صفحه نخست >> سبک زندگی ایرانی تعداد نظرات: 0

دکوراسیون خانه : اگر می‌خواهید خانه کمی آنتیک شود... (عکس)

خیلی از مواردی که در دکوراسیون خانه یا صنعت مد رایج می‌شود مورد پذیرش یک کارشناس نیست. پس برای بازسازی و تغییر مدل خانه نمی‌توانید با یک اقدام انتحاری طول یک دیوار را با متریالی کاملا متفاوت بپوشانید. تغییر مدل خانه قواعدی دارد که در ادامه مهدی گلپایگانی، طراح داخلی به شما می‌گوید که حتی با تغییر سبک نورپردازی خانه هم می‌توان اقدامی انقلابی در تغییر مدل خانه داشت!

کد خبر: 74222

- شیرین کرمی:  خیلی از مواردی که در دکوراسیون خانه یا صنعت مد رایج می‌شود مورد پذیرش یک کارشناس نیست. پس برای بازسازی و تغییر مدل خانه نمی‌توانید با یک اقدام انتحاری طول یک دیوار را با متریالی کاملا متفاوت بپوشانید. تغییر مدل خانه قواعدی دارد که در ادامه مهدی گلپایگانی، طراح داخلی به شما می‌گوید که حتی با تغییر سبک نورپردازی خانه هم می‌توان اقدامی انقلابی در تغییر مدل خانه داشت!

اگر برای مبلمان منزل پارچه‌ای انتخاب می‌کنید که یک شکل نیست، حتما فصل مشترکی هم برای آن در نظر بگیرید. در ادامه این را بدانید که بهتر است یک شکست هم برای آن در نظر بگیرید. چه در نورپردازی، چه رنگ و چه انتخاب پارچه همیشه اجازه 10 درصد شکست دارید. یعنی اگر تمام دکوراسیون سفید و مدرن است می‌توانید به اندازه یک گلدان و دو کوسن، رنگی کاملا بی‌ربط با فضا انتخاب کنید.
 

ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش کنید


همه چیز قرار نیست یک دست باشد؛ به‌طور مثال اگر پایه رنگ پارچه‌ای که انتخاب کرده‌اید آبی – سورمه‌ای است، 2 کوسن زرد رنگ که هیچ ربطی به سورمه‌ای ندارد، انتخاب کنید. این یک شروع قدرتمندانه و پر زور برای تغییرات است. تازه می‌توانید یک گلدان و اسپری زرد بخرید و گلدان را هم رنگ کنید که با کوسن‌های سمت دیگر سالن ست شود. بعد هم از گلفروشی محل شاخه‌های تزیینی خشک بخرید و آنها را سورمه‌ای کنید که با پایه رنگ پارچه مبلمان هماهنگ شود.

 

 دقت کن چی رو کنار چی می‌گذاری!

برخلاف بسیاری از قدیمی‌ها که دوست ندارند حتی قسمت کوچکی از کف خانه‌شان بدون فرش باقی بماند اگر خانه شما کوچک است حتما فرش‌های کوچک انتخاب کنید. دیدن فرش فارغ از مقوله دکور یک عادت  است.

 

 

ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش کنید

اگر کسی فرش دوست دارد باید کمی حرفه‌ای‌تر به این موضوع فکر کند؛ مثلا اگر انتخابش فرش سنتی است حتما مبلمانی ساده خریداری کند. فرش گل‌دار، مبلمان کلاسیک و پرده‌ای با طرح شلوغ به صورت مجزا در مغازه زیبا است اما زمانی که کنار هم قرار می‌گیرند ترکیب جالبی نخواهد داشت. مثل این است که در آشپزی به گوشت جدا نمک بپاشید، به نخود و لوبیا و آب هم جدا. شما به هر کدام به اندازه نمک زده‌اید اما زمانی که کنار هم در قابلمه قرار می‌گیرند غذا شور می‌شود!
  


   
نور سفید را فراموش کنید

 

 

ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش کنید

در دکوراسیون باید از نور آفتابی یا زرد استفاده کنید. بعضی‌ها نور یخی می‌پسندند که بحث مجزایی است. ولی در محیطی مثل هتل که طراحی اصولی دارد نور یخی یا سفید نمی‌بینید. اگر می‌خواهید سیستم نورپردازی را تغییر دهید و از نور کم مصرف استفاده کنید حتما نور LED تهیه کنید که هم نور خوبی است، هم ظاهر قشنگی دارد و از همه نورها هم کم‌مصرف‌تر است. متاسفانه باقی لامپ‌های کم‌مصرف مضر هستند و نور مناسبی هم ندارد. امروزه انواع و اقسام لامپ‌های LED در بازار موجود است.LED صنعتی است که در تمام عناصر نور ورود پیدا کرده و در بازار هم موجود است.

 

 


 
دکوراسیون سفید غلط نیست

 

 

ایده‌های قدیمی برای تغییر مدل خانه را فراموش کنید

دکوراسیونی به رنگ سفید دست شما را باز می‌گذارد. البته این احساس را اغلب مردم در رابطه با رنگ کرم و قهوه‌ای دارند! وقتی می‌گوییم رنگ، صرفا در مورد یک پوشش صحبت می‌کنیم که این پوشش می‌تواند از جنس رنگ باشد یا از جنس پارچه، کاغذ دیواری و. . . رنگ سفید را روشنایی محض می‌دانیم. به روشنایی محض و تیرگی محض که همان مشکی است خنثی می‌گوییم. طیف بین این رنگ‌ها هم خنثی است؛ یعنی طیف خاکستری‌ها، طوسی‌ها، نقره‌ای‌ها و. . . پس ست کردن رنگ سفید و مشکی و طیف آن با هر رنگی مجاز است.

اگر می‌خواهید خانه کمی آنتیک شود...

در گذشته سنگ آنتیک جایگاهی در فضای داخلی خانه نداشت اما حالا که ورود پیدا کرده و خیلی‌ها می‌پسندند بهتر است این نکات را برای تغییر سبک دیوار خانه در نظر بگیرید.

-   یک قسمت کوچک از دیوار کافی است، خانه که حیاط خلوت نیست!

-   نصاب سنگ آنتیک آگاهی درستی از طراحی داخلی ندارد. اما شما بدانید که دیوار پشت تلویزیون جای سنگ آنتیک نیست! دانش آکادمیک هم این موضوع را تایید می‌کند که دیوار پشت تلویزیون باید ساده باشد تا تمرکز شما در هنگام تماشای تلویزیون مختل نشود.

-   دیوار سنگ آنتیک به‌طور مجزا می‌تواند یک بافت باشد. البته به سبک خانه هم بستگی دارد. حتی می‌تواند بستری هم باشد برای قرار دادن قاب.

-   در یک دیوار 9،8 متری برای اینکه طویل بودن دیوار را بشکنید، در بخشی از آن به عرض یک متر، از کف تا سقف، دیواری از جنس سنگ آنتیک اجرا کنید. در واقع یک رفتار غیر معمول انجام دهید. حتی می‌توانید یک قاب عکس با عرض 40 سانت و ارتفاع 2 متر روی دیوار اجرا کنید.

-    این سنگ علاوه بر نمای رو به رو از کناره‌ها هم دیده می‌شود پس ملاط و اجرای آن هم مشخص است؛ بنابراین ممکن است از نمای کنار زیبا به نظر نرسد. برای رفع این مساله بهتر است با متریالی MDF به رنگ دیوار، دور تا دور آن قابی درست کنید تا سنگ و ملاط آن از کناره‌ها دید نداشته باشد.

-    برای این دیوار نورپردازی در نظر بگیرند. سنگ آنتیک به دلیل خلل و فرجی که دارد با نورپردازی زیباتر به نظر می‌رسد.

 

منبع :مجله زندگی ایده آل

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر