صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چگونه يک فنجان «کاکائو» حافظه را تحت تاثير قرار مي‌دهد؟

دانشمندان معتقدند که فلاوانوئيد، يک آنتي اکسيدان در کاکائو، مي تواند در دهه شصت حافظه را بهبود بخشد و حافظه آنها مثل زمان 30 يا 40 سالگي مي شود.بر اساس يک مطالعه جديد کاکائو مي تواند از دست دادن حافظه ناشي از افزايش سن کمک کند.

کد خبر: 10756

دکتر سلام/ دانشمندان معتقدند که فلاوانوئيد، يک آنتي اکسيدان در کاکائو، مي تواند در دهه شصت حافظه را بهبود بخشد و حافظه آنها مثل زمان 30 يا 40 سالگي مي شود.بر اساس يک مطالعه جديد کاکائو مي تواند از دست دادن حافظه ناشي از افزايش سن کمک کند.مطالعه مرکز پزشکي دانشگاه کلمبيا در نيويورک نشان مي دهد که ازدست دادن حافظه، يک مشکل شايع در افراد مسن، است که باعث مي شود حتي اسمهاي ساده مانند نام بستگان و يا جايي که کليد خود را گذاشتند بياد نياورند که مي توان با تغيير غذا خوردن درمان شوند.
 
اين مطالعه شامل 37 داوطلب بين 50 و 69 سال سن، و به دو گروه تقسيم شده است. يک گروه نوشيدني هاي روزانه (900 ميلي گرم فلاوانوئيد نوشيدند، و از سوي ديگر تنها 10 ميلي گرم فلاوانوئيد در طول روز نوشيد. پس از سه ماه، در گروه که فلاوانوئيد زياد تر نوشيده بودند نشانه هايي از سرعت و وضوح الگوهاي بصري نشان داد. اسکن قبل و بعد از تست نشان داد که خون بيشتري به اين منطقه از هيپوکامپ، که سلول هاي تازه مغز توليد شده وجود دارد.
“شرکت کننده اي که در دهه 60 است، پس از سه ماه حافظه هاي معمولي مثل شخص 30 يا 40 ساله دارداين تحقيق در مجله آنلاين طبيعت علوم اعصاب منتشر شده، پژوهش نشان مي دهد که علاوه بر اين کاکائو براي قلب و عروق فوايد زيادي دارد. با اين حال، کارشناسان مي گويند که اين بدان معنا نيست که مردم بايد بيشتر شکلات بخورند، چرا که محصول که در اين آزمايش مورد استفاده قرار گرفت يک نوشيدني ساخته شده از دانه هاي کاکائو بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر