صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

دانستني ها/ چرا موقع حمام کردن آواز مي‌خوانيد

کد خبر: 893

قدس آنلاين/ آيا تا با حال به دليل اين رفتارتان فکر کرده ايد؟ بعضي ها حتي اگر پول زيادي هم به آنها پيشنهاد شود، به هيچ وجه راضي نمي شوند که جلوي جمع آواز بخوانند. حالا دقيقاً همين آدم ها وقتي پايشان به حمام برسد، بدون ذره اي خجالت صداي شان به آسمان بلند مي شود! شايد باور نکنيد، اما يک توضيح علمي پشت اين موضوع ساده وجود دارد.
اول بياييد ببينيم چرا در حمام اين قدر راحت هستيم که حتي خجالتي ترين آدم ها هم مي توانند بدون سرخ شدن و لکنت گرفتن با صداي بلند آواز بخوانند. فراموش نکنيد اين اتفاق بندرت در حالت ناراحتي صورت مي گيرد. اگر غصه دار باشيد همين قدر رغبت مي کنيد که چند خط از يک آهنگ غم انگيز را زير لب زمزمه کنيد.
براي خيلي از ما، حمام کردن تنها زماني است که مي توانيم خودمان تنهاي تنها باشيم و کسي مزاحم مان نشود. آن وقت حمام به يک جاي گرم، راحت و امن تبديل مي شود که در آن خبري از اضطراب و نگراني نيست. در اين حالت، مغز هورمون دوپامين را در خون رها مي کند و در نتيجه پرانرژي تر مي شويد.
دوش گرم گرفتن بقدري خوب است که اگر يک دهن آواز هم بخوانيد بهتر خواهد شد، چون اکسيژن بيشتري وارد خون تان مي شود و گردش خون بهتري خواهيد داشت. گردش خون بهتر موجب شادابي جسم و روح مي شود. به علاوه، موقع آواز خواندن مجبوريد کمي عميق تر نفس بکشيد و به همين دليل درست مثل زماني که مديتيشن انجام مي دهيد ذهن تان آرام تر خواهد شد. از طرفي، آواز خواندن فرصت فکرکردن را از شما مي گيرد و ديگر نمي توانيد در مشکلات و ناراحتي هايتان غرق شويد.
اما مهم تر از همه اين که براي تمرين صدا حمام بهترين فضاي منزل از نظر علم صداشناسي است، چون کاشي هاي حمام صدا را جذب نمي کند و باعث مي شود همه صدا در محيط پخش شود. نکته ديگر اين که کوچک بودن حمام کمک مي کند تا زير و بم صدا بلندتر و قدرتمندتر شنيده شود و در ضمن طنين بيشتري هم داشته باشد. خلاصه اين که ساختار حمام ناخواسته کاري مي کند صداي شما بهتر از آن چيزي که هست به نظر برسد و همين به خودي خود اعتماد به نفس تان را بالاتر خواهد برد!
پس مي بينيد آواز خواندن داخل حمام چندان هم بي فايده نيست. به هر دليلي اگر اين کار حال تان را بهتر مي کند، در انجام آن ترديد به خودتان راه ندهيد و اين بار که به حمام رفتيد حتما يک کنسرت خصوصي براي خودتان تدارک ببينيد!
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر