صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

نکاتي براي «رنگ کردن مو» هاي بلند

اگر موهاي بلندي داريد، نکاتي که بايد در رنگ کردن موهايتان رعايت کنيد متفاوت از کساني است که موهايشان کوتاه است. در اينجا به برخي نکات در خصوص رنگ کردن موهاي بلند اشاره مي‌کنيم.

کد خبر: 3916

سرخاب سفيداب/ شايد برايتان جالب باشد که بدانيد ميزان هزينه‌اي که براي خريد رنگ مو مي‌کنيد، عامل تعيين کننده‌اي براي خوب از آب در آمدن رنگ مو نيست! ميزان موفقيت شما در رنگ کردن موهايتان، به دانش شما در چگونگي رنگ کردن آنها متناسب با نوع و اندازه‌ي موها دارد.
اگر موهاي بلندي داريد، نکاتي که بايد در رنگ کردن موهايتان رعايت کنيد متفاوت از کساني است که موهايشان کوتاه است. در اينجا به برخي نکات در خصوص رنگ کردن موهاي بلند اشاره مي‌کنيم.
استفاده از ابزار مناسب
اگر اولين بار نيست که موهايتان را رنگ مي‌کنيد، ممکن است وسوسه شويد که سريعا رنگ را روي موها گذاشته و چند مرحله را حذف کنيد. اما وقتي که موهاي بلندي داريد، بايد زمان بيشتري را صرف کنيد و از رنگ کردن تمام نقاط آن مطمئن شويد.
قبل از شروع، چند کليپس پلاستيکي دم دست بگذاريد. در حالت ايده آل بايد بتوانيد با يک دست اين کليپس‌ها را باز و بسته کنيد. بدين صورت شما به راحتي قادر خواهيد بود موهايتان را به بخش‌هاي مختلف تقسيم کرده، سپس رنگ بزنيد. مخصوصا اگر موهايتان پرپشت باشد.
اگر موهايتان خيلي بلند است، بايد به اين نکته هم توجه کنيد که ممکن است به بيش از يک تيوب رنگ مو احتياج داشته باشيد.
همه جاي مو يکسان رنگ نمي‌خورد
کدي لي، متخصص رنگ مو که مشتريان معروفي همچون مولي سيمز و کريستي برينکلي دارد، مي‌گويد: هنگام رنگ کردن موهاي بلند، نکته‌ي کليدي اين است که به ياد داشته باشيد بايد وقت بيشتري را صرف ريشه‌هاي مو کنيد تا انتهاي مو.
به اين دليل که انتهاي موها به طور معمول نازک تر است، رنگ مو را سريع تر به خود جذب مي‌کند. اما ريشه‌هاي مو اولين بار است که رنگ مي‌خورند. در نتيجه ريشه‌ها به زمان بيشتري احتياج دارند تا پوششي يکسان با ديگر نقاط مو پيدا کنند.
لي توصيه مي‌کند براي اينکه مانند يک متخصص حرفه‌اي موهايتان را رنگ کنيد، در طول زمان رنگ کردن، از مرطوب کننده استفاده کنيد. وقتي که بعنوان مرحله‌ي اول، ريشه‌هاي مو را رنگ زديد، از يک روغن مو براي ايجاد رطوبت بيشتر در انتهاي مو استفاده کنيد.
وقتي کار رنگ کردن موها به ميانه‌ي راه رسيد (براي مثال دقيقه‌ي ۱۵ از ۳۰ دقيقه‌اي که براي رنگ کردن نياز است) رنگ باقيمانده را به انتهاي مو بزنيد. به دليل چرب و مرطوب کردن، انتهاي موها الان آماده رنگ‌پذيري است، و رنگ بطور يکسان به همه جاي آن نفوذ خواهد کرد و فرايند رنگ پذيري بطور يکنواخت ادامه پيدا مي‌کند.
اگر از استفاده‌ي روغن مو بيزاريد، يک روش قديمي ديگر هم وجود دارد. قبل از رنگ کردن، پايين موهايتان را به اندازه‌ي يک تا دو سانتي‌متر کوتاه کنيد. اين روش، احتمال اينکه موهاي بالاي سر روشن تر و انتهاي آن تيره تر شود را کم مي‌کند!

نظرات بینندگان

ارسال نظر