صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

آيت الله جوادي آملي: برخي از جوانان آرامش را در مجردي مي‌بينند

يت الله جوادي آملي بيان کرد: در قرآن براي ازدواج از مودت و رحمت تعبير شده است زيرا زن آن هنر را دارد که آرامش در منزل ايجاد کند و از نظر عاطفي قوي‌تر از مرد است و مي‌تواند کانون خانواده را مستحکم کرده و به مرد سکينت بخشد.

کد خبر: 3534

تسنيم/ آيت‌الله جوادي آملي گفت: جامعه‌اي که در آن خانواده مطرح نيست با مشکلات عديده‌اي روبه‌رو مي‌شود و فراموشي بنيان خانواده عامل فروپاشي رواني جوامع بشرمحور است.

آيت الله عبدالله جوادي آملي در نشست مشترک با معاون امور جوانان وزرات ورزش و جوانان که عصر پنج شنبه در بنياد علوم وحياني اسراء قم برگزار شد اظهار داشت: پيامبر اکرم (ص) الگويي براي نسل جوان است و خداوند به احدي از پيامبران صفت رئوف و رحيم که از اسماء حسني خداوند است نداده اما اين صفات را در قرآن براي پيامبر اعظم (ص) آورده است.

وي افزود: جامعه‌اي که در زحمت باشد سبب رنجوري پيامبر اکرم است حال پيامبر چه در حيات باشد و چه در حيات نباشد و به همين سبب، بايد زمينه رفع مشکلات جوانان و چالش‌هاي پيش روي اين قشر که همواره مورد توجه پيامبر وجود داشته رفع شود.
مرجع تقليد شيعيان گفت: نمي‌تونيم اسلامي فکر کنيم و اومانيستي عمل کنيم و جامعه‌اي که در آن خانواده در آن مطرح نيست با مشکلات عديده‌اي روبه‌رو مي‌شود و اين امر، ضرورت نگاه مثبت به مقوله ازدواج و ترويج آن در بين جوانان را نشان مي‌دهد و فراموشي بنيان خانواده عامل فروپاشي جوامع بشرمحور است.

آيت الله جوادي آملي بيان کرد: در قرآن براي ازدواج از مودت و رحمت تعبير شده است زيرا زن آن هنر را دارد که آرامش در منزل ايجاد کند و از نظر عاطفي قوي‌تر از مرد است و مي‌تواند کانون خانواده را مستحکم کرده و به مرد سکينت بخشد.
وي عنوان کرد: برخي از جوانان آرامش را در مجردي مي‌بينند در حالي که طولي نمي‌کشد که اين قشر دچار افسردگي و مشکلات روحي و رواني مي‌شوند و اين از تعاليم الهي است که سعادت انسان را مي‌خواهد و سعادت انسان در بخشي از زندگي با ازدواج سهل مي‌شود.
مرجع تقليد شيعيان تصريح کرد: به تعبير مولوي بايد ديو بيرون شود تا فرشته درآيد اما بايد فرشته را بياوريم تا ديو بيرون رود يا به تعبير ديگر بايد اخلاق را بياوريم تا بي‌اخلاقي ريشه کن شود.

آيت الله جوادي آملي خاطرنشان کرد: وجود ميليون‌ها پرونده قضايي نشان مي‌دهد که قرض الحسنه را ترک کرده‌ايم و خودستاني و خودستايي را باب کرديم در حالي که انديشه‌هاي پيامبر اعظم و تعاليم وحياني چراغ راه ما در همه امور اجتماعي است و جامعه جوان ما را به سمت موفقيت رهنمون مي‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر