صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

لباس عيد کودکان بهتر است چه رنگي باشد؟

يک روانشناس گفت: براي نوروز کودکانتان لباس قرمز، نارنجي، سبز و آبي بخريد.

کد خبر: 15182

برترين ها/ يک روانشناس گفت: براي نوروز کودکانتان لباس قرمز، نارنجي، سبز و آبي بخريد.
خديجه باقرآبادي اظهار کرد: خريد لباس نو براي فرزندان باعث مي‌شود اين فرهنگ و سنت به آنها نيز منتقل شود و آن نيز ياد بگيرند.

اين کارشناس ارشد روانشناسي ادامه داد: در اين روزها اکثر خانواده‌ها براي فرزند خود لباس نو تهيه مي‌کنند و چون معمولا در ديد و بازديدها کودکان با هم روبه‌رو مي‌شوند، کودکي که لباس و کفش نو نداشته باشد، ممکن است دچار سرخوردگي شود و يا احساس گوشه‌گيري کند و تمايل نداشته باشد به جمع ساير کودکان وارد شود.

باقرآبادي با اشاره به شرايط متفاوت اقتصادي خانواده‌ها، توصيه کرد: بر اساس تواني که دارند حتي بخشي از لباس نو عيد کودکان را حتي از فروشگاه‌هاي ارزان قيمت تهيه کنند، زيرا اين امر در روحيه و اعتماد به نفس کودکان بسيار اثر دارد.

وي همچنين بر لزوم مشارکت خود کودکان در خريد لباس عيد تاکيد کرد و افزود: وقتي که کودک لباسش را خودش انتخاب کند، قدرت تصميم‌گيري، مسئوليت‌پذيري و نه گفتن پيدا خواهد کرد و به علاوه اعتماد به نفسش نيز زياد مي‌شود.

اين روانشناس خاطرنشان کرد: اين کار باعث مي‌شود کودکان مسئوليت انتخابي که کردند را بپذيرند.

باقرآبادي در خصوص کودکاني که سن آنها کم است و قدرت تصميم‌گيري کافي ندارند نيز گفت: براي اين کودکان مي‌توان دو يا سه گزينه در نظر گرفت که از بين آنها يکي را انتخاب کنند.

وي افزود: اما کودکاني که به سن منطقي رسيده‌اند، مي‌توانند از بين همه لباس‌هاي موجود در بازار انتخاب کنند.

به گفته اين روانشناس موضوع ديگري که بايد در خريد کفش و لباس عيد کودکان لحاظ شود، توجه به رنگ‌هاي شاد است، زيرا تحقيقات نشان داده رنگ‌هاي شاد در روحيه کودکان بسيار اثرگذار است.

باقرآبادي يادآوري کرد: بهتر است از رنگ‌هاي شاد و گرم مانند قرمز، نارنجي، آبي و سبز براي خريد لباس عيد کودکان استفاده شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر