صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 1

تغذيه/ غذاهاي مفيد براي درمان آنفلوآنزا

کد خبر: 10801

سلامت نيوز/ ابتلا به آنفولانزا براي هيچ کس خوشايند نيست و همه به دنبال راه چاره‌اي براي رفع علائم آن هستند. يکي از بهترين کارها مصرف غذاهاي طبيعي است که تأمين کننده مواد غذايي مانند پروتئين و ويتامين براي تقويت سيستم ايمني و نيز تأمين انرژي بدن است.

گوشت ماکيان: اولين غذايي که فرد مبتلا به آنفولانزا بايد بخورد گوشت ماکيان است که مي‌تواند مرغ يا خروس باشد. اين کار پروتئين بسياري را که براي تأمين قدرت، انرژي و نيز ترميم عضلات ضروري است به بدن وارد مي‌کند.

ماهي: ماهي نيز مانند مرغ تأمين کننده مقدار فراواني پروتئين براي کمک به افزايش قدرت و انرژي است. اين غذا همچنين حاوي اسيدهاي امگا 3 و ويتامين‌هايي است که به تقويت سيستم ايمني بدن کمک مي‌کنند. مصرف ماهي مواد مغذي را وارد بدن مي‌کند که ما براي غلبه کردن بر علائم مرتبط با آنفولانزا به آن‌ها نياز داريم.

دانه‌هاي گياهي: با خوردن اين دانه‌ها مانند لوبيا پروتئين و نيز مقدار زيادي ويتامين و مواد معدني جذب خواهيد کرد. ويتامين‌ها و مواد معدني به افزايش و حفظ يک سيستم ايمني سالم کمک خواهد کرد. با داشتن سيستم ايمني قوي آنفولانزا در زمان معقولي از بدن شما دور خواهد شد.

غلات: اين غذاهاي نشاسته دار که حاوي کربوهيدارت هستند به بدن انرژي مي‌بخشند و فايده ديگرشان اين است که ماده غذايي را تأمين مي‌کنند که افراد به هنگام دچار شدن به حالت استفراغ و تهوع مي‌توانند بخوردند. يک غذاي خشک مانند غلات ويتامين‌ها و مواد معدني دارد که به تقويت سيستم ايمني کمک مي‌کنند.

سوپ: در نهايت گزينه مناسب ديگر به هنگام داشتن حالت دل آشوب خوردن سوپ است. از آنجايي که سوپ مايع است و حاوي بخش‌هاي کوچکي از گوشت مرغ و سبزي‌ها است مي‌توان با خوردن ماده‌اي سبک و بدون بدتر کردن سيستم هاضمه آنفولانزا را بهبود بخشيد.

نظرات بینندگان

  • | |

    بسیار بد


ارسال نظر