صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

ترين ها/ بزرگ‌ترين سرقت‌هاي الماس در جهان+ عکس

کد خبر: 7284

بازارخبر/ لندن
700 ميليون دلار

در سال 2000 مسئولان شهر لندن تصميم گرفتند تا نمايشگاهي بي سابقه از الماس و جواهات در اين شهر برپا کنند. تعدادي سارق که اين خبر را شنيدند تصميم گفتند تا دست به سرقت اين محصولات بزنند. خوشبختانه يک شب قبل از سرقت پليس سرنخ هايي از احتمال وقوع يک سرقت به دست آورد که باعث شد تا سارقان در حين سرقت بازداشت شوند. جالب است که تمامي جواهرات به نمايش گذاشته شده نسخه هايي تقلب بودند که هيچ کدام ارزشي نداشتند.

کن (Cannes)
136 ميليون دلار

صاحبان هتل معروف کارلتون در شهر کن واقع در فرانسه احتمالا تعدادي از بد شانس ترين هتل داران اين شهر هستند. در حدود 19 سال پس از يک سرقت از جواهر فروشان اين هتل ، سارق ديگري تصميم گرفت تا در هنگام برگزاري يک نمايشگاه الماس از اين هتل سرقت کند. او در روز روشن وارد هتل شد و با زور يک اسلحه توانست بيش از 53 ميليون دلار الماس به سرقت ببرد. مدت ها بعد ارزش واقعي جواهرات 136 ميليون دلار تخمين زده شد. تا کنون هيچ گونه اثري از اين سارق پيدا نشده است.

آمستردام
118 ميليون دلار

اگر تصور شما از سرقت‌هاي جواهرات همانند فيلم هاي هاليوودي است، اين سرقت به آنها شباهت زيادي دارد. در سال 2005 فرودگاه شهر آمستردام قرار بود تا محموله اي 118 ميليون دلاي از الماس هاي تراش نخورده را دريافت کند. اين خبر به گوش تعدادي سارق حرفه اي رسيد که موفق شدند با استفاده از يونيفرم کارمندان فرودگاه وارد باند شوند و در هنگام تخليه بار کل آن را به سرقت ببرند. از عاملان اين سرقت نيز تاکنون اثري کشف نشده است.

پاريس
107 ميليون دلار

در يکي از عجيب‌ترين سرقت‌هاي الماس، 4 سارق با به تن کردن لباس هاي زنانه پس از ورود به فروشگاهي در شهر پاريس 107 ميليون دلار جواهرات شامل الماس ، ياقوت و طلا را به سرقت بردند. جالب است که بدانيد اين فروشگاه فاصله بسيار کمي از يک اداره پليس داشته اما اين موضوع باعث ترس سارقان نشد. اين سارقان نيز توانستند با ثروتي عظيم از محل حادثه فرار کنند.

آنتورپ
100 ميليون دلار

شايد تعجب آور باشد که مرکز اصلي الماس در جهان شهر پاريس يا لندن نيست، بلکه شهري با نام انتورپ در بلژيک است. بيش از 80 درصد از سنگ هاي با ارزش تراش نخورده جهان از اين شهر عبور مي کند. مرکز الماس آنتورپ مسئول حفظ و نگهداري تعداد بسياري از اين الماس ها است. در سال 2003 تعدادي سارق با ورود به گاو صندوق هاي اين مرکز موفق شدند تا بيش از 100 ميليون دلار الماس را به سرقت ببرند. با اينکه سرقت موفقيت آميز بود اما پليس موفق شد تا با استفاده از دي ان اي کشف شده از دو سارق آن ها را بازداشت کند. اما الماس هاي به سرقت رفته هيچ گاه يافت نشدند.

لندن
65 ميليون دلار

در سال 2009 تعدادي سارق وارد فروشگاه الماس گراف در لندن شدند، اين سارقان با استفاده از اسلحه موفق شدند تا 65 ميليون دلار جواهر را از اين فروشگاه به سرقت ببرند. دزدان اين فروشگاه يک اشتباه بسيار بزرگ مرتک شدند و آن جاي گذاشتن تلفن همراهي در خودروي فرارشان بود که در نهايت به پليس کمک کرد تا آن ها را رديابي کند. الماس هاي به سرقت رفته هيچ گاه پيدا نشدند.

کن (Cannes)
60 ميليون دلار

شهر کن بدن شک يکي از لوکس ترين شهر هاي جهان است. هر ساله گردشگران ثروتمند بسياري از اين شهر بازديد مي کنند به همين دليل جواهر فروشي در اين شهر به شدت شهرت دارد. در سال 1994 سه سارق با ماسک و اسلحه وارد فروشگاه جواهر فروشي هتل کارلتون شدند و شروع به تير اندازي کردند، پس از اينکه تمام فروشگاه تخليه شد اين سه نفر بيش از 60 ميليون دلار الماس و ياقوت را به راحتي سرقت کردند. جالب است که در هنگام بررسي پليس اثري از گلوله در اين فروشگاه پيدا نشد که نشان از مشقي بودن گلوله هاي اين سارقان مي دهد.

آنتورپ
28 ميليون دلار

احتمالا فيلم هايي ديده ايد که در آن ها سارقاني تنها با صحبت کردن و جذب اعتماد افراد مختلف موفق شده اند تا مبالغ زيادي جواهرات به سرقت ببرند. در سال 2007 يک فرد آرژانتيني که خود را يک تاجر موفق الماس معرفي مي کرد صندوقي در بانک آمرو اجاره کرد و به مرور با رفتار دوستانه موفق شد تا اعتماد کارمندان بسياري را در اين بانک به دست آورد. مدتي بعد او به راحتي وارد قسمت صندوق امانات شد و 41 الماس نادر و کمياب با ارزش 28 ميليون دلار را به سرقت برد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر