صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

کوله پشتي/ چطوري در درياچه ماهيگيري کنيم؟

کد خبر: 8168

گردالي/ يک سري از فعاليت ها هستن که با يه تير چند تا نشون ميزنن. اين کارها هم سرگرم کننده و آرامش بخش هستن، هم ميتونن به تکميل مايحتاج زندگيمون کمک کنن. مثلا ماهيگيري يکي از کارهاييه که ميتونه اوقات خوشي رو براتون فراهم کنه. البته نبايد از اين غافل بشيم که دست پر رفتن به خونه با ماهي اي که خودتون صيد کردين لذتي وصف نشدني داره. توي اين مطلب نکات عمومي و قابل توجه براي ماهيگيري کردن رو ياد مي گيريم.

ماهيگيري علاوه بر اينکه نياز به تمرکز و مهارت داره، فعاليت آرامش بخش و سرگرم کننده اي هم هست. وقتي به ماهيگيري ميريم نبايد منتظر صيد زياد باشيم. شايد اصلا ماهي اي نگيريم ولي اين به معناي تلاش نکردن و ادامه کار نيست.

اين سرگرمي لذت بخش هم نياز به دقت و صبر داره و هم به رعايت نکات ايمني. فضاي درياچه هاي طبيعي ممکنه پر از موجودات خطرناک و سمي مثل مار باشه. اگه محلي رو براي مهيگيري انتخاب کرديد که حفاظت شده هست، يادتون باشه که از صاحبش حتما اجازه ي صيد بگيريد و يا سر مبلغي براي ماهي هايي که از اونجا کيگيريد باهاش کنار بيايد. براي درياچه هاي بزرگ و پر عمق حتما از قايق و جليقه ي نجات استفاده کنيد.
با توجه به ماهي اي که مي خوايد صيد کنيد طعمه رو تهيه کنيد و اين رو در نظر داشته باشيد که ماهيگيري توي درياچه آسون تر از هرجاي ديگه ست. از حشراتي که دور و بر درياچه هستن هم ميتونيد به عنوان طعمه استفاده کنيد.
اردک ها عموما به قسمتي که آدمها غذا روي سطح آب ميريزن شنا ميکنن. اين باعث ميشه که ماهي ها هم براي اينکه دلي از عزا در بيارن به دنبال اونها برن. قسمت هايي که اردک ها تجمع بيشتري دارن ماهيگيري کنيد، چون شانس اينکه ماهي ها در اون قسمت از آب تجمع کرده باشن بيشتره.
دقت کنيد که شناور و قلاب رو متناسب با سايز صيدي که مي خوايد انجام بديد انتخاب کنيد. قلاب بزرگتر مسلما مناسب با ماهي هاي بزرگ هست و بالعکس.
تا جايي که ميتونيد قايم بشيد. اگه شما ميتونيد ماهي ها رو ببينيد، اونها هم ميتونن شما رو ببينن! مواظب باشيد که نترسونيدشون.
با کمي صبر حتما صيد خوبي به دست مياريد. کافيه منتظر تکون خوردن دسته قلاب باشيد، که نشون از خبرهاي خوب داره!
فقط به ياد داشته باشيد که محلي که براي ماهيگيري انتخاب کرديد رو بعد از پايان کارتون تميز کنيد و بيش از حد نيازتون هم صيد نکنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر