صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

معجزه داروي آرتروز در درمان طاسي + عکس

دارويي که براي درمان آرتروز به کار مي رود باعث شد مردي که مبتلا به طاسي کامل بود ، نه تنها تمام موهاي سر خود را بازيابد ، بلکه تمام موهاي ابرو و مژه و دستان وي نيز مجددا رشد کرد. اينها نتايج تحقيقي است که به تازگي در دانشگاه ييل صورت پذيرفته است.

کد خبر: 1614

عصر ايران/ دارويي که براي درمان آرتروز به کار مي رود باعث شد مردي که مبتلا به طاسي کامل بود ، نه تنها تمام موهاي سر خود را بازيابد ، بلکه تمام موهاي ابرو و مژه و دستان وي نيز مجددا رشد کرد.
اينها نتايج تحقيقي است که به تازگي در دانشگاه ييل صورت پذيرفته است.
در اين تحقيق مردي که درسن 25 سالگي به بيماري کچلي عمومي ، که به هيچ گونه درمان دارويي پاسخ نمي دهد مبتلا شده بود ، مورد بررسي قرار گرفت . در اين پژوهش بيمار با داروي آرتروز به نام توفاسيتينيب سيترات مورد درمان قرار گرفت و در نتيجه درمان تمام موهاي از دست رفته دوباره رشد کرد.به گفته دکتر برت اي کينگ ، استاد راهنماي پوست و موي دانشکده داروسازي دانشگاه ييل و سرپرست نويسندگان مقاله ،نتايج همانگونه که انتظار مي رفت حاصل شد.


اين گامي عظيم در درمان بيماران با بيماري مشابه به شمار مي رود.دکتر برت همچنين بر اين باور است که همين دارو در ديگر بيماران با بيماري مشابه نيز به همين صورت پاسخ خواهد داد.

آلوپسيا يا کچلي عمومي نوعي غير متداول در طاسيست.در اين بيماري موهاي تمام بدن به دلايل نامشخصي شروع به ريزش مي کند.اين بيماري نوعي بيماري سيستم ايمني به شمار مي رود.يعني سيستم ايمني به اشتباه بافتهاي بدن را به عنوان عامل خارجي شناسايي کرده و به آنها حمله مي کند.در اين مورد سيستم ايمني به فوليکولهاي مو حمله مي کند.
بيمار مورد مطالعه در اين بررسي علاوه بر طاسي عمومي به مشکل پسوريازيس ميکروبي نيز مبتلا بود.دکتر برت از داروي گفته شده که جهت درمان آرتروز به کار مي رود همزمان براي درمان هر دو مشکل بيمار استفاده کرد.البته اين داروي براي درمان پسوريازيس مورد تاييد FDA مي باشد.
همچنين از اين دارو قبلا براي درمان طاسي سکه اي در موش ها مورد استفاده شده بود.به فرد مورد آزمايش به مدت دو ماه روزانه 10 ميلي گرم دارو تجويز شد در اين مدت علايم پسوريازيس در وي به شدت کاهش يافت و موهاي صورت در وي شروع به رويش مجدد کردند.سپس به مدت سه ماه ديگر با دوز15 ميلي گرم مورد درمان قرار گرفت در پايان 5 ماه درمان بيمار بيشترموهاي از دست رفته سر و به علاوه موهاي ابرو و مژه ها و موهاي صورت خود را باز يافت.
درمان دارويي براي 3 ماه ديگر نيز به همين صورت ادامه يافت و تمام موهاي ريخته شده دوباره رشد کرد بدون اينکه بيمار شکايتي داشته باشد ويا عوارض خاصي در وي ظاهر شود.به گفته دکتر برت اين دارو با خاموش کردن حملات اشتباه سيستم ايمني باعث رشد مجدد موهاي از دست رفته مي شود.دکتر برت همچنين نوع کرمي اين دارو را براي درمان طاسي موضعي (سکه اي)تحت بررسي کلينيکي دارد.
توجه داشته باشيد که اين دارو تحت شرايط کاملا کنترل شده تجويز و استفاده گرديده است .لذا از مصرف خودسرانه آن بدون مشورت با پزشک متخصص جدا خود داري نماييد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر