صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

شفاخونه/ معجزه مخلوط سيب زميني و عسل

از جمله استفاده هاي درماني از سيب زميني در رفع درد و التهاب مفاصل است. در طب سنتي مخلوط سيب زميني خام با روغن زيتون يک مرهم مفيد براي درمان مفاصل دردناک است و همچنين گفته مي شود مخلوط سيب زميني با جوشانده گياهان کوفتگي ها را بهبود مي بخشد.

کد خبر: 1321

آريا/ از جمله استفاده هاي درماني از سيب زميني در رفع درد و التهاب مفاصل است.
در طب سنتي مخلوط سيب زميني خام با روغن زيتون يک مرهم مفيد براي درمان مفاصل دردناک است و همچنين گفته مي شود مخلوط سيب زميني با جوشانده گياهان کوفتگي ها را بهبود مي بخشد.
بررسي ها نشان مي دهند، استفاده از آب سيب زميني خام از ديگر موارد مصرف سيب زميني درماني است که در درمان انواع زخم هاي معده و رواني مزاج کاربرد دارد. پيشنهاد مخلوط کردن آن با آب هويج يا گوجه فرنگي براي کساني که طعم سيب زميني خام را دوست ندارند مناسب است.
گفتني است، از ديگر موارد سيب زميني استفاده از رنده شده آن براي رفع ورم و ترک هايي است که بر اثر سرما به وجود مي آيد و پودر سيب زميني رنده و خشک شده در تسکين سوختگي هاي بدن و رفع خراش هاي سطحي پوست کاربرد هاي فراواني دارد.
مخلوط مقدار کمي عسل و سيب زميني خام رنده شده براي رفع چروک هاي پوستي و هرگونه لکه پوستي ناشي از افزايش سن مفيد است.
ساقه و برگ هاي سيب زميني حاوي سمي بنام سولانين است، بنابراين نبايد آن را مصرف کرد، ولي جوشانده رقيق شده همين برگ ها را به عنوان ماده خواب آور و آرامش دهنده اعصاب استفاده مي کنند
ساير خواص سيب زميني:
-سيب زميني ادرار را زياد مي کند، در نتيجه براي کليه و مثانه مفيد است.
- سيب زميني حاوي آنزيم هايي است که براي التيام زخم هاي معده بسيار مفيد است و براي تسکين مواضع متورم خارجي، پخته آن را گرم بر روي محل آسيب ديده مي گذارند که موجب التيام خواهد شد.
- ضماد خام آن را روي محل سوختگي و پلک ورم کرده مي گذارند ( البته بايد کاملاً استريل باشد ) و بسيار تسکين دهنده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر