صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

عکس/ کلاه ضدگلوله پليس با ظاهر معمولي!

کلاه ضدگلوله پليس با ظاهر معمولي!

کد خبر: 3854

ايسنا/ محققان آمريکايي موفق به توليد کلاه ضدگلوله‌اي شده‌اند که در عين ظاهر معمولي، از مقاومت بالايي در برابر سلاح با کاليبر 9 ميلي‌متر برخوردار است.
اين کلاه ضد گلوله که توسط محققان شرکت BulletSafe ساخته شده است، ظاهري شبيه کلاه بيس‌بال دارد که مي‌تواند در شرايط اضطراري، جان يک مامور پليس را از مرگ حتمي نجات دهد.
کلاه ضدگلوله داراي يک مدل پايه است که در سه سايز مختلف توليد مي‌شود؛ در قسمت جلو از شش لايه محافظ استفاده شده است که از سر در برابر شليک گلوله سلاح کمري با کاليبر‌هاي 38، 40 و 9 ميلي‌متر محافظت مي‌کند.

با توجه به ظاهر ساده، وزن سبک و مقاومت اين کلاه، افسران پليس مي‌توانند براحتي از آن در شرايطي که قادر به پوشيدن لباس رسمي پليس نيستند، استفاده کنند.
کارشناسان صنعت ايمني و اسلحه‌سازي معتقدند که با کمک کلاه BulletSafe و جليقه‌هاي ضدگلوله متداول، مي‌توان خطر مرگ افسران پليس را تا حد چشمگيري کاهش داد.
محققان بدنبال جمع‌آوري بودجه مورد نياز براي تجاري‌سازي اين محصول در سايت Kickstarter هستند و انتظار مي‌رود که کلاه ضدگلوله BulletSafe از ماه نوامبر 2015 با قيمت 99 دلار به بازار عرضه شود.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر