صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

ويژگي مردمان آخر الزمان در کلام رسول خدا(ص)

رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم فرمود: «در آخرالزمان مردماني بيايند که از نظر ظاهر، سيماي آدميان را دارند اما دلهايشان مانند قلب هاي شيطانها است (پر از خودخواهي و تکبر و غرور و امثال اينهاست) مانند گرگ هاي درنده دلشان خالي است از رحمت و عطوفت انساني باشد.قتل و خونريزي براي آنها يک امر بسيار ساده و بي اهميت خواهد بود و از کارهاي زشت دوري نمي کنند.

کد خبر: 1575

افکارنيوز/ رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم فرمود: «در آخرالزمان مردماني بيايند که از نظر ظاهر، سيماي آدميان را دارند اما دلهايشان مانند قلب هاي شيطانها است (پر از خودخواهي و تکبر و غرور و امثال اينهاست) مانند گرگ هاي درنده دلشان خالي است از رحمت و عطوفت انساني باشد.قتل و خونريزي براي آنها يک امر بسيار ساده و بي اهميت خواهد بود و از کارهاي زشت دوري نمي کنند.
اگر از آنها متابعت کني تو را از خود مي رانند و اگر از آنان فاصله بگيري تو را مورد غيبت و عيب جويي قرار مي دهند، اگر با تو سخن بگويد دروغ مي گويند و اگر آن مردم را امين خويش قرار دادي به تو خيانت مي کنند بچه هاي آنها با ناز و نخوت زندگي مي کنند و جوانانشان بي باک و از خود راضي هستند چندان که مردم را از بي تربيتي خويش عاجز مي کنند پيروان آنها امر به خوبيها و نهي از بديها نمي کنند. عزت جستن به وسيله آنها ذلت و خواري است، مطالبه موجودي آنها فقر و ناتواني است.
شخص عاقل در ميان آنها گمراه به شمار مي آيد و امر به معروف کننده مورد تهمت و افترا قرار مي گيرد افراد با ايمان و صاحبان تقوا در ميان ايشان ضعيف خواهند بود، اما افراد فاسق در ميان آنها با شخصيت حساب مي شوند، کارهاي خوب و سنتهاي الهي در ميان اين جمعيت بدعت محسوب مي شود و از طرفي بدعت در ميان آنها سنت به حساب مي آيد.
در چنين زماني که مردمش داراي چنين خصوصيات اخلاقي شده اند، خداوند اشرار و مردم بد را بر آنها مسلط مي کند و ديگر دعاوي خوبان اجابت نخواهد شد. در اين زمان است که: همچنانکه دين به واسطه من آاز شد توسط فرزندم مهدي عليه السّلام خاتمه مي يابد ... در آخر الزمان امت من در سايه زمامداري ستمگر به بلاهايي مبتلا مي شوند که مانند آن را نشنيده اند و به اندازه اي عرصه بر مردم تنگ مي شوند که پناهگاهي براي خود پيدا نمي کنند.
در اين هنگام خداوند مردمي از عترت و اهل بيت من بر مي انگيزد که جهان را پر از عدل و داد مي کند چنانچه پر از ظلم و جور شده باشد، از ويژگي هاي او اين است که اهل زمين و ساکنان آسمانها او را دوست مي دارند و آسمان بارانهاي خودش را مي بارد و زمين برکاتش را در اختيار مردم قرار مي دهد.»

منبع: خصايص المهدي، ۳۹-۴۰.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر