صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

کلک هاي قديمي «زيبايي» که هنوز هم مفيدند

بياييد به روزهايي برگرديم که مردم در مقايسه با امروز ما، گزينه‌هاي زيادي بعنوان محصولات آرايشي نداشتند و مجبور بودند خودشان آنها را درست کنند. بجاي پرداخت هزينه‌هاي زياد براي حل مشکلات زيبايي‌تان، راه حل چشمان پف کرده يا موهاي نازکتان، شايد در قفسه يا کيفتان باشد.

کد خبر: 3993

جام نيوز/ بياييد به روزهايي برگرديم که مردم در مقايسه با امروز ما، گزينه‌هاي زيادي بعنوان محصولات آرايشي نداشتند و مجبور بودند خودشان آنها را درست کنند.
بياييد به روزهايي برگرديم که مردم در مقايسه با امروز ما، گزينه‌هاي زيادي بعنوان محصولات آرايشي نداشتند و مجبور بودند خودشان آنها را درست کنند. بجاي پرداخت هزينه‌هاي زياد براي حل مشکلات زيبايي‌تان، راه حل چشمان پف کرده يا موهاي نازکتان، شايد در قفسه يا کيفتان باشد.

1-بلند کردن مژه‌ها
اگر مژه‌هاي صافي داريد که حالت دادن به آنها مشکل است، يکي از وسايل موي هر روزتان مي‌تواند به شما کمک کند! منظورم فرمژه نيست. کمي فکرکنيد! يک اتوي مو اگر گرم نباشد بخوبي کار نمي‌کند، درست است؟ همين مسئله در مورد فر مژه نيز صدق مي‌کند!
اين کار را امتحان کنيد: سشوار را برداريد و فرمژه‌تان را براي چند ثانيه گرم کنيد. قبل از استفاده، دماي آنرا از طريق لمس فرمژه با کف دستتان امتحان کنيد.حالا به مژه‌هاي جديد و بدون عيبتان سلام کنيد.

2- برداشتن پوست مرده
خيلي اوقات براي اينکه از شر پوست‌هاي خشکتان خلاص شويد، به يک اسکراب صورت لوکس نياز نداريد. يک ماده‌ي معمولي که در آشپزخانه داريد، يعني همان شکر، از آنجايي که مي‌تواند رطوبت را در خودش نگاه دارد، مي‌تواند چيزها را مي‌تواند يک لايه برداري عالي انجام دهد.
با ما تبليغ کنيد
اين کار را امتحان کنيد: به تناسب دو بخش شکر ارگانيک را با يک بخش روغن نارگيل يا زيتون مخلوط کنيد. مخلوط را به نرمي روي صورت مالش دهيد، سپس با آب گرم آبکشي کنيد. شما مي‌توانيد از اين ترکيب براي درمان لب‌هاي ترک خورده و خشک نيز استفاده کنيد.

3. قرمزي لکه‌ها را کم کنيد
بياييد فرض کنيم که شما براي يک رويداد مهم آماده مي‌شويد و يک جوش قرمز روشن داريد که کرم پودر و ساتر شما به پوشاندن آن اصلا کمکي نمي‌کنند! آيا قطره‌ي چشمي Visine در کابينت تان داريد؟ از اين محلول براي کاهش قرمزي چشم استفاده مي‌شود، اما مي‌توانيد از خاصيت انقباش عروقش، براي بهبود جوش‌هايتان بهره ببريد!
اين کار را امتحان کنيد: يک پنبه‌ي توپي را با اين قطره‌ي چشم خيس کنيد و براي چند دقيقه روي جوشتان قرار دهيد. اين کار، لکه را کوچکتر نمي‌کند، اما حداقل براي چند ساعت قرمزي آنرا به حداقل مي‌رساند.

4- به پوست خشک آبرساني کنيد
فکر کردن به اينکه از آووکادو براي تهيه‌ي چيزي به غير از غذا استفاده کنيد، شايد شما را ناراحت کند، اما تعداد زيادي از چيزهاي عجيب و جالب وجود دارند که مي‌توان براي کمک به آنها از آووکادو استفاده کرد، از جمله پوست شما! چربي هاي غير اشباع و آنتي اکسيدان‌هاي موجود در آووکادو، مي‌توانند پوست شما را مرطوب نگه دارند، به کاهش قرمزي و سوزش کمک کنند و خاصيت انعطاف پذيري پوست را حفظ کنند.
اين کار را امتحان کنيد: يک آووکادو را له کنيد و آن را در سراسر پوستتان پخش کنيد. بگذاريد براي بيست دقيقه يا بيشتر روي پوستتان بماند و سپس با آب گرم آبکشي کنيد. پوست شما نرم و صاف خواهد شد.

5. مو را بطور طبيعي روشن کنيد
در زمان‌هاي گذشته، آبليمو يکي از راه‌هاي رايج براي روشن کردن مو بود. به ياد دارم که در دبيرستان، وقتي که مي‌خواستم با دوستانم به ساحل بروم، اين کار را انجام مي‌دادم. ليمو، محتوي اسيد سيتريک است که مي‌تواند به باز شدن کوتيکول‌هاي مو و ترکيب آن با اشعه فرابنفش کمک کند. در نتيجه موي شما بطور طبيعي روشن مي‌شود.
اين کار را امتحان کنيد: آب ۴ عدد ليموترش را بگيريد و با يک سوم فنجان آب در يک بطري اسپري مخلوط کنيد. آن را بطور مساوي روي موها اسپري کنيد. سپس به مدت ۴۵ دقيقه در نور خورشيد قرار بگيريد (البته ضد آفتابتان را فراموش نکنيد). سپس مو را بطور کامل آبکشي کنيد و از نرم کنننده استفاده کنيد. موهاي شما دو درجه روشن‌تر خواهد شد. اين کار روي موهاي بلوند يا خرمايي روشن، بهترين نتيجه را دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر