صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

لوازم آرايش ساخته دست خودتان

براي جلوگيري از پرداخت هزينه‌هاي سنگين و گزاف و همچنين کاهش استفاده از مواد شيميايي، بهتر است برخي از لوازم آرايشي خود را از طريق نسخه‌هاي خانگي و طبيعي تهيه نماييد. با ما همراه باشيد تا طرز تهيه‌ي چند ماده آرايشي خانگي را به شما آموزش دهيم.

کد خبر: 3624

جام نيوز/ براي جلوگيري از پرداخت هزينه‌هاي سنگين و گزاف و همچنين کاهش استفاده از مواد شيميايي، بهتر است برخي از لوازم آرايشي خود را از طريق نسخه‌هاي خانگي و طبيعي تهيه نماييد. با ما همراه باشيد تا طرز تهيه‌ي چند ماده آرايشي خانگي را به شما آموزش دهيم.
ريمل خانگي
مواد مورد نياز:
روغن نارگيل ۲ قاشق چاي‌خوري
ژل آلوئه ورا ۴ قاشق چاي‌خوري
موم عسل ۱/۲ قاشق چاي‌خوري
سرمه ۱قاشق غذاخوري
ظرف ريمل تمام‌شده يک عدد
دستورالعمل:
روغن نارگيل و ژل آلوئه‌ورا و موم عسل را در يک ماهيتابه بريزيد و روي حرارت بگذاريد. هم زدن مواد را تا زمان ذوب کامل موم ادامه دهيد. سپس سرمه را به مواد اضافه کنيد. کمي هم بزنيد تا کامل جذب مواد شود، سپس ماهيتابه را از روي حرارت برداريد. مواد را داخل يک کيسه فريزر بريزيد و به سمت گوشه‌ي کيسه فريزر هدايت کنيد سپس سوراخ کوچکي را در گوشه آن ايجاد کنيد و مواد را داخل ظرف ريمل قديمي‌تان بريزيد.
رژ لب خانگي
مواد مورد نياز:
وازلين کمي
رژ جامد کمي
قاشق فلزي يک
برس لب يک
ظرفي دردار و کوچک براي نگهداري از رژ ساخته‌شده
دستورالعمل:
مقداري وازلين را در ظرف مورد نظرتان بريزيد سپس مقداري از رژ قديمي و شکسته را به آن اضافه کنيد. هر چه رژ بيشتري در وازلين مخلوط کنيد رژ لب شما پررنگ‌تر خواهد شد پس از مخلوط کردن وازلين و رژ، درب ظرف را محکم ببنديد و به مدت نيم ساعت در يخچال قرار بدهيد و براي استفاده از يک برس لب کمک بگيريد.
برق لب خانگي
مواد مورد نياز:
روغن نارگيل ۱ قاشق چاي‌خوري
روغن بادام شيرين ۱ قاشق چاي‌خوري
کره‌ي کاکائو ۱ قاشق چاي‌خوري
نعناع ۲ قطره عصاره‌ي خالص
چيپس شکلاتي نيمه شيرين ۴ قطره
دستورالعمل:
در ابتدا تمام مواد را به خوبي با هم مخلوط کنيد و درون يک ظرف شيشه‌اي يا فلزي بريزيد. سپس درون يک ماهي‌تابه مقداري آب بريزيد و چند دقيقه زير آن را روشن کنيد تا آب درون آن به جوش آمده و شروع به بخار شدن کند.
ظرف حاوي مواد خود را درون ماهي‌تابه قرار دهيد به طوري که آب داخل مواد نرود و کاسه با آب تماس پيدا نکند، براي اين کار بهتر است يک پايه زير ظرف حاوي مواد خود قرار دهيد. مواد شما فقط به کمک بخار آب شروع به ذوب شدن مي‌کند. اکنون مواد در حال ذوب شدن را به آرامي به مدت ۵ دقيقه به هم بزنيد تا به خوبي با هم مخلوط شوند. سپس مواد را درون ظرفي استريل ريخته و به مدت ۱ ساعت در دماي معمولي اتاق قرار دهيد تا به خوبي سرد شود.
اين برق لب را مي‌توانيد در کيف خود يا در يخچال نگه‌داري کنيد و تا ۲ ماه مي‌توانيد از آن استفاده کنيد. نبايد آن را در دماي بالا نگه داريد زيرا باعث ذوب شدن و از بين رفتن کيفيت آن مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر