صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

آيا با شخصيت کاري خود، آشنا هستيد؟

موفقيت آينده شغلي شما به اين بستگي دارد که به خوبي خود را بشناسيد و ببينيد که خصوصيات رفتاري شما با کاري که حدود نيمي از عمر خود را صرف آن مي کنيد، هماهنگ است يا خير. نکته ديگر، ميزان موفقيت شماست. شخصيت هاي متفاوت افراد در هنگام کار، خود رابه اشکال مختلفي نشان مي دهد، اين تفاوت ها در حدي است که ما مي توانيم آنها را دسته بندي کنيم؛ پس با دقت به رفتار خود توجه کنيد و آن را با موارد زير تطبيق دهيد تا شخصيت کاري تان را دريابيد.

کد خبر: 3405

موفقيت/ موفقيت آينده شغلي شما به اين بستگي دارد که به خوبي خود را بشناسيد و ببينيد که خصوصيات رفتاري شما با کاري که حدود نيمي از عمر خود را صرف آن مي کنيد، هماهنگ است يا خير. نکته ديگر، ميزان موفقيت شماست. شخصيت هاي متفاوت افراد در هنگام کار، خود رابه اشکال مختلفي نشان مي دهد، اين تفاوت ها در حدي است که ما مي توانيم آنها را دسته بندي کنيم؛ پس با دقت به رفتار خود توجه کنيد و آن را با موارد زير تطبيق دهيد تا شخصيت کاري تان را دريابيد.

1- خوش بين هاي خلاق
اين مردم با عشق و علاقه بسيار در محل کار خود حاضر مي شوند و کار مي کنند. آنها باور دارند که اين مسئله، نوعي فرهنگ است که بايد به آن عمل کرد. اگر اين افراد به خطاهاي کاري خود توجه کنند و مشکلات احتمالي را پنهان نکنند، همواره مي توانند به راه حل هاي برجسته و خلاقانه اي دست يابند.
در حقيقت اين افراد فوق العاده اند اما بهتر است هميشه در کنار يک گروه کار کنند؛ اين افراد هميشه با شور و اشتياق از ديگران حمايت کرده و تا جايي که مي توانند خوشي هايشان را با ديگران قسمت مي کنند و اجازه نمي دهند صفت خوب خوشبيني، به ترس و بدبيني تبديل شود.

2- مسدودکننده ها
در واقع کساني که راه ها را از همه سو مي بندند، مسدودکننده ناميده مي شوند. مسدودکننده ها در برابر هر پيشنهاد جديدي مي ايستند و با يک «نه» محکم، همه درهاي پيش رو را که به پيشرفت يک پروژه منتهي مي شود، مي بندند. اگرچه ممکن است گروه مديران اشتباهات اين افراد را فقط به دليل دقت و توجه بالاي آنها يا مقتصد بودنشان درست و منطقي تلقي کنند اما در حقيقت اين افراد، قاتل شور و هيجان ديگران هستند و خودشان هم هيچ علاقه اي به کاري که انجام مي دهند و نيز کساني که با آنها کار مي کنند، ندارند.

3- قربانيان
هميشه اولين افرادي که به محل کار مي رسند و آخرين افرادي که آنجا را ترک مي کنند، «فداييان راه کار» ناميده مي شوند. آنها به شدت کار مي کنند اما معتقدند مديرانشان کار آنها را تاييدنمي کنند. اگر شما چنين شخصيتي داريد، سريع به خانه بازگرديد و براي مسافرتي درست و حسابي خود را آماده کنيد. گويا متوجه نيستيد که داريد خودتان را براي يک پروژه مي کُشيد!

4- اول من و بعد بقيه
اين افراد حتي اگر ارزش کاري متوسط داشته باشند، طوري رفتار مي کنند که رياست، اول آنها را ببيند چون به طرز عجيبي مايلند چه راست و چه دروغ، از آنها تمجيد شود. آنها کار و ارزش ديگران را کم جلوه مي دهند و مرتب از ديگران انتقاد مي کنند و در عوض خودشان را فوق العاده نشان مي دهند و از کارشان تعريف مي کنند. آنها باور دارند که تشخيص نقطه ضعف ها و اشتباهات کوچک شما، بيشتر از انجام يک کار، اهميت دارد.

5- نگهبانانِ بي تفاوت
باد به هر سمتي که بوزد، اين افراد هم به همان طرف مي روند. منظور از اين اصطلاح، دورويي و مکر آنها نيست؛ در حقيقت ضعف اين افراد عدم خلاقيت آنهاست. آنها ابدا اهل تنبلي نيستند. بهترين و رويايي ترين اتفاق براي آنها اين است که با فرد خلاقي که پر از ايده هاي بکر است، کار کنند.
افراد خوش بينِ خلاق، آنقدر اعتماد به نفس بالايي دارند که ايده ها را به دست همکار ناتوانشان مي دهند تا او آن کارها را انجام دهد و به پايان برساند. آنها حلال مشکلاتِ اين افراد خلاق هستند. اگر سر و کار اين آدم هاي همه کاره و هيچ کاره به يک مربي که مدام در حال مشاوره دادن است بيفتد، حسابي گوش مي دهند.
بهتر است نام اين افراد را «باري به هر جهت» بگذاريم. آنها ناظران و کارفرمايان خوبي هستند که حواسشان به همه چيز هست. در واقع آنها خود را مسئول مي دانند تا محصول يا خدماتي که شرکت بايد ارائه دهد، کيفيت و استحکام بسيار خوبي داشته باشد.
اگر شما چنين شخصيتي داريد، حتما به دنبال يک فرد خلاق بگرديد و به او در ساختن محصول جديد يا راه و روش خاصي که ابداع کرده است، کمک کنيد. آنها خلاق ها را نگران نمي کنند چون ذاتا خوش بين هستند و مايلند که ناظراني که قوانين و حرف هاي سرگروهان و مربي ها را از حفظند، به آنها کمک کنند تا به بيراهه نروند.

6- واقع بين ها
افراد راستگويي که دقيقا هر آنچه را که مي بينند بر زبان مي آورند. صاحبان کارهاي عظيم تجاري، وقتي شيوه خاصي از تجارت را انتخاب مي کنند، به عده اي از افراد اينچنيني احتياج دارند که ناظر بر کليه امور باشند. واقع بين ها بسيار دقيق و نکته سنجند و دقت ذهن آنها در امور بزرگ و کوچک، زبانزد خاص و عام است.
واقع نگرها اگر عمل گرايي بيشتري به خرج دهند و داده هاي ذهني خود را به عمل درآورند، کم کم و به آرامي تبديل به انسان هايي نمونه و خلاق مي شوند. نقطه ضعف اين افراد کند بودنشان در زمينه اجرا و عمل است.
شما ممکن است راه حل صحصح همه چيز را بدانيد اما فراموش نکنيد در جامعه امروز که از هر نوع شخصيت کاري به تعداد زيادي موجود است (حتي خلاق ها)، برد با کسي است که زمان را در دست دارد و سرعت عملش بالاست و از قافله جا نمي ماند. حتي برخي مراکز کاري، پرسنل هاي سريع الانتقال وکار راه بينداز را به دانشمنداني که ساعت ها به نقطه اي خيره مي شوند و در نهايت به کليد طلايي موفقيت دست مي يابند، ترجيح مي دهند.

7- مربي
اين شغل زيادي سخت و سنگين است. در حقيقت همه مشاغل سنگين، به گروه هاي مختلفي تقسيم مي شوندو بر هر گروه، شخصي نظارت و سرپرستي مي کند. اين شخص که خارج از گروه است، بر ماجرا نظارت دارد. او فقط يک ناظر نيست؛ در واقع او تقسيم وظايف مي کند. در فواصل کوتاه به همه سر مي زند و روند پيشرفت کار را مي بيند و گزارش مي دهد. در ضمن خطاها را به افراد يادآوري مي کند. اين نوع شخصيت کاري بيشتر به درد شرکت هاي بيمه که کيفيت بالايي دارند، مي خورد که پيدا کردن اشتباهات و نقاط کور، هميشه بخشي از اينگونه شغل هاست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر