صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ساده ترين روش ها براي شفاف ماندن پوست

همه ما ذاتا عاشق زيبايي هستيم و بدون شک دلمون ميخواد زيبايي رو در حد اعلاش داشته باشيم. يکي از نکات بسيار مهم در زيبايي افراد داشتن پوست درخشان و زيباست. قبلا در اين باره صحبت کرديم و ماسک هايي رو معرفي کرديم و از خوردني هايي گفتيم که به جوان موندن پوست کمک ميکنه. در اين مطلب از روش هاي خونگي و بسيار ساده اي ميگيم که به درخشان موندن و شفاف بودن پوست بسيار موثره و با چند راهکار ساده، بي شک پوست شما تغييرات شگفت انگيزي ميکنه و زيباييش دوچندان ميشه. با انجام اين کار هاي ساده ميتونيد پوستي شفاف و درخشان داشته باشيد.

کد خبر: 10152

2نفره دات کام/ همه ما ذاتا عاشق زيبايي هستيم و بدون شک دلمون ميخواد زيبايي رو در حد اعلاش داشته باشيم. يکي از نکات بسيار مهم در زيبايي افراد داشتن پوست درخشان و زيباست. قبلا در اين باره صحبت کرديم و ماسک هايي رو معرفي کرديم و از خوردني هايي گفتيم که به جوان موندن پوست کمک ميکنه. در اين مطلب از روش هاي خونگي و بسيار ساده اي ميگيم که به درخشان موندن و شفاف بودن پوست بسيار موثره و با چند راهکار ساده، بي شک پوست شما تغييرات شگفت انگيزي ميکنه و زيباييش دوچندان ميشه. با انجام اين کار هاي ساده ميتونيد پوستي شفاف و درخشان داشته باشيد.
شفافيت پوست
خيلي از ما براي اينکه پوست شفافي داشته باشيم به جاي اينکه اصل ماجرا رو حل کنيم به دنبال ايجاد يک پوست مصنوعي روي صورتمون هستيم. همين موضوع هست که باعث ميشه به سراغ انواع پوشاننده ها مثل کرم پودر و … بريم. با ذهني نا آگاه از اين مساله که شايد اين موادي که به پوستمون ميزنيم روز به روز وضع پوستمون رو بدتر کنه. در واقع با استفاده بي رويه از مواد شيميايي روي پوست، اون رور روز به روز پير تر و کدر تر و خسته تر ميکنيم و تمام شادابي پوست رو ازش ميگيريم. خيلي خوبه که به دنبال راه اصلي باشيم و روش هايي رو به کار بگيريم که مساله رو از پايه حل کنه و نه تنها آسيبي به پوشتمون وارد نکنيم، بلکه شرايطي رو براي بهبود پوست و شفافيت و شادابي پوست صورتمون ايجاد کنيم. و اهميت اين موضوع رو فراموش نکنيم.
نوشيدن مقدار زيادي آب باعث شفافيت و شادابي پوست
اين رو براي خودتون يک عادت کنيد که روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشيد. اينکه ميگيم آب، منظور آب ميوه و … نيست. منظور دقيقا خود آب هست. آب براي عملکرد مناسب بدن ضروريه. مخصوصا در زمان هايي که مقداري از آب بدن از طريق تعريق و تبخير و … از دست ميره بسيار ضروريه که از طريق نوشيدن زياد آب اون رو جبران کنيد.
60 درصد بدن ما از آب تشکيل شده که براي عملکرد هاي مختلف بدن مثل تنفس، گردش خون، سوخت و ساز بدن و نگه داشتن بدن در دماي طبيعي ضروريه. آب خستگي شما رو تسکين ميده و بهتون انرژي ميبخشه. آب باعث هيدراته شدن پوست ميشه و پوست شما رو شفاف و درخشان ميکنه (نوشيدن آب زياد در بيش از يک هفته). همچنين از ايجاد چين و چروک روي پوست جلوگيري ميکنه. همچنين صورت شما رو از آکنه در امان نگه ميداره.
خواب کافي براي شادابي پوست ضروري است
حتما تاحالا پيش اومده که گاهي بي خوابي کشيده باشيد و حتما تاثيرش رو روي صورت و فرم چشمهاتون ديديد. اين مساله گواه بر اينه که بي خوابي چقدر ميتونه روي ظاهر تاثير گذار باشه. بي خوابي باعث گشاد شدن رگهاي خوني ميشه که تيرگي پوست رو به همراه دارن.
وقتي خواب هستيد، پوست شما شروع به باز سازي و ايجاد سلول هاي جديد ميکنه. و در زماني که خواب کافي نداريد اين اتفاق صورت نميگيره و اين عامل ديگه اي براي تيرگي و کدري پوست ميشه. از طرفي همه تغييرات هورموني بدن در زمان خواب رخ ميده و وقتي که نميخوابيد اين عملکرد بدن هم مختل ميشه و باز روي پوست شما تاثي منفي ميذاره (به طور کلي کم خوابي براي سلامتي بدن مضره).
هر انسان در 24 ساعت شبانه روز نياز به حداقل 7-8 ساعت خواب داره که عملکرد هاي بدن به صورت منظم اتفاق بيفته. همچنين متخصصان اين زمينه تاکيد دارن که اين خواب بايد در شب صورت بگيره تا به بدن کمک کنه و خواب روز نميتونه جايگزين اين مساله باشه.
پس نه تنها براي شادابي پوست، بلکه براي سلامت بدنتون، خوابي مناسب و به موقع داشته باشيد.
ورزش و نشاظ پوست
سفارش شده که در هر روز حداقل 30 دقيقه ورزش داشته باشيم. تحرک مناسب مثل ورزش نه تنها باعث نشاط و شادابي خود انسان ميشه، بلکه گردش خون رو در بدن افزايش ميده و باعث نشاط و شفافسيت پوست هم ميشه. وقتي که ورزش ميکنيد اکسيژن و مواد مغذي به تمام نقاط بدنتون از جمله پوست منتقل ميشه و باعث نشاط پوست ميشه. همچنين ورزش نوعي سم زدايي در بدن انجام ميده و با حذف سموم و راديکال هاي آزاد به شادابي هرچه بيشتر بدن و پوست شما کمک ميکنه.
پاک کردن مواد آرايشي از پوست
اين خيلي مهمه که پوست شما نفسي بکشه و استراحت کنه. پس اگه از اون دسته افراد هستين که با آرايش ميخوابيد و يا هميشه روي صورتتون آرايش داريد، سعي کنيد عادت هاي بد رو کنار بگذاريد و قبل از خواب و وقتهايي که در خانه هستيد مواد آرايشي رو از روي صورتتون پاک کنيد تا پوست شما استراحت کنه. وقتي مواد آرايشي روي صورت شما براي مدت زيادي باقي ميمونه، حتي اگه خواب مناسبي هم داشته باشيد، پوست نميتونه عمليات باز سازي رو انجام بده و روز به روز کدر تر و خسته تر ميشه.
در مطلب نکات طراوت و شادابي پوست بعد از 25 سالگي گفتيم که از بهترين موادي که ميتونيد براي نشاط پوستتون بعد از شستن مواد آرايشي استفاده کنيد گلاب هست.
مصرف مواد غذايي غني از ويتامين
ترکيب ويتامين A و غذاهاي غني از ويتامين C در رژيم غذايي باعث شفافيت پوست شما ميشه. انواع ميوه و سبزيجات بهترين تغذيه براي بهبود پوست شما و شفافيت و سلامتش هست. تمام ويتامين ها براي سلامت بدن و پوست ضروريه و با استفاده از تمام دسته هاي غذايي شامل غلات و گوشت و سبزيجات بايد ويتامين هاي مورد نياز رو تامين کرد که در مطالب قبلي بهشون اشاره کرديم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر