صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تناسب اندام/ غذاهای کاهش دهنده وزن

برای کاهش وزن، رژیم‌های ریز و درشتی را توصیه کرده‌اند. اما بدون رژیم‌های غذایی دشوار که پایبند ماندن به آن‌ها تقریباً غیرممکن هست نیز می‌توان به راحتی وزن کم کرد. در این‌حا به بعضی از عوامل کاهنده ون اشاره می‌کنیم.

کد خبر: 17289

الو دکتر/ برای کاهش وزن، رژیم‌های ریز و درشتی را توصیه کرده‌اند. اما بدون رژیم‌های غذایی دشوار که پایبند ماندن به آن‌ها تقریباً غیرممکن هست نیز می‌توان به راحتی وزن کم کرد. در این‌حا به بعضی از عوامل کاهنده ون اشاره می‌کنیم.

برای کاهش وزن، رژیم‌های ریز و درشتی را توصیه کرده‌اند. اما بدون رژیم‌های غذایی دشوار که پایبند ماندن به آن‌ها تقریباً غیرممکن هست نیز می‌توان به راحتی وزن کم کرد. در این‌حا به بعضی از عوامل کاهنده ون اشاره می‌کنیم.

 

بلغور جودوسر

اگر به دنبال کاهش وزن و کربوهیدرات هستید، بلغور جودوسر گزینه‌ی خوبی است. محققان ثابت کرده‌اند که این غذا کلسترول را کاهش داده و دور کمر را کم می‌کند.

سرکه‌ی آب سیب

این سرکه سرشار از ویتامین E و A بوده و حاوی مقدار زیادی منیزیم و کلسیم است. سرکه جلوی گرسنگی شما را گرفته و روند خالی شدن معده را به تعویق می‌اندازد.

بادام

بادام‌، آجیل‌های چندکاره‌ای است که می‌توانید آن‌ها را همراه با چیزی دیگر یا به تنهایی بخورید. بادام سرشار از پروتئین و کربوهیدرات و کاهنده‌ی وزن بوده و فاسدنشدنی است.

گریپ‌فرود

این میوه تمام مؤلفه‌های کاهش وزن را دارد. متابولیسم شما را به جریان انداخته و به شما احساس اشباع بودن می‌دهد. هم‌چنین سرشار از فیبر است.

سیب‌زمینی شیرین

سیب‌زمینی شیرین جایگزین مناسبی برای قند در کاهش وزن است و به طور طبیعی شیرین بوده و نیز میزان قند خون را تنظیم می‌کند.

لوبیا

ممکن است کمی باعث نفخ شود، اما دارای مزیت‌های کاهنده‌ی وزن بسیاری است. سرشار از فیبر و پروتئین بوده و از همه مهم‌تر کالری بسیار کمی دارد.

پنیر کاتیج یا دلمه‌شده

این پنیر به طور شگفت‌آوری کالری کمی داشته و بعد از مصرف باعث می‌شود که احساس تنبلی و سستی نکنید.

نعناع

نعناع در کنار عطر خوشایندش، خاصیت‌های زیادی برای کاهش وزن دارد و می‌تواند اشتهای شما را کنترل کرده و نیز فعالیت معدی و روده‌ای شما را آرام کند.

ادویه‌جات

ادویه‌جات خاصی مانند زنجبیل، دارچین، فلفل هندی و زردچوبه باعث می‌شود که بتوانید چربی‌های اضافه‌تان را آب کنید.

ماتچا

در واقع ماتچا حالت پودری برگ‌های خشک‌شده‌‌ی چای سبز است که متابولیسم شما را افزیش داده و مانع از رشد سلول‌های چربی جدید می‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر