صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تجديد نظر در ريسک کلسترول بعضي غذاها

کد خبر: 10803

زمان/يک تحقيق جديد نشان داده است که پيشنهاداتي که دهها سال است به مردم ميشود که غذاهاي با کلسترول بالا را مصرف نکنند ممکن است دچار تغييراتي شود. سازمان کشاورزي ايالات متحده هر پنج سال تغييراتي را در توصيه هاي غذايي خود به مردم به عمل مياورد و اعلام کرده است که به تبع مطالعات فراوان انجام شده که تاثير مواد غذايي با کلسترول بالا را بر روي سلامت قلب بررسي کرده اند در پيشنهادات خود تغييراتي را منظور خواهد کرد.
اين اطلاعيه ذکر کرده است که ديگر به مردم در مورد مصرف تخم مرغ و صدف و ديگر غذاهاي حاوي کلسترول بالا اخطار شديد نميدهد. دکتر Steven Nissen رئيس بخش طب قلب و عروق در کلينيک کليولند ميگويد تحقيقات جديد نشان ميدهد که براي سالها و دهه ها ما توصيه هاي غذايي اشتباهي را به مردم ميداديم. حالا مشخص شده که تاثير مواد غذايي بر کلسترول خون تنها 20 درصد است و بقيه آن برعهده ژنتيک فرد است. اين بدان معني است که ميزان کلسترول خون افراد بيش از آنکه تابعي از ميزان کلسترول خورده شده باشد به توسط بدن خود فرد توليد و ساخته ميشود.
متخصصين تغذيه تاکيد ميکنند که تاثير مصرف چربي هاي اشباع شده بر روي کلسترول خون بيش از مصرف خود کلسترول است. پس توصيه هاي جديد تاکيد ميکند که با وجوديکه مردم ميتوانند آزادانه تر از غذاهاي حاوي کلسترول مانند تخم مرغ و ميگو استفاده کنند ولي بايد ميزان مصرف غذاهاي چرب خود را کم کنند./ايران ارتوپد

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر