صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

طبع من/ از فوايد تا کاربرد هاي دارچين

دارچين يکي از مواد غذايي و چاشني‌هاي قديمي و معروف است که به دليل طعم و عطر مطبوعش، در غذاهاي ما ايراني‌ها نيز بسيار استفاده مي‌شود اما اين ماده غذايي علاوه بر طعم و عطر، خواص زياد ديگري هم دارد و به همين دليل براي درمان بسياري از مشکلات و اختلالات جسمي به کار برده مي‌شود.

کد خبر: 1374

تبيان/ دارچين يکي از مواد غذايي و چاشني‌هاي قديمي و معروف است که به دليل طعم و عطر مطبوعش، در غذاهاي ما ايراني‌ها نيز بسيار استفاده مي‌شود اما اين ماده غذايي علاوه بر طعم و عطر، خواص زياد ديگري هم دارد و به همين دليل براي درمان بسياري از مشکلات و اختلالات جسمي به کار برده مي‌شود.
اين ماده غذايي سرشار از مواد معدني مورد نياز بدن از جمله منگنز، آهن و کلسيم و همچنين فيبر مي‌باشد. در ادامه به 12 مورد از اين خواص اشاره مي‌کنيم :
دارچين و پيشگيري از آلزايمر
دارچين فعاليت مغز را افزايش مي‌دهد، از اين‌رو براي تقويت اين عضو مي‌توان از آن استفاده کرد. با داشتن اين خاصيت، خوردن دارچين به منظور از بين بردن فشارهاي عصبي و پيشگيري در مورد از دست دادن حافظه کارساز است.
پزشکان به تازگي دريافته‌اند که نوعي ترکيب موجود در چوب دارچين موسوم به «CEppt» مي‌تواند کليد اصلي پيشگيري از آلزايمر باشد.
دکتر مايکل اوواديا با انتشار مقاله جديدي در مجله «پلوس وان» خاطرنشان کرد: ترکيب CEppt از چوب دارچين گرفته شده و تأثير آن روي موش‌هاي آزمايشگاهي و مگس‌هاي ميوه مورد آزمايش قرار گرفت. پس از 4 ماه متخصصان متوجه شدند که سرعت رشد بيماري آلزايمر در اين جانوران به ميزان قابل توجهي کاهش پيدا کرد. همچنين سطح فعاليت و طول عمر اين حيوانات با گروه کنترل که سالم بودند مقايسه شد.
به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، پزشکان تاکيد کردند اين يافته بسيار جالب توجه است چون اين ترکيب نه تنها نقش بازدارنده در برابر بيماري آلزايمر دارد بلکه يک ماده طبيعي و بدون عوارض جانبي است که تقريباً تمام افراد مي‌توانند از مزاياي آن بهره‌مند شوند و هزاران سال است که انسان‌ها در موارد پزشکي متعدد از آن استفاده مي‌کنند.
استفاده از دارچين براي جلوگيري از کپک‌زدگي
دارچين که در بسياري از نان‌ها و شيريني‌ها به عنوان ادويه استفاده مي‌شود به عنوان ماده ضدکپک در بسته‌بندي مواد غذايي استفاده خواهد شد. با وجود شيريني و عطر موجود در اين ماده، دارچين مي‌تواند عامل نابودي ميکروب‌ها شود. اين ماده در مصر باستان در موميايي کردن مورد استفاده قرار مي‌گرفته است.
با توجه به اين خصوصيت، محققان اسپانيايي از قابليت ضد ميکروبي دارچين براي توليد نوعي بسته بندي ضد کپک استفاده کرده‌اند. آن‌ها اعلام کردند بر اساس آزمايش‌هاي به عمل آمده، کاغذي که داراي 6 درصد از روغن دارچين باشد تا 96 درصد از گسترش کپک در سطح ناني که از قبل دچار کپک‌زدگي شده بود، جلوگيري کرده و مي‌تواند تازگي نان را تا 10 روز حفظ کند.
محققان دانشگاه زاراگوزا اعلام کردند پوشش‌هاي پلاستيکي دارچين‌دار هم اکنون مورد استفاده تجاري قرار گرفته و مي‌تواند در حفظ و تازگي ميوه‌ها، سبزيجات و گوشت نيز موثر باشد. بر اساس گزارش نيويورک تايمز، گاهي استفاده از اين پوشش‌ها باعث انتقال عطر دارچين به مواد غذايي مي‌شود. همچنين استفاده مستقيم از اين ماده براي حفظ مواد غذايي به دليلي عدم آزادسازي مواد حفاظتي آن زياد تأثيرگذار نخواهد بود.
درمان برفک دهان با عصاره دارچين
نتايج تحقيق انجام شده در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي نشان داده است عصاره آبي دارچين روي قارچ کانديدا آلبيکنس اثر درماني دارد. اين پايان نامه به وسيله فاطمه جسماني و راهنمايي دکتر حميدرضا مقيمي و دکتر حسين وحيدي از اعضاي هيات علمي دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي انجام شده است. قارچ کانديدا آلبيکنس بيماري برفک دهان را توليد مي‌کند که در اين تحقيقات، روش نهايي در عصاره گيري روشي مرکب از خيساندن و هضم کردن با استفاده از نسبت 4 به 1 آب و گليسيرين به صورت حلال انتخاب شد. نگهداري اين عصاره به مدت 24 ساعت و بيشتر در دماي آزمايشگاه و يخچال توليد رسوب مي‌کند، اما اين رسوب از اثر ضدقارچي عصاره نمي‌کاهد. اين دهان‌شويه اثري کاملاً مشابه عصاره دارد و از بو و طعم ملايم دارچين برخوردار است. نتايج اين تحقيق نشان مي‌دهند عصاره آبي دارچين اثر ضدقارچي دارد.
تسهيل گردش خون
دارچين جريان خون را تسهيل مي‌کند. جريان خون مناسب نيز باعث اکسيژن‌رساني مناسب به سلول‌هاي بدن مي‌شود. دارچين ناخالصي‌هاي خون را نيز برطرف مي‌سازد.
درمان عفونت‌ها
به دليل خاصيت ضدقارچ، ضدباکتري، ضدويروس و ضدعفوني بودن دارچين، اين ماده در مورد التيام عفونت‌هاي خارجي و داخلي بدن موثر است.
التيام ‌بخشي
دارچين با داشتن خاصيت التيام‌بخشي براي متوقف کردن خونريزي استفاده مي‌شود و به دليل اين خاصيت، در کوتاه کردن دوره درمان و بهبود بيماران کارساز است.
درمان درد
يکي ديگر از فوايد دارچين خاصيت ضدالتهابي آن است. اين ماده مفيد، گرفتگي عضلات را از بين برده و درد ناشي از آن را نيز تسکين مي‌بخشد، همين‌طور براي بهبود و آرام کردن سردردهايي که به دليل سرماخوردگي ايجاد مي‌شود نيز مي‌توان از دارچين استفاده کرد.
دارچين با کمک به افزايش صحت و سلامت روده، ريسک ابتلا به سرطان روده را کاهش مي‌دهد.
ضد ديابت
دارچين اين قابليت را دارد که ميزان قند خون را کنترل کند؛ از اين‌رو براي افرادي که مبتلا به ديابت هستند، دارچين ماده‌اي مفيد است، چرا که به آن‌ها کمک مي‌کند تا مقدار کمتري انسولين مصرف کنند. تحقيقات نشان مي‌دهد که دارچين به ويژه براي بيماراني که از ديابت نوع 2 رنج مي‌برند بسيار مفيد خواهد بود.
محافظ قلب
کلسيم و فيبر موجود در دارچين، بدن را در مقابل بيماري‌هاي قلبي محافظت مي‌کند. از اين‌رو افزودن مقدار کمي دارچين به غذا براي افرادي که از ناراحتي‌هاي قلبي و فشارخون بالا رنج مي‌برند، مفيد خواهد بود.
دوست روده
دارچين با کمک به افزايش صحت و سلامت روده، ريسک ابتلا به سرطان روده را کاهش مي‌دهد.
تازه کننده دهان
دارچين با داشتن خاصيت تازه‌کنندگي دهان و خوشبو کردن آن، در بسياري از آدامس‌ها نيز به عنوان طعم‌دهنده به کار مي‌رود.
رفع سوءهاضمه
دارچين در بسياري از غذاهاي محلي استفاده مي‌شود زيرا علاوه بر عطر و طعم خوب به درمان سوءهاضمه نيز کمک مي‌کند. علاوه بر سوءهاضمه، دارچين براي رفع حالت تهوع، استفراغ، دل درد، اسهال و نفخ نيز مفيد است.
نکته :
البته با وجود اين همه سود و فايده مصرف زياد و بيش از حد آن نيز مي‌تواند مشکلاتي را براي شما فراهم آورد. پس بهتر است که براي سود بردن از آن به ميزان کافي و متعادل استفاده کنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر