صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

توصيه‌هايي براي خوشحال کردن همسر

خوشحال کردن همسر مسئله‌اي نيست که به راحتي بتوان از کنار اهميت آن گذشت. چه در دوران عقد که دوران شناخت يکديگر است و چه در دوران پس از آن، رعايت نکاتي که در ادامه به اختصار به آن‌ها اشاره مي‌شود، مي‌تواند روش‌هاي رفتاري و احساسي مطلوب را در بين زوجين به وجود آورد.

کد خبر: 3531

خراسان/ خوشحال کردن همسر مسئله‌اي نيست که به راحتي بتوان از کنار اهميت آن گذشت. چه در دوران عقد که دوران شناخت يکديگر است و چه در دوران پس از آن، رعايت نکاتي که در ادامه به اختصار به آن‌ها اشاره مي‌شود، مي‌تواند روش‌هاي رفتاري و احساسي مطلوب را در بين زوجين به وجود آورد.
انجام برخي کارها در زندگي مشترک، باعث احساس خوشحالي بيشتر بين زوجين و داشتن عشقي پايدار‌تر خواهد شد.
متاسفانه بعضي زن و شوهر‌ها فکر مي‌کنند که هرچه بيشتر کار کنند، باعث خوشحالي بيشتر همسرشان مي‌شود.
به طور مثال، بعضي مرد‌ها فکر مي‌کنند که هر قدر بيشتر کار کنند همسرشان متوجه خواهد شد که خيلي دوستش دارند، در صورتي که لازم است بيشتر در کنار همسرشان باشند تا احساس صميميت بينشان بيشتر شود.
عشق و دوست داشتنتان را به فراواني ابراز کنيد:
آن قدر علاقه خود را به همسرتان بگوييد تا وي از علاقه شما به خودش مطمئن شود؛ بنابراين براي خوشحال کردن همسرتان، از هر فرصتي استفاده کنيد و به او بگوييد: «دوستت دارم».
به همسرتان هديه بدهيد:
لازم نيست هميشه به دنبال هديه‌هاي گران قيمت باشيد چراکه يک شاخه گل يا يک جفت دستکش هم مي‌تواند احساس خوشحالي را در همسرتان به وجود بياورد.
براي همسرتان يادداشت‌هاي عاشقانه بنويسيد:
اين يادداشت‌ها مي‌تواند روي کاغذ نوشته يا از طريق پيامک براي همسرتان ارسال شود.
به حرف‌هاي همسرتان گوش دهيد:
توجه داشته باشيد که بين شنيدن و گوش کردن تفاوت بسيار است چراکه در گوش کردن احساس همدلي وجود دارد. وقتي زن يا شوهري با دلسوزي و توجه، به مشکلات همسرش گوش مي‌سپارد و فقط به دنبال ارائه راه حل نيست، احساس عشق را در طرف مقابل دو چندان مي‌کند. در ضمن هيچ‌گاه سخنان همسرتان را بيهوده و مسخره يا پيش پا افتاده تلقي نکنيد.
بپرسيد براي کمک به او چه کاري مي‌توانيد انجام دهيد:
پرسيدن همين سوال مي‌تواند تاثير بسيار زيادي بر ايجاد همدلي و خوشحال کردن همسرتان داشته باشد.
لبخند بزنيد:
بيشتر اوقات بدون دليل و زماني که به همسرتان نگاه مي‌کنيد به جاي داشتن چهره‌اي عبوس، لبخند بزنيد. همين لبخندهاي شما مي‌تواند عاملي براي بيشتر خوشحال شدن همسرتان شود.
با يکديگر به يک مکان‌هاي خاطره‌انگيز برويد:
به طور مثال، اولين پارک يا رستوراني که بعد از عقد با همسرتان رفته‌ايد، مي‌تواند پيشنهاد غافلگيرانه و جذابي باشد و باعث خوشحال شدن همسرتان شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر