطمينان حاصل کنيد که هيچ ناحيه‌اي از پوست را جا نگذاشته‌ايد. به اين ترتيب، لايه برداري مانند ماساژ پوست خواهد بود که براي پوست صورت و بدن شما مزاياي فوق‌ العاده‌اي دارد. اعمال لايه بردار را از پوست صورت خود شروع کنيد و سپس به سمت پوست بدن برويد، دقت کنيد تمام قسمت‌هاي بدن از جمله پشت زانوها و داخل آرنج‌ها را نيز به لايه بردار آغشته کنيد. در قسمت‌هاي بزرگتر بدن مي‌وانيد لايه بردار را در دايره‌هاي بزرگتري به روي پوست بماليد.

۴. هنگام لايه برداري دقت ويژه‌اي به خرج دهيد
هنگام لايه برداري، دقت کنيد که با مناطق حساس پوست خود مانند پوست گردن و صورت رفتار بسيار ملايمي داشته باشيد. اين مناطق داراي پوست نازک‌تر هستند، بنابراين بايد آن‌ها را بسيار ملايم ماساژ دهيد. وقتي لايه بردار را بر روي زانوها، آرنج‌ها و کف پاهاي خود اعمال مي‌کنيد مي‌توانيد فشار بيشتر وارد کنيد زيرا پوست اين نواحي طور طبيعي ضخيم‌تر از باقي قسمت‌هاي بدن است.

۵. از يک ليف لايه‌ بردار استفاده کنيد
اگر پوستي ضخيم داريد، براي رسيدن به بهترين نتايج سعي کنيد از يک ليف لايه برداري استفاده کنيد. اگرچه ليف‌هاي لايه برداري شبيه به يک اسفنج به نظر مي‌رسند اما بافت خشن‌تري داشته و زماني که مرطوب مي‌شوند نيز بافت آن‌ها سخت باقي مي‌ماند. مي‌توانيد اين ليف‌هاي لايه برداري را در اکثر داروخانه‌ها بيابيد.

۶. پوست خود را شستشو دهيد
هنگامي که لايه برداري پوست خود را به اتمام رسانديد، پوست خود را شستشو دهيد. اجازه ندهيد لايه بردار براي مدت طولاني به روي پوست شما باقي بماند، زيرا در اين صورت پوست شما خشک شده و به خارش مي‌افتد و از هر لوسيوني استفاده کنيد چنين مشکلي درمان نخواهد شد. توصيه مي‌کنم پوست خود را در حمام لايه برداري کنيد. سپس به سرعت آن را با آب ولرم شستشو دهيد و در آخر از يک دوش آب سرد براي بستن منافذ پوست بهره ببريد.

۷. پس از لايه برداري از لوسيون پوست استفاده کنيد
پس از لايه برداري پوست مقدار زيادي لوسيون به پوست خود بماليد. از يک کرم صورت براي پوست صورت، گردن و دست‌ها استفاده کنيد. يک کرم بدن نيز به بازوها، نيم تنه و پاهاي خود بماليد. اطمينان حاصل کنيد که پس از شستن لايه بردار به سرعت لوسيون مناسب را بر روي پوست خود اعمال کنيد. به اين ترتيب، پوست شما رطوبت کافي را دريافت کرده و نرم، درخشنده و سالم باقي خواهد ماند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر