صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

پدر کویرشناسی از بهترین انواع هندوانه، میگو و ماهی برای خرید می‌گوید

تزریق رنگ به هندوانه و پرتقال!

کد خبر: 28063

زمان/ برخی برای فروش بیشتر و آسان‌تر میوه‌هایی چون هندوانه و پرتقال به آن‌ها رنگ تزریق می‌کنند. پروفسور پرویز کردوانی با اعلام هشدار درباره این احتمال، بهترین هندوانه را هندوانه مکعبی شکل جنوب دانست و گفت: این هندوانه را بخرید که هندوانه‌ای طبیعی است.

پدر علم کویرشناسی با بیان اینکه برخی رنگ هندوانه‌ها تزریقی است، گفت: هندوانه مکعبی شکل جنوب را بخرید چراکه هندوانه‌های جنوب طبیعی است.

کردوانی درباره تزریق رنگ به برخی میوه‌ها از جمله هندوانه و پرتقال، اظهار داشت: البته به دلیل هزینه بسیاری که مربوط به تزریق رنگ است این اتفاق نمی‌افتد ولی نمی‌توانیم بگوییم چنین چیزی وجود ندارد چراکه برخی رنگ میوه‌های فوق تزریقی است.

وی با بیان اینکه در سواحل جنوب بهترین نوع هندوانه به شکل طبیعی (مکعبی شکل) یافت می‌شود، گفت: در جنوب کاشان در نزدیکی تپه ماسه‌ای با کود حیوانی هندوانه‌هایی با رنگ‌های متفاوت عمل می‌آورند که رنگ این هندوانه‌ها کاملاً طبیعی است.

 

وی افزود: تزریق رنگ به میوه ضرر دارد ولی کشنده نیست. حتی ما شاهدیم که به پوست سیب پارافین می‌زنند که این خود بسیار مضر محسوب می‌شود.

کردوانی ادامه داد: در منطقه چابهار میوه‌های بدون آبیاری را می‌توان کاشت و از نتیجه آن بهره برد. به طور مثال یک درخت موز در چابهار ۱۷۰۰ موز می‌دهد. منطقه چابهار مورد غفلت قرار گرفته است، در حالی که تابستان‌ها این منطقه به عنوان خنک‌ترین شهر ساحلی و در زمستان گرم‌ترین منطقه محسوب می‌شود. همچنین باید بگویم هیچ‌ گیاهی در چابهار خزان ندارد.

کردوانی همچنین درباره ماهی و میگوی چابهار گفت: ۵ نوع میگو در این منطقه وجود دارد که هر کدام مزایای بسیاری دارد. همچنین باید بگویم برخی ماهی‌ها در چابهار در حال انقراض است که باید فکری اساسی برای آن کرد/جان جم سرا

نظرات بینندگان

ارسال نظر