صفحه نخست >> سرگرمی تعداد نظرات: 0

فاصله بين دفعات رنگ کردن مو بايد چقدر باشد؟

استفاده بيش از حد از رنگ موهاي اکسيداني دائمي و به خصوص دکلره کردن باعث آسيب ديدن و ترد و شکننده شدن مو مي شود،

کد خبر: 1130

جام نيوز/ استفاده بيش از حد از رنگ موهاي اکسيداني دائمي و به خصوص دکلره کردن باعث آسيب ديدن و ترد و شکننده شدن مو مي شود،
موها را نبايد بيش از هر سه يا ترجيحاً 4 هفته يک بار توسط رنگ هاي دائمي رنگ يا دکلره کرد. از آنجا که مو 8/0 تا 1/2 سانتي متر در ماه رشد مي کند. اين فاصله زماني براي حفظ رنگ موي تازه رشد کافي خواهد بود.
استفاده بيش از حد از رنگ موهاي اکسيداني دائمي و به خصوص دکلره کردن باعث آسيب ديدن و ترد و شکننده شدن مو مي شود، به شکستگي و از دست رفتن بافت موي مي انجامد.
موها را به فاصله زماني کم يا با رنگ هاي خيلي متفاوت از رنگ اصلي مو رنگ نکنيد (به ويژه در منزل) و براي اين کار از يک فرد حرفه اي کمک بگيريد.
از جايي که سفيد ترين موها را دارد شروع کنيد . رنگي با يک درجه تيره از رنگ مورد نظر تان استفاده کنيد. به خاطر نبود رنگ در تارهاي مو رنگي که مي گذاريد روشن تر به نظر مي رسد.

رنگ کردن موهاي طبيعي با رنگ طبيعي
در مورد موهايي که تا به حال رنگ نشده اند از پشت گردن و يا از فرق سر از جايي که مو مي رويد.

رنگ کردن پايين مو ها که کمرنگ شده اند
براي رنگ کردن از همان رنگ معمولي استفاده کنيد فقط براي نوک موها که داراي خلل و فرج مي باشند تا رنگ را در خود نگه دارد از يک درجه تيره تر با مقداري رنگ طلايي يا زرد که رنگ روشن به مو مي دهد.

انتهاي موها رنگ نخواهد گرفت
معمولا به خاطر اينکه داراي منفذ و خلل هاي بسياري هستند و بايد قبل از گذاشتن رنگ اين منافذ از رنگ پر شوند .
رنگ مورد نظرتان را و يا رنگ يک درجه تيره تر را انتخاب و بدون اکسيدان آن را بر روي نوک موهايتان بگذاريد. سپس موها راخشک کنيد. بعد رنگ ها را طبق معمول بر روي مو ها بگذاريد تا رنگ تثبيت شود.

در تابستان رنگ موها ثابت نيستند
به علت تاثيرات مخرب خورشيد ، گرما و يا آب . شما مي توانيد براي درست کردن خلل و فرج مو و نرم کردن موي خود از نرم کننده هاي مو استفاده کنيد.

وقتي موي بلوند در اثر مواد شيميايي موجود در استخر شنا سبز مي شود
با استفاده از رنگهاي گرم ( قرمز يا طلايي ) اين مشکل بر طرف مي شود. همچنين شما مي توانيد از شامپوهاي براق کننده و شفاف کننده هم استفاده نماييد.

يک زمينه سبز مو
وقتي که يک رنگ با پايه هاي آبي ،به موي زرد و يا طلايي زده شود در نتيجه رنگ سبز مي شود. با جانشين کردن يک رنگ با پايه بنفش رنگ طبيعي تري خواهد داد.

استفاده از يک رنگ روشن کننده قبل از رنگ قرمز
هرگز رنگي بالاتر و تيره تر از نارنجي بدست نخواهد آمد.
وقتي که بلوند قرمز روشن، کمرنگ شده و تبديل به نارنجي مي شود
مقدار کمي رنگ طلايي، قرمز براي هايلايت کردن اضافه کنيد.

خطوط صورتي در موهاي سفيدي که با رنگ قرمز رنگ شده
به مقداري رنگ قهوه اي طبيعي به همان درجه و تون و يا تيره تر نياز داريم. از پشت سر شروع به رنگ زدن مي کنيم وبعد آن رنگي که رنگ قهوه اي به آن اضافه شده به قسمت هاي خط مويي که صورتي شده اند مي زنيم.

وقتي که موي فعلي تان از رنگي که انتخاب کرده ايد تيره تر است
به يک دکلره کننده نياز داريم تا رنگ قبلي را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابي برساند و رنگ دلخواه بدست بيايد.

دکلره کننده ها
طراحي شده اند تا رنگ مصنوعي و شيميايي را از موهاي شما پاک کنند. اين دکلره کننده ها براي روشن کردن موهايي با رنگ طبيعي موثر نخواهند بود.

شستشوي يک رنگ و پاک کردن يک رنگ
اين دو اصطلاح يکي نيستند. شستشوي رنگ در پايان عمل رنگ زدن انجام مي شود تا رنگ هايي را که جذب مو نشده اند از روي پوست سر ما پاک کند. اما پاک کردن رنگ بردن رنگ مو مي باشد و معمولا وقتي که مي خواهيم رنگ روشن تري بگذاريم اين عمل را روي مو انجام مي دهيم.

اگر مو بعد از استفاده از يک پاک کننده مو قرمز شد
براي خنثي کردن تون گرم ناخواسته اي که در مو ايجاد شده مي توانيم يک رنگ با تون يا زمينه خاکستري يا بنفش به آن اضافه کنيم.
وقتي که رنگ غالب مو سفيد است ( بيشتر مو سفيد شده )
از جايي که سفيد ترين موها را دارد شروع کنيد . رنگي با يک درجه تيره از رنگ مورد نظر تان استفاده کنيد. به خاطر نبود رنگ در تارهاي مو رنگي که مي گذاريد روشن تر به نظر مي رسد.

موي رنگ شده ( موي زرد کمرنگ )
رنگدانه هاي طلايي يا قرمز يا کم دارد يا اصلا ندارد. بياد داشته باشيد هايلايت ها از رنگ هايي با تون هاي گرم ايجاد مي شوند.
مويي که سريعا در حال سفيد شدن است
استفاده از رنگ هاي روشن تر رنگ مطلوب تري خواهد داد چرا که موهاي سفيدي که دوباره رشد کرده و با موهاي رنگ کرده مخلوط مي شوند کمتر مشخص مي شوند.

نرم کردن موي سفيد
اگر موهاي سفيد شما خيلي زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد شايد لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کرد. به راهنمايي هاي سازندگان رنگها توجه کرده و هميشه قبل از گذاشتن رنگ موهايتان را خشک نماييد. رنگي که بر روي موي خيس يا مرطوب گذاشته شده باشد رقيق شده و نتيجه رنگ رضايت بخش نخواهد بود .

موهاي سفيد مقاوم حاشيه سر
اول اين منطقه و اين موها بايد رنگ شوند و پس از اتمام رنگ کردن دوباره بايد رنگ شوند. احتمالا يک تون تيره تر بايد به اين ناحيه و موهايش زده شود.

پوشاندن رگه هاي سفيد طبيعي در موها
از يک تون تيره تر از رنگ طبيعي استفاده نماييد و مدت زمان رنگ کردن را هم افزايش دهيد.
يک زمينه سبز بر موي سفيد يا زرد کمرنگ
اضافه کردن مقدار کمي رنگ قرمز يا طلايي رنگ سبز را از بين خواهد برد.
نارنجي آتشين در موهايي که از قبل روشن شده اند
هنگامي که رنگ موي شما به اندازه کافي تيره نباشد اين رنگ در موهايتان ايجاد مي شود. رنگ شما بايد از درجه رنگ موي شما تيره تر و يا هم رنگ موي شما باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر