صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

تصاویر:عجیب ترین رسم هایی که ثبت جهانی شدند

رسومات فرهنگی متفاوت و گاه عجیبی در نقاط مختلف جهان وجود دارد که قدمت بعضی از آنها به بیش از هزاران سال پیش می رسد.

کد خبر: 1768

دیلی میل،تعدادی از این رسومات در فهرست فرهنگی ، جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.تعداد این سنت های فرهنگی ثبت شده تاکنون به 281 رسیده است.

در زیر با چند نمونه از این رسومات آشنا می شویم:

رقص محلی کشاورزان کره ای

رقص های محلی کشاورزان کره ای
گروه های بومی کره ،در روستاها و مزارع جمع می شوند تا از خالق طبیعت تشکر کنند و برای سالی پر بار و روزی فراوان دعا کنند.این گروه اقلیت در شمال شرقی چین ،مراسم را برگزار می کنند.در این مراسم کشاورزان در صف های منظم طبل ها را به صدا در می آورند.

جشنواره برج آدم اسپانیا

برج آدم،اسپانیا
این رسم در سال 2010 در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسید و در کاتالونیا و دیگر شهرهای اسپانیا برگزار می شود.دانش چیدمان برج انسانی نسل به نسل در اسپانیا منتقل شده است.

رنگ آمیزی درشکه کاستاریکا

رسم رنگ آمیزی درشکه،کاستاریکا
این رسم در اوایل قرن 20 در کاستاریکا رواج یافت."اکسا کارت" درشکه ای است که توسط گاو وحشی کشیده می شود و در کاستاریکا برای حمل و نقل دانه های قهوه در سفرهای 10 تا 15 روزه استفاده می شد.هر منطقه ای از کاستاریکا طراحی مربوط به خود را دارد و رنگ آمیزی درشکه طبقه اجتماعی خانواده ها را نشان می دهد.

جشنواره کُشتی روغنی Kirkpinar،ترکیه

جشنواره کُشتی روغنی ،ترکیه
این جشنواره در ادیرنه،ترکیه برگزار می شود.هزاران نفر از هر سن و نژاد و فرهنگی برای دیدن این مراسم گردهم می آیند.برنده این مراسم کمربند طلا می گیرد و لقب پهلوانی را از آن خود می کند.در این مسابقه ورزشکاران در حالیکه بدن خود را با روغن چرب کرده اند ،کُشتی می گیرند.

زبان سوتی،جزیره

زبان سوتی،جزیره "لا گومرا"،جزایر قناری
لا گومرا یکی از مجمع الجزایر قناری است.زبان سوتی ،تنها زبان سوتی دنیا است که بسیار گسترش یافته و بین نسل های مختلف منتقل شده و 22 هزار گوینده دارد.در این زبان دو سوت جدا ،جایگزین 5 حروف صدادار در زبان اسپانیایی و 3 یا 4 سوت به جای حروف بی صدا استفاده می شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر