صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

«کلم بروکلي» بخورید تا این بیماری ها را نگیرید!

کلم بروکلي به دليل خواص ضدسرطاني شناخته ‌شده‌اي که دارد بايد حتما در رژيم غذايي گنجانده شود هر چند بايد به گونه‌اي نگهداري شود تا به سرعت در يخچال فاسد نشود.

کد خبر: 10876

باشگاه خبرنگاران/ کلم بروکلي به دليل خواص ضدسرطاني شناخته ‌شده‌اي که دارد بايد حتما در رژيم غذايي گنجانده شود هر چند بايد به گونه‌اي نگهداري شود تا به سرعت در يخچال فاسد نشود.
«جک جوويک»، محقق دانشگاه ايلي‌نوي گفت: براي آن که خاصيت ضدسرطاني بروکلي افزايش يابد اولين نکته مهم اين است که برداشت اين محصول از مزرعه تا انتقال به مراکز خريد بايد طي دو تا سه روز انجام شود.
وي افزود: در مرحله بعد استفاده همزمان از دو ترکيب که به طور طبيعي از گياهان گرفته مي‌شوند قبل از برداشت محصول، وجود فاکتورهاي ضدسرطاني بروکلي را افزايش داده و مدت زمان ماندگاري آن را پس از برداشت طولاني‌تر مي‌سازد.
اين متخصصان به منظور افزايش خاصيت ضدسرطاني کلم بروکلي و افزايش ماندگاري آن، ابتدا ترکيب غيرسمي «متيل جاسمونات» را قبل از برداشت محصول به مدت چهار روز روي کلم‌ها اسپري کردند. در ابتدا اين ترکيب موجب شد در بروکلي‌ها «اتيلن» آزاد و فاسد شود.
سپس محققان براي رفع مشکل اتيلن، مجددا روي همين کلم‌ها ترکيب «1- متيل‌سايکلوپروپِن» را اسپري کردند که با اين روش در روند فاسد شدن سريع اين محصول وقفه ايجاد شد.
کلم بروکلي منبع غني از ريزمغذي‌ها است زيرا مقادير قابل توجهي از ويتامين C، کاروتنوئيد، فيبر خوراکي، کلسيم و اسيد فوليک در آن وجود دارد. همچنين کلم بروکلي منبع سرشاري از فيتوکميکال‌هاست که خاصيت ضدسرطاني دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر