صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

خواص شگفت انگيز «چاي ترش»

در عهد باستان از چاي سرخ به عنوان شاداب ‌کننده و رفـع‌ کننده عوارض بيماري ‌هاي قلبي استفاده مي ‌کردند.

کد خبر: 11273

جام نيوز/ در عهد باستان از چاي سرخ به عنوان شاداب ‌کننده و رفـع‌ کننده عوارض بيماري ‌هاي قلبي استفاده مي ‌کردند.

مصرف اين محصول در بعضي فرهنگ‌ ها مانند چين، مکزيک و حتي اروپا وجود دارد. در سودان و مصر به عنوان يک نوشيدني تشريفاتي در جشن‌ هاي رسمي‌ از آن استفاده مي‌ کنند.

اين چاي يکي از نوشيدني ‌هاي مناسب براي کساني است که مي ‌خواهند جايگزين مناسبي براي چاي پيدا کنند.

در ميان گياهاني که نام چاي را به خود گرفته ‌اند، چاي قرمز يا چاي ترش که به آن چاي مکه هم مي‌ گويند، به علت رنگ، طعم و خاصيت ويژه ‌اي که دارد، جايگاه مهمي‌ را به خود اختصاص داده است.

شما مي‌ توانيد آن را با کمي عسل به صورت شربت استفاده کنيد يا با آب سيب ترکيب کرده و خنک بنوشيد. ترشي آن و شيريني سيب به خوبي با هم سازگار مي‌ شوند.

اين چاي را مي‌ توان به صورت سرد و گرم همراه مقداري قند يا نبات يا حتي بدون آن به عنوان يک نوشيدني رژيمي‌ مصرف کرد.

خواص چاي ترش
دم کرده اين گياه کاهش‌ دهنده فشار خون، خنک ‌کننده بدن، رقيق و تصفيه ‌کننده خون، کنترل‌ کننده کلسترول خون، اختلالات کبدي و صفرايي و همچنين آرام ‌بخش است و برعکس چاي که باعث دفع آهن مي‌ شود، چاي ترش خود يکي از منابع غني آهن به شمار مي‌ آيد.

طريقه مصرف چاي قرمز
افرادي که داراي قند، چربي و فشارخون بالا هستند، مي ‌توانند يک تا دو نوبت از چاي روزانه خود را به چاي قرمز اختصاص دهند و براي هر بار مصرف، 5 گرم از گل برگ‌ هاي چاي قرمز را داخل يک فنجان ريخته و سپس آب جوش بر روي آن بريزند و سرپوشي گذاشته، 5-10 دقيقه بماند تا دم بکشد، سپس صاف کرده و ميل کنيد.

مصرف دم کرده چاي ترش بيش از چاي معمولي بر پرفشاري خون افراد ديابتي موثر است.
بر اساس يافته هاي يک پژوهش ارايه شده در کنگره بين المللي طب سنتي و مکمل، مصرف دم کرده چاي ترش به طور معني داري نسبت به چاي معمولي بر پر فشاري خون بيماران مبتلا به ديابت نوع 2 موثر است.

بر اساس يافته هاي پژوهشي که نتايج آن در کنگره بين المللي طب سنتي و مکمل، ارايه شد 60 بيمار مبتلا به ديابت به دو گروه تقسيم شده، گروه اول از چاي معمولي و گروه دوم از چاي ترش به مدت 30 روز، روزانه دو بار صبح و عصر مصرف کردند.
اين گزارش با هدف تعيين اثر کوتاه مدت مصرف چاي ترش توسط بيماران متبلا به ديابت نوع 2 بر پرفشاري خون آنها صورت گرفته است.

در اين آزمايش فشار خون سيستوليک (انقباضي) در مصرف کنندگان چاي ترش به طور معني داري 4.15 درصد کاهش يافت، در حالي که اين ارقام براي مصرف کنندگان چاي معمولي 4.8 درصد افزايش نشان داد. ميانگين فشار خون دياستوليک (انبساطي) در گروه گيرنده چاي ترش 3.4 درصد کاهش داشته ولي در گروه گيرنده چاي معمولي 6.4 درصد افزايش داشته است.

اين گزارش ادامه مي دهد، درصد اثر مثبت درماني گروه گيرنده هاي چاي ترش و چاي معمولي به ترتيب 1.48 و 4.15 به دست آمده است.
بنابراين گزارش، اين مداخله نظير ساير مطالعات مشابه، اثر کاهش دهنده فشار خون را که در طب سنتي بسياري از کشورها مورد توجه است، تاييد مي کند.
پژوهشگران اين مطالعه اظهار دارند، گياه Hibiscus Sabdariffa يا چاي ترش به طور گسترده در مناطق حاره کشت شده و در طب سنتي بسياري از کشورها براي درمان پر فشاري خون استفاده مي شود.

ديابتي ها چاي ترش بخورند
چاي قرمز يا چاي ترش در نقاط مختلف دنيا با نام هاي متفاوتي خوانده مي شود. اين گياه و محصولات آن در ايران به نام هاي چاي مکي يا چاي مکه، چاي قرمز و چاي ترش خوانده مي شود. يکي از مهم ترين خواص چاي قرمز شباهت ترکيبات آن با انسولين است و به همين جهت اين گياه خواص ضد ديابتي هم دارد. در هند از دانه هاي اين گياه به عنوان يک دارو براي سستي، گيجي و سوء هاضمه استفاده مي شود و دانه هاي آن غني از چربي و پروتئين است.
دم کرده برگ اين گياه منبعي غني از آهن و مس است.
از پودر آسياب شده کاسبرگ آن مي توان به عنوان طعم دهنده در کيک، شکلات و بستني نيز استفاده کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر