صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

کوله پشتي/ چطور چادر مسافرتي را گرم نگه داريم؟

اولين نکته براي داشتن خواب راحت و آرام توي چادر اين است که از کيسه خوابي با جنس خوب استفاده کنيد که سرما را به درون خودش راه نمي دهد.

کد خبر: 2146

تبيان/ 1_ کيسه خواب گرم!
اولين نکته براي داشتن خواب راحت و آرام توي چادر اين است که از کيسه خوابي با جنس خوب استفاده کنيد که سرما را به درون خودش راه نمي دهد.

2_از زير انداز استفاده کنيد
زير انداز علاوه بر اينکه سطح زيرمان را نرم مي کند و باعث مي شود تيغ و سنگ راحتي مان را به هم نزند، عايق خوبي براي جلوگيري از انتقال سرماي زمين به بدن ماست.

3_ از پتوهاي گرم کننده ي اورژانسي استفاده کنيد
پتوهاي اورژانسي اصطلاحي از لايه ي نازکي از آلومينيوم تشکيل و به هيچ وجه سرما را به داخل چادر راه نمي دهند. اين پتو ها را مي توانيد روي خودتان بکشيد و همچنين روي ديواره ها يا سقف چادرتان وصل کنيد.

4_ با کلاه بخوابيد
يک کلاه بافتني گرم و نرم مي تواند سرتان را در طول شب گرم نگه دارد و احساس راحتي به شما بدهد.

5_ جوراب خشک به پا کنيد
درست است که خوابيدن بدون جوراب خيلي راحت تر است، اما وقتي پاهاي شما گرم باشد، کل بدن هم احساس گرمي مي کند. پس يک جفت جورابي که خيس نيست به پايتان کنيد، ترجيحا ضخيم و پشمي!

6_ يک سنگ داغ توي چادر بگذاريد
اين يک راهکار خوب است براي اينکه گرماي آتشتان را به داخل چادر بياوريد. يک تکه سنگ داخل آتش بگذاريد و صبر کنيد تا يکي دو ساعت توي آتش بماند. بعد از آتش درش بياوريد و چند دقيقه صبر کنيد تا کمي دمايش پايين بيايد. وقتي به حالتي رسيد که پارچه را نسوزاند، يک حوله يا يک تکه پارچه را دورش بپيچيد. اين سنگ را يا توي کيسه خواب کنار پاهايتان، يا وسط چادر و نزديک به همه ي افراد بگذاريد.

7_ يادتان باشد، رطوبت = سرما!
سعي کنيد هواي داخل چادر را تهويه کنيد تا دچار رطوبت نشود. يک نکته ي مهم ديگر اين است که از عرق کردن جلوگيري کنيد. هر موقع از شب که بيدار شديد و فهميديد که بدنتان عرق کرده، کمي از لايه هاي پوششي تان کم کنيد.

چند نکته ضروري
- چادر بايد خشک باشد. در تابستان- چادرهاي تابستاني- خنک باشد و چادرهاي زمستاني بايد گرم باشد. وزن آن مناسب، قابل حمل و نصب آن آسان باشد.
- حتما در يک فاصله امن نزديک چادر آتشي درست کنيد زيرا هم باعث دورشدن حشرات و حيوانات ميشود و هم در موارد اظطراري بهترين نشانه براي يافتن شماست.
- خوابيدن بر روي تختخواب سفري راحت تر از خوابيدن روي تشک کيسه خواب است. در هواي سرد شما يک پتوي گرم و سنگين لازم داريد تا گرم شويد.

- يادتان باشد در وسط روز و زماني که خورشيد در پشت ابرها پنهان است، حرارت درون چادر مسافرتي مي تواند 22تا 28درجه گرمتر از هواي بيرون باشد.

- در زمستان حتما برف زير چادر را بکوبيد با اين کار هم چادر در حصاري قرار مي گيرد هم برف کوبيده شده کمتر تغيير شکل مي دهد. سطح بدست آمده را تا حد ممکن بکوبيد و در نهايت با دقت آنرا صاف کرده و براي مدتي رها کنيد تا يخ بزند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر