صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

طنز/

گوسفند اينترنتي و اينترنت گوسفندي

اينقدر دست‌روي‌دست گذاشتيم که علاوه‌بر منشور کورش و شيخ‌بهايي و ابن‌سينا، غرب استراتژي اينترنتي ما را هم براي خودش برداشت. در آخرين اين دست‌اندازي‌ها و دست‌درازي‌هاي غرب به ما، ايسنا نوشت: «دانشمندان علوم کامپيوتري دانشگاه لنکستر انگلستان، ايده استفاده از گوسفندها به‌عنوان ابزاري براي افزايش سرعت اينترنت در يک منطقه روستايي در ولز را مطرح کرده‌اند.»

کد خبر: 1241

شرق/ اينقدر دست‌روي‌دست گذاشتيم که علاوه‌بر منشور کورش و شيخ‌بهايي و ابن‌سينا، غرب استراتژي اينترنتي ما را هم براي خودش برداشت. در آخرين اين دست‌اندازي‌ها و دست‌درازي‌هاي غرب به ما، ايسنا نوشت: «دانشمندان علوم کامپيوتري دانشگاه لنکستر انگلستان، ايده استفاده از گوسفندها به‌عنوان ابزاري براي افزايش سرعت اينترنت در يک منطقه روستايي در ولز را مطرح کرده‌اند.»

همچين مي‌گويند ايده استفاده از گوسفندان براي اينترنت را انگلستان مطرح کرده که يکي نداند فکر مي‌کند اين اولين‌بار است که از گوسفندان در اينگونه امور استفاده مي‌شود؛ مثلا ما خودمان مدت‌هاست تاثير گوشسفندان روي اينترنت را متوجه شده‌ايم. چطور؟ چون کابل اينترنت را مي‌جوند.

اما اگر کابل اينترنت را از جلو دست گوسفندها برداريم، سرعت اينترنت هم درست مي‌شود. بعد هم يک‌طوري مي‌گويند اينترنت گوسفندي انگار که چي؟ رسما اينترنت ما اينترنت حلزوني است و اينقدر پز نمي‌دهيم. ما معتقديم ديگر بس است و نبايد بگذاريم ‌داروندار ما را غرب ببرد. اگر امروز ما دست‌روي‌دست بگذاريم و اجازه دهيم «استفاده از گوسفند در اينترنت» را انگلستان به نام خودش بزند، از کجا معلوم که فردا استفاده از باقي حيوانات در امور زندگي را هم تصاحب نکنند؟

به گزارش سرويس فناوري ايسنا، ايده پيشنهادي «پروفسور گوردون‌بلير» استفاده از قلاده‌هاي ديجيتالي در گوسفندها و استفاده از چنين سامانه‌هايي براي رهگيري اين حيوانات و همچنين بهره‌گيري از آنها به‌عنوان مسير هدايت واي‌فاي است.

«بلير» به‌تازگي بودجه ٢٦٧هزارو٩٠دلاري از «شوراي تحقيقاتي علوم فيزيک و مهندسي بريتانيا» دريافت کرده تا اين پروژه هوشمند را در منطقه «کانوي» در ولز اجرا کند. قلاده‌هاي مزبور به دوربين‌هايي مجهزند که گوسفندها و مکان آنها و همچنين چگونگي تعاملشان با محيط اطراف را رهگيري مي‌کنند. همچنين مي‌توان از اين سيستم‌ها براي غلبه بر سرعت‌هاي پايين اينترنت و پوشش‌دهي اين شبکه‌ در بسياري از نقاط روستايي بريتانيا بهره برد. گفته مي‌شود اين پروژه ظرف ١٨ماه آينده عملي خواهد شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر