صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

پرده منزل را با دقت انتخاب کنيد

يکي از لوازم خانه که تاثير زيادي بر زيبايي و همناهنگي آن دارد ، پرده است که در هنگام خريد و انتخاب بهتر است دقت کافي شود.

کد خبر: 3638

همشهري آنلاين/ يکي از لوازم خانه که تاثير زيادي بر زيبايي و همناهنگي آن دارد ، پرده است که در هنگام خريد و انتخاب بهتر است دقت کافي شود.
قبل از خريد پرده لازم است با مواردي چند آشنا شويد:
با آن که پوشاندن پنجره‌ها با پرده‌هاي بلند در مجموع اتاق را پرزرق و برق و باشکوه جلوه مي‌دهد اما قبل از خريد نکات ريزي است که بايد در نظر داشته باشيد:
* در مورد رنگ و طرح پارچه خوب فکر کنيد. پرده‌ها بسيار جلب نظر کرده و تاثير زيادي روي اتاق شما خواهند داشت.
* در مورد مقدار پارچه مضايقه نکنيد. سخاوتمندانه عمل کنيد. پرده‌ها حداقل بايد دو برابر عرض پنجره باشند. حتي اگر بيش‌تر مواقع آن‌ها را به صورت جمع نگه داريد.
* همچنين پرده بايد به اندازه کافي بلند باشد. اگر مي‌خواهيد شيک و زيبا به نظر برسد، آن را بلندتر انتخاب کنيد تا روي زمين را بگيرد و اگر مي‌خواهيد تميز جلوه کند، بهتر است تا نزديک زمين باشد. اما هرگز نبايد ارتفاع پرده بلندتر از اين دو حالت باشد.
* پرده‌هاي خيلي کوتاه ناقص به نظر مي‌رسند. بنابر اين بهتر است پارچه را بلندتر انتخاب کرده و براي کوتاه‌تر شدن پايين پرده را تو بگذاريد.
* براي کنترل درجه حرارت و مقدار نور از پارچه‌هاي مناسب استفاده کنيد. پارچه‌هاي کتان نور را از خود عبور مي دهند و پوشش مناسبي براي گرم‌تر شدن اتاق در زمستان و خنک‌تر بودن آن در تابستان هستند. پوشش‌هاي ضخيم به دليل جلوگيري از ورود نور، براي اتاق‌‌خواب‌ها مناسبند.
* در انتخاب ميله پرده دقت کنيد. گيره و ميله پرده بايد متناسب با پارچه باشند.
* پارچه‌هاي سنگين‌تر مانند مخمل را بايد روي ميله‌هاي بزرگ و حتي دکوري آويزان کرد در حالي که براي پرده‌هاي ابريشمي سبک و پارچه‌هاي نازک مي‌توان از ميله‌هاي ظريف‌تر استفاده کرد.
* مي‌گويند ميله‌ پرده بايد با بقيه وسايل اتاق هماهنگ باشد پس در انتخاب آن‌ها دقت کنيد. مثلا اگر جنس ميز و صندلي شما طلق شيشه‌اي است، ميله پرده و اتصالات آن هم بايد با آن هماهنگ باشد.
* به جنس پارچه دقت کنيد. کتان، پارچه‌اي همه‌کاره بوده، راحت قابل شستشو است. مخمل، لوکس و انتخاب آن به سليقه شخصي افراد بستگي دارد، در عين حال براي بعضي اتاق‌ها سنگين است. پارچه‌هاي توري، سبک و زيبا هستند اما از آن‌ها بدون زير پرده براي جاهايي که ديد دارند، استفاده نکنيد. در نهايت پرده‌هاي پشمي آن قدر سنگين هستند که به‌راحتي يالان و تزيينات را به خوبي نشان دهند.
* بست‌ها و سر ميله‌هاي پرده ممکن است جزيي به نظر برسند اما وقتي روي ميله قرار مي‌گيرند، جلوه پرده را کامل مي‌کنند.
در نظر داشته باشيد هميشه يک اتاق با تک‌تک وسايل آن زيبا خواهد شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر