صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

چگونه «رئيس بد» را تشخيص دهيم؟

اگر رئيستان سه ويژگي زير را داشته باشد، مي‌تواند بسيار آزاردهنده باشد. شما بايد ترفندهايي بياموزيد تا بتوانيد از صدمات احتمالي دور بمانيد.

کد خبر: 2524

جام جم/ اگر رئيستان سه ويژگي زير را داشته باشد، مي‌تواند بسيار آزاردهنده باشد. شما بايد ترفندهايي بياموزيد تا بتوانيد از صدمات احتمالي دور بمانيد.
مدام ديگران را سرزنش مي‌کند
رئيس بد پيشرفت و اتفاق‌هاي خوشايند را به خود نسبت مي‌دهد و هر خطايي را به گردن کارکنان خود مي‌اندازد. در واقع او با اين رفتار مي‌خواهد از زير بار مسئوليت‌هايش فرار کند و خود را از هر نوع اشتباه مبرا جلوه دهد.
گرچه جروبحث کردن بر سر هر مسأله‌اي با رئيستان خطرناک است و به قيمت از دست دادن حرفه‌ تان تمام مي‌شود، اما قبول کردن تمام تقصيرها و پذيرفتن سرزنش ناعادلانه رئيستان نيز به مرور همان نتيجه بد را در پي خواهد داشت.
بهترين کار اين است که هنگام چنين اتفاقاتي، با آرامش و منطق با رئيس خود صحبت کنيد و با تحليل مناسب وضعيت، به او نشان دهيد که شما در مشکل بوجود آمده تقصيري نداشته‌ايد. مي‌توانيد از او بخواهيد که توضيح دهد، چرا شما را مقصر مي‌داند. با اين روش مي‌توانيد خود را از اتهامات ناروا نجات دهيد.
همه‌ چيز را شخصي مي‌کند
برخي رئيسان هر چيزي را شخصي مي‌کنند که اين موضوع سبب مي‌شود، ديگر کسي علاقه‌اي به پيشنهاد دادن نداشته باشد و عقيده‌اش را مطرح نکند. اين مسأله سبب رکود کار شده و پيشرفتي بوجود نمي‌آورد. اگر در جلسه کاري متوجه شديد که خودتان يا فرد ديگر داريد قرباني چنين شرايطي مي‌شويد، فوري سعي کنيد مکالمه را به جهتي پيش ببريد که ديگران نيز تلاش کنند تا آن پيشنهاد را طوري بهبود بخشيده و به پيشنهاد بهتري تبديل کنند.
هرگز اجازه ندهيد مکالمه به سمت شخصي کردن موضوع پيش برود. حتي مي‌توانيد از رئيستان بپرسيد که چرا فکر مي‌کند پيشنهاد مطرح شده مناسب نيست. برخي مواقع مديران پاسخ درستي براي اين پرسش ندارند و مشخص مي‌شود نظر آنها شخصي است نه حرفه‌اي.
تفرقه بينداز و حکومت کن
مديران لايق و توانا که به دنبال پيشرفت هستند، کارکنان خود را تشويق به همکاري با يکديگر مي‌کنند، اما مديراني که توانايي اداره مکاني را ندارند با تفرقه انداختن ميان کارکنان سعي مي‌کنند در محل کار بر اوضاع مسلط شوند و راهي جز اين بلد نيستند. اگر رئيس شما چنين رفتاري دارد و گاهي از زبان يکي از همکارانتان از شما بدگويي مي کند يا شما را تشويق به خبرچيني مي‌کند تحت هيچ شرايطي نپذيريد، زيرا در طولاني‌مدت نه فقط نفعي به حالتان نخواهد داشت، بلکه با ناکارآمد شدن محيط کارتان و نداشتن توليد مناسب، حرفه‌ تان را نيز از دست خواهيد داد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر