صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

تغذيه/

به تاريخ انقضاي مواد غذايي دقت کنيد

آيا جزو آن دسته افراد هستيد که تاريخ مصرف را يک بازي تجاري مي دانند و هيچ اهميتي به آن نمي دهند؟ آيا جرات مي کنيد تخم مرغ را بعد از تاريخ مصرفش ميل کنيد؟ در مورد مرغ و گوشت چرخ کرده چطور؟

کد خبر: 963

آيا جزو آن دسته افراد هستيد که تاريخ مصرف را يک بازي تجاري مي دانند و هيچ اهميتي به آن نمي دهند؟ آيا جرات مي کنيد تخم مرغ را بعد از تاريخ مصرفش ميل کنيد؟ در مورد مرغ و گوشت چرخ کرده چطور؟ آيا به خاطر پولي که بابت خريد آن ها داده ايد چشم تان را بر تاريخ انقضاي آن بسته و با يک فوت آن ها را روانه ي معده تان مي کنيد؟ حقيقتا چنين ريسکي را انجام مي‌دهيد؟ شايد در خصوص برخي از خوراکي ها و مواد غذايي حساسيت زيادي در خصوص تاريخ مصرف وجود نداشته باشد و حتي بشود تا چند روز بعد از انقضا از آن ها استفاده کرد اما اين مسئله در خصوص برخي ديگر مانند گوشت خام و تخم مرغ و برخي مواد غذايي ديگر صدق نمي کند. چون احتمال شکل گيري باکتري ها و مسموميت غذايي جدي است. در اين مطلب چند ماده ي غذايي که نبايد بعد از تاريخ مصرفشان مورد استفاده قرار بگيرند را عنوان مي کنيم. به اميد اينکه خودتان را در معرض خطر قرار ندهيد.

تخم مرغ
جاي تعجب ندارد که بيشتر مشکلات مربوط به مسموميت هاي غذايي مربوط به وجود تخم مرغ در ترکيب آن غذا باشد.
توجه داشته باشيد مصرف تخم مرغ به خصوص خام آن حتي چند روز بعد از تاريخ انقضا نيز دردسرساز مي شود و امکان دارد حتي شما را روانه ي مطب پزشک يا بيمارستان کند. بهتر است بيشتر حواستان به بچه ها باشد و از مصرف تخم مرغ بعد از تاريخ مصرف آن خودداري کنيد.

سوسيس و کالباس و رفقا
حرف و حديث هاي زيادي در خصوص وجود E.coli باکتري و باکتري ليستريا در سوسيس و کالباس و کلا گوشت‌هاي فراوري شده وجود دارد. اين باکتري ها قبل از بسته بندي کردن در گوشت‌ها رخنه کرده و تکثير مي شوند و حتي در گوشت‌هاي سرد(کالباس) که از سوپر مارکت محله تان مي خريد و مصرف مي کنيد وجود دارند. به عقيده ي متخصصان فرانسوي تا حد امکان از مصرف اين فراورده ها خودداري کنيد و هرگز آن ها را بعد از تاريخ انقضا مصرف نکنيد. در حالت کلي سوسيس و کالباس و غيره بايد در عرض يک هفته بعد از خريد مصرف شوند.

سالادهاي آماده
سالادهاي آماده حاوي اسفناج، سبزيجات برگ دار، کلم و غيره نبايد بعد از تاريخ مصرفشان مصرف شوند. چون طريقه ي نگهداري آن ها به درستي انجام نمي شود. اگر برگ‌هاي پلاسيده و لزج و چسبناک اين سبزيجات حالتان را به هم نمي زند به باکتري ها و ترکيبات بيماري زايي فکر کنيد که داخل آن ها و داخل ساندويج تان وارد مي شوند. به طور کلي بهتر است از خريداري سالاد سبزيجات آماده خودداري کنيد. خودتان سبزيجات تازه را به دقت شسته و سالاد را تهيه و خيلي زود نيز مصرف کنيد.

جوانه ها
خوشبختانه مصرف جوانه ها در بين مردم رواج خوبي دارد. اما توصيه مي کنيم جوانه ها را تازه به تازه مصرف کنيد و بعد از سپري شدن تاريخ انقضا لب به آن ها نزنيد. به خاطر اينکه امکان دارد خراب شده باشند که در اين صورت باکتري‌ها با سرعت زيادي در آن ها رشد و تکثير مي شوند به خصوص اگر فراموش کرده باشيد آن ها را داخل يخچال قرار دهيد.

ميگو
غذاهاي دريايي خام يا حتي يخ زده به راحتي(حتي از زمان صيد شدن) در معرض آلودگي به انواع ميکروب ها هستند. بنابراين بهتر است در زمان خريد و مصرف اين مواد غذايي و بخصوص ميگو به تاريخ مصرف آن توجه داشته باشيد و از مصرف ميگوهاي تاريخ گذشته حتي به مدت چند روز خودداري کنيد.

گوشت چرخ کرده
باکتري E.coli در روده ي گاو باقي مي ماند. البته اين باکتري در روده ي انسان نيز وجود دارد و فقط گونه هاي خاصي از آن بيماري زا و آسيب رسان هستند. اگر در مراحل مختلف آماده سازي گوشت بهداشتي عمل نشود و يا تاريخ مصرف آن گذشته باشد اين باکتري مي تواند باعث مسموميت و بيماري انسان شود. در نتيجه توصيه مي کنيم قبل از مصرف گوشت چرخ کرده تاريخ مصرف آن را به درستي بررسي کنيد. گوشت را به خوبي و کامل بپزيد تا از مسموميت غذايي دور باشيد. از خريد و مصرف گوشت هاي تاريخ گذشته جدا خودداري کنيد.

توت ها
تشخيص دادن توت فرنگي، تمشک و شاه توت تازه از توت هاي گنديده و خراب کار چندان سختي نيست. توت هاي تاريخ گذشته شکل و فرم زيباي خود را از دست مي دهند و به سرعت خراب مي شوند. روي اين توت ها يک مايع لزج و چسبناکي شکل مي گيرد که مي تواند منبع باکتري باشد. در نتيجه از خوردن توت هاي لهيده و خراب و تاريخ گذشته اکيدا خودداري کنيد.

پنيرهاي نرم
اگر اهل مصرف انواع پنيرهاي مختلف هستيد نيز بايد با دقت عمل کنيد. مصرف پنيرهاي سفتي مانند چدار مشکل ساز نخواهد شد. مي توانيد قسمت کپک زده ي پنير را جدا و قسمت هاي تازه و تميز آن را مصرف کنيد. اما در خصوص پنيرهاي نرم اينگونه نيست. پنيرهاي نرم به خصوص پنيرهاي فرانسوي مانند پنير بري خيلي زود طعمه ي باکتري لستريا مي شوند. در نتيجه بايد از مصرف آن ها بعد از تاريخ انقضا خودداري شود.

مرغ
بدون شک خودتان يا اطرافيان تان تجربه مسمويت ناشي از مصرف مرغ خراب يا نپخته را داشته ايد. موقع خريد مرغ حتما به تاريخ مصرف آن دقت کرده و از خريد مرغ هاي تاريخ گذشته خودداري کنيد. اگر مي خواهيد مرغ را فريز کنيد نيز حتما بايد قبل از انقضاي تاريخ مصرف باشد. فرقي نمي کند مرغ تازه باشد يا يخ زده. حتما آن را به طور کامل بپزيد و خيلي زود مصرف کنيد تا امکان مسموميت گوشت آن به باکتري E.coli به حداقل برسد. در غير اين صورت يک مسموميت غذايي در انتظارتان خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران،

نظرات بینندگان

ارسال نظر