صفحه نخست >> سبک زندگی تعداد نظرات: 0

روانشناسي/ چرا برنامه‌هايتان عملي نمي‌شود؟

توصيه‌هاي زير شما را در عملي کردن برنامه‌هايتان ياري خواهد کرد. ۱. چند کار را با هم شروع نکنيد. ممکن است شما بعد از خواندن يک کتاب يا مقاله، حرارت زيادي براي برنامه‌ريزي داشته باشيد و شروع به برنامه‌ريزي کنيد اما توجه داشته باشيد که گنجاندن کارهاي متعدد و سنگين و گاهي خارج از توانتان خصوصاً براي شروع کار، شما را دچار سرخوردگي خواهد کرد.

کد خبر: 1246

ايران بانو/ توصيه‌هاي زير شما را در عملي کردن برنامه‌هايتان ياري خواهد کرد.
۱. چند کار را با هم شروع نکنيد.
ممکن است شما بعد از خواندن يک کتاب يا مقاله، حرارت زيادي براي برنامه‌ريزي داشته باشيد و شروع به برنامه‌ريزي کنيد اما توجه داشته باشيد که گنجاندن کارهاي متعدد و سنگين و گاهي خارج از توانتان خصوصاً براي شروع کار، شما را دچار سرخوردگي خواهد کرد.
۲. دلايل شما براي انجام کار کافي و منطقي باشد.
دلايل کافي شما را ملزم به انجام برنامه‌هايتان مي‌کند سعي کنيد براي انجام کارهايتان خودتان دلايلي بيابيد.
۳. همه را باخبر نکنيد.
اگر مي‌خواهيد کاري شروع کنيد لزومي ندارد همگان باخبر شوند چون در اين صورت شما مجبوريد نظرات موافقان و مخالفان را تحليل کنيد و اين انرژي زيادي از شما مي‌گيرد اندکي صبر کنيد وقتي کارهايتان عملي شد هم باخبر مي‌شوند.
۴. ترس نداشته باشيد.
هيچ‌وقت از بديع بودن برنامه‌هايتان نهراسيد موفق کساني هستند که از خطور افکار بديع استفاده کرده و آنها را عملي کرده‌اند. از انتقادهاي ديگران هم نترسيد. انتخاب کنيد مي‌خواهيد بايستيد و انتقادي نشنويد و جلب ترحم کنيد يا مي‌خواهيد بدويد و مورد انتقاد باشيد آيا مي‌خواهيد عمري در آرزوي دويدن به خاطر ترس از انتقاد، بخزيد؟!
فراموش نکنيد که هميشه مسيري که ارزش پيمودن دارد پر از مانع است.
۵. پيش از ظهور کار منتظر ظهور مهارت نباشيد.
براي بهره‌برداري از کارها شناخت کامل آنها لازم نيست.
فقط کافي است شروع کنيد. اين مسئله ناشي از غرور شماست که مي‌خواهيد هنگام شروع کاري آن‌را با مهارت انجام دهيد. تنها راه کسب مهارت اين است که در کاري مدت‌ها بي‌دست و يا سرگردان باشيد و صدها اشتباه از شما سر بزند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر