صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

بيست راه براي جلوگيري از شلختگي

با ۲۰ روش بسيار ساده مي توانيد به خوبي همه چيز را نظم دهيد و مرتب کنيد. اين روش ها از ايده هاي خلاقانه طراحان و مدرسين طراحي الهام گرفته شده اند.

کد خبر: 4384

مادربانو/ با ۲۰ روش بسيار ساده مي توانيد به خوبي همه چيز را نظم دهيد و مرتب کنيد. اين روش ها از ايده هاي خلاقانه طراحان و مدرسين طراحي الهام گرفته شده اند.
۱. جمع کردن خرده ريزها
اگر جاي روزنامه و مجله در خانه داريد، از آن به صورت عمودي به عنوان مکاني براي قرار دادن کيسه هاي فريزر، پلاستيک و فويل الومينيومي در آشپزخانه استفاده کنيد
۲. حلقه کردن سيم ها
لوله هاي مقوايي داخل دستمال توالت را دور نريزيد. آنها را به طور مرتب درون يک جعبه کنار هم بچينيد و سيم، کابل و شارژرهاي اضافه را به طور مرتب حلقه کنيد و درون آنها قرار دهيد. به اين ترتيب، از درهم پيچيده شدن سيم ها جلوگيري خواهيد کرد.
۳. افزايش فضاي زير کابينت
ديوارهاي داخل کابينت زير سينک را از دو طرف سوراخ کنيد و يک ميله بلند همچون رگال داخل کمد ديواري، در سقف آن اضافه کنيد. با اين کار مي توانيد اسپري هاي پاک کننده، شيشه شوي و … را از قسمت نازل روي اين ميله آويزان کنيد و به اين ترتيب، فضاي داخل کابينت باز مي شود.
۴. از سيستم تا کردن استفاده کنيد
کشوهاي دراورها جاي چنداني براي جا دادن لباس ها ندارند. اگر لباس ها را به طور نامرتب در اين کشوها و قفسه ها قرار دهيم، فضا از آن چيزي که هست هم کمتر خواهد شد. بنابراين، سعي کنيد همه لباس ها را به طور مرتب تا کنيد و از جلو تا عقب کشو با نظم بچينيد. به اين ترتيب، مي توانيد همه آنها را به خوبي ببينيد و به راحتي از ميانشان يکي را براي پوشيدن انتخاب کنيد.
۵. مرتب چيدن سيني ها و تخته آشپزخانه
براي مرتب چيدن سيني، تخته آشپزخانه و حتي تابه هاي تخت مي توانيد از قفسه هاي جداکننده که بيشتر در ادارات و شرکت ها استفاده مي شوند، کمک بگيريد. هر کدام از سيني ها را مي توانيد در بخش هاي مختلف آن قرار دهيد.
۶. استفاده از رخت آويزهاي مخصوص روسري
براي مرتب نگه داشتن روسري و مقنعه و جمع بودن آنها درون کمد لباس ها، از رخت آويزهاي طبقه اي مخصوص اين کار استفاده کنيد. به اين ترتيب، علاوه بر مرتب شدن کمد، روسري ها نيز چروک نمي شوند.
۷. جمع کردن ملحفه ها درون يک روبالشتي
پس از شت و شو و اتوکشي ملحفه هاي روتختي و روبالشتي اگر قرار نيست روي تخت استفاده شوند، آنها را به طور مرتب تا کنيد و درون يک روبالشتي جمع کنيد. به اين ترتيب، هيچ کدام از آنها را گم نخواهيد کرد.
۸. ساختن چوب رختي براي کفش ها
براي ساختن چوب رختي براي کفش هاي خود بايد ميله پايين چوب رختي لباس را با انبردست قطع کنيد، آن را به دو طرف به بيرون يا به طور موازي به داخل خم کنيد و آن را به شکل چنگک در آوريد. براي دمپايي و صندل بايد چنگک هاي اين چوب رختي را به بيرون خم کنيد و براي کفش هاي معمولي دو بازوي آن را به طور موازي به طرف داخل خم کنيد. با اين خلاقيت جالب، مي توانيد کفش ها و صندل هايتان را از کمد آويزان کنيد.
۹. جمع کردن اسباب بازي داخل سبد
مي توان با سيم هاي موجود در انبار خانه سبدي ديواري ساخت و آن را به اندازه قد کودکان، به ديوار نصب کرد و اسباب بازي هاي اضافه را داخل اين سبد ريخت. با اين کار مي توانيد بالاخره کف اتاق فرزند خود را ببينيد.
۱۰. مرتب کردن زيورآلات
براي نگهداري از زيورآلات، دستبند، النگو و دکمه هاي سردست لازم نيست از جعبه هاي جواهرات استفاده کنيد. به راحتي مي توانيد با خريدن يک ميله چوبي عمودي همچون جاي دستمال حوله اي آشپزخانه، آنها را داخل اين ميله قرار دهيد تا دسترسي راحت تري نيز داشته باشند.
۱۱. ديدن همه وسايل به طور يکجا
در بازار، قفسه هاي پارچه اي چند طبقه وجود دارد که مي توان از پشت در کمد يا اتاق آويزان کرد. اين قفسه هاي پارچه اي، براي قرار دادن وسايلي همچون، باتري، کليد، چتر، خودکار، عينک و … جاي زياد و مجزايي دارند.
۱۲. جايي براي سنجاق سرها
پيدا کردن سنجاق سر در ته کيف و کوله پشتي کار چندان ساده اي نيست. بايد همه کيف را بيرون بريزيد تا سنجاق سرهاي خود را بيابيد. براي جلوگيري از اين مشکل، مي توانيد از قوطي يا جعبه آدامس براي جمع کردن سنجاق ها در يک جا استفاده کنيد. با اين کار ديگر سنجاق سر خود را گم نمي کنيد و هنگام نياز، دسترسي راحتي نيز به آنها خواهيد داشت.
۱۳. مرتب کردن داخل اتومبيل
اگر کودک زير ۶ سال داريد، احتمالا صندلي عقب ماشين پر از اسباب بازي، کتاب و وسايل کودک شماست. براي جلوگيري از اين به هم ريختگي مي توانيد از ظرف هاي پلاستيکي ديواره دار يا سبدهاي کوچک پيک نيک براي يکجا کردن اين وسايل استفاده کنيد. حتي مي توانيد وسايل خود همچون عينک آفتابي، دستمال ماشين و … را نيز در آن قرار دهيد.
۱۴. نظم بخشيدن به سه راهي برق
براي تشخيص بهتر سيم هاي برقي که داخل سه راهي قرار دارند، مي توانيد برچسب هاي پلاستيکي از داخل سيم ها عبور دهيد و نام وسيله اي که به آن تعلق دارد را بنويسيد. با اين خلاقيت ساده، ديگر به اشتباه سيم وسيله ها را به اشتباه از پريز خارج نمي کنيد.
۱۵. استفاده بهينه از سبد چهارگوش
هنگام خريد از سوپر مارکت، وسايل داخل کيسه هاي پلاستيکي مختلف قراردارند و قرار دادن آنها روي صندلي اتومبيل اين احتمال را دارد تا روي دست انداز يا هنگام پيچ ليز بخورند و کف ماشين بيفتند. مي توان به راحتي با خريد يک سبد چهارگوش يا حتي سبد رختشويي،از اين مشکل جلوگيري کرد. با اين کار، وسايل را داخل سبد و در صندق عقب قرار مي دهيد و هيچ چيز جابه جا نمي شود.
۱۶. جلوگيري از مشکلات ناشي از ماشين لباسشويي
براي جلوگيري از مشکلات ناشي از ماشين لباسشويي مي توانيد از ماژيک هاي وايت برد که به راحتي با دستمال پاک مي شوند، استفاده کنيد. به اين ترتيب که لباس هايي که نبايد با آب گرم شسته شوند، لباس هاي رنگي، يا لباس هايي که نبايد در دور خشک کن قرار داشته باشند را روي بدنه ماشين لباسشويي بنويسيد.
۱۷.کاور کردن دفترچه هاي راهنماي وسايل
براي هميشه در دست بودن دفترچه هاي راهنماي وسايل خود، آنها را درون کاور قرار دهيد و به پشت دستگاه ها بچسبانيد.

۱۸. به خط کردن چاقوها
چاقوهاي بزرگ را از داخل کشو در بياوريد و داخل جا چاقويي هاي روميزي يا ديواري قرار دهيد. براي اين منظور مي توانيد از تخته هاي آهن ربايي استفاده کنيد و چاقوها را به آن بچسبانيد.
۱۹. استفاده صحيح از نرم افزرهاي گوشي موبايل
هدف گوشي هاي موبايل هوشمند، آسان تر کردن زندگي مردم است نه افزودن به اضطراب هاي آنها. براي استفاده بهتر از اسمارت فون خود، بهتر است همه نرم افزارها و اپليکيشن هايي که مشابه هم هستند در در يک جا و يک دسته بندي نگهداريد. کاربران اندرويد مي توانند اپليکيشن App Folder را دانلود کنند تا همه برنامه هايشان در فولدرهاي جداگانه دسته بندي شود. اگر از اپليکيشني بيشتر از سه ماه استفاده نکرديد، آن را پاک کنيد.

۲۰. يکجا کردن کيسه هاي پلاستيکي
اگر عادت به نگهداري کيسه هاي پلاستيکي زير سينک ظرفشويي يا داخل فر داريد، بهتر است براي آنها يک جاي مخصوص درست کنيد. مي توانيد از سبدهاي حصيري يا ساک کاغذي براي يکجا کردن آنها استفاده کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر