صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

توصيه هايي براي مواجهه با خيانت

وقتي کسي به شما خيانت مي‌کند، روش درست يا روش غلط براي واکنش دادن به آن وجود ندارد. اين يک تجربه شخصي بسيار عميق و دردناک است و فقط خودتان مي‌دانيد چه رفتاري درمقابل آن بايد نشان دهيد. بهترين توصيه‌ها براي کنار آمدن با خيانت تا بتوانيد راحت‌تر با اين مشکل کنار بياييد.

کد خبر: 6063

مردمان/ وقتي کسي به شما خيانت مي‌کند، روش درست يا روش غلط براي واکنش دادن به آن وجود ندارد. اين يک تجربه شخصي بسيار عميق و دردناک است و فقط خودتان مي‌دانيد چه رفتاري درمقابل آن بايد نشان دهيد. بهترين توصيه‌ها براي کنار آمدن با خيانت تا بتوانيد راحت‌تر با اين مشکل کنار بياييد.

۱. «مدتي طول کشيد تا من بتوانم اين موضوع را فراموش کنم اما چيزي که خيلي به من کمک کرد اين بود که به خودم يادآور مي‌شدم، رفتار او، انتخاب خودش بوده است و من هيچ کنترلي روي آن نداشته‌ام. اين امکان وجود دارد که چنين افرادي هيچوقت واقعاً خوشحال نباشند چون هميشه دنبال چيز ديگري هستند درحاليکه مشکل اصلي خودشانند. اما اين طرف قضيه خود شما هستيد که فوق‌العاده‌ايد و مي‌توانيد با اين مشکل هم مثل مشکلات ديگر زندگي کنار بياييد.»

۲. «عصبانيتتان را بيرون بريزيد. وقتي من توانستم بالاخره اين موضوع را پشت سر بگذارم، از شوهر سابقم و شريک خيانت او بخاطر درهايي که به روي من باز کردند، متشکر بودم. من آدم خوبي هستم (مطمئناً شما هم همينطور) و لايق بهترين‌ها. وقتي شوهرم با زني ديگر به من خيانت کرد، اين آزادي را به من داد تا بتوانم بهترين را براي خودم پيدا کنم.»

۳. «فرياد بکشيد، گريه کنيد و غصه بخوريد. مطمئناً چنين اتفاقي باعث عصبانيتتان مي‌شود، پس بگذاريد که عصباني شويد. هيچ چيز بدتر از اين نيست که ديگران به شما بگويند که آرام باشيد و خودتان را جمع و جور کنيد.»

۴. «کمي صبر کرده و به موقعيتي که در آن هستيد فکر کنيد. بلافاصله به اين اتفاق واکنش ندهيد تا از تصميمي که مي‌گيريد، پشيمان نشويد. لازم نيست فوراً تصميم بگيريد. و وقتي به اينکه چه مي‌خواهيد بکنيد فکر کرديد، برنامه‌ريزي کنيد. اين همان کاري بود که من انجام دادم. دفعه اولي که بخشيدم، نقشه‌اي داشتم که اگر چنين اتفاقي دوباره برايم افتاد، چه بکنم. وقتي به طور غيرقابل اجتنابي اين اتفاق برايم تکرار شد، ديگر مي‌دانستم که دقيقاً مي‌خواهم چکار کنم، کجا مي‌خواهم زندگي کنم، بچه‌هايم را به کدام مدرسه بفرستم، کارم را چه بکنم و …»

۵. «يادتان باشد که اين انتخاب آنها بوده است، باوجود همه اتفاق‌هايي که در گذشته و حال اين رابطه برايتان افتاده است. اين انتخاب آزادانه آنها بوده است که موجب اين وضعيت شده است. شما هم آزاديد، پس گناهي که او به گردنتان انداخته است را با خودتان حمل نکنيد. اما نبايد فراموش کنيد که بايد ببخشيد. نمي‌گويم اين کار آسان است، اما در آينده از خودتان متشکر خواهيد بود. تنها چيزي که بايد جلو ديدتان قرار دهيد اين است که اين اشتباه و ضعف او بوده است نه شما. اين ناتواني او براي حفظ قداست رابطه زناشوييتان بوده است که موج اين اتفاق شده است.»

۶. «حتي اگر نتوانيد شکسته‌هاي رابطه را دوباره به هم وصل کنيد، قبل از اينکه همه چيز باعث ويراني خودتان شود، او را ببخشيد.»

۷. «به نظر من همه چيز به اين بستگي دارد که از اين به بعد طرف‌مقابل چطور مي‌خواهد رفتار کند. هر تصميمي که بگيريد، توصيه مي‌کنم که اين را به خاطر داشته باشيد: گذشته، گذشته است. فقط امروز را داريد.»

۸. «من بعنوان روانشناسي که تخصصم کار کردن روي افرادي است که خيانت برايشان اتفاق افتاده است، توصيه مي‌کنم که صبر کنيد. لازم نيست همان لحظه تصميمي بگيريد.»

۹. «يادتان باشد: خيانت او تاثيري روي شما نداشته و به خودشان برخواهد گشت. رفتار و اعمال او به ديگران نشان مي‌دهد که واقعاً چطور انساني هستند. شما هم مي‌توانيد سرتان را بالا نگه داريد.»

نظرات بینندگان

ارسال نظر