صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تاثير بسزاي طب سوزني بر دردهاي اسکلتي و بيماريهاي روحي

دکتر هانيه اديب، مسئول درمانگاه پزشکي ورزشي- طب سوزني بيمارستان مسيح دانشوري از فعال بودن اين درمانگاه در رزوهاي شنبه و چهارشنبه در اين بيمارستان خبر داد و گفت: در اين درمانگاه بيماران مبتلا به آسيب هاي ورزشي و دردهاي کمر، گردن، شانه، زانو و ساير مفاصل ويزيت و درمان مي شوند.

کد خبر: 10858

طبنا نيوز/ دکتر هانيه اديب، مسئول درمانگاه پزشکي ورزشي- طب سوزني بيمارستان مسيح دانشوري از فعال بودن اين درمانگاه در رزوهاي شنبه و چهارشنبه در اين بيمارستان خبر داد و گفت: در اين درمانگاه بيماران مبتلا به آسيب هاي ورزشي و دردهاي کمر، گردن، شانه، زانو و ساير مفاصل ويزيت و درمان مي شوند.
مسئول درمانگاه طب ورزشي با اشاره مطالعات صورت گرفته در خصوص طب سوزني اظهار کرد: طب سوزني علاوه بر موثر بودن بر روي دردهاي عضلاني، اسکلتي و مفاصل بر روي کاهش وزن هم موثر است.
وي با بيان اين مطلب که تاثير نقش طب سوزني بر روي بسياري از بيماريهاي جسمي و روحي بررسي شده است گفت: طب سوزني بر روي دردهاي قسمتهاي عضلاني، اسکلتي، سر دردها مثل ميگرن، استئوآرتريت ها، کمر درد، دردهاي شانه و گردن و همچنين دردهاي روحي مثل افسردگي و اضطراب و خشم هم تاثير خوبي دارد.

اديب با اشاره به طب سوزني به عنوان درماني مکمل در کنار ساير درمان ها گفت: بيشتر پزشکان طب سوزني غربي معتقدند طب سوزني با فشار بر روي نقاط خاصي باعث تحريک اعصاب، ماهيچه ها و بافت هاي همبند مي شود و اين تحريک باعث افزايش ترشح مسکن هاي طبيعي بدن و همچنين افزايش جريان خون در بدن مي شود.
وي درباره تعريف طب سوزني اظهار کرد: طب سوزني شامل فرو کردن سوزن هاي بسيار نازک در پوست و بر روي نقاط استراتژيکي و حياتي بدن مي شود و بيشتر براي درمان درد مورد استفاده قرار مي گيرد.
وي با بيان اين مطلب که انجام طب سوزني به روش غربي شکل جامع و موثرتري است و در قسمتهاي عضلاني- اسکلتي اثرات بيشتري دارد اظهار کرد: تعداد جلسات انجام طب سوزني بر اساس سير درمان و تشخيص پزشک انجام مي گيرد و معمولا اثرات طب سوزني بعد از 3- 4 جلسه شروع مي شود.
دکتر اديب تاکيد کرد: فوايد استفاده از طب سوزني به عنوان راهي براي کنترل و درمان انواع درد در خيلي از افراد ثابت شده است و همچنين تحقيقات نشان داده که طب سوزني در افرادي که به عملکرد آن معتقدند بيشتر است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر