صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

دکتر سلام/

در هواي سرد زمستان، مراقب پوست خود باشيد

هواي سرد و خشک زمستاني باعث ترک خوردگي،‌ خارش، قرمزي، سائيدگي و حتي در صورت عدم معالجه منجر به زخم شدن پوست مي‌شود. اما دکتر جف مور، متخصص داروساز در دانشگاه علوم فيلادلفيا تاکيد مي‌کند که راه‌هاي مختلفي براي حفاظت از پوست بدن در برابر سرما وجود دارد که در صورت بکار بستن آنها مي توان در طول زمستان هم پوستي نرم و مرطوب داشت

کد خبر: 930

به گفته پزشکان، هواي سرد و خشک زمستاني باعث ترک خوردگي،‌ خارش، قرمزي، سائيدگي و حتي در صورت عدم معالجه منجر به زخم شدن پوست مي‌شود.

اما دکتر جف مور، متخصص داروساز در دانشگاه علوم فيلادلفيا تاکيد مي‌کند که راه‌هاي مختلفي براي حفاظت از پوست بدن در برابر سرما وجود دارد که در صورت بکار بستن آنها مي توان در طول زمستان هم پوستي نرم و مرطوب داشت.

وي در يک گفت وگوي خبري دانشگاهي خاطرنشان کرد: در طول فصل سرما پوست شما دائما خشک و سفت مي‌شود و مستعد ابتلا به عفونت خواهد شد. براي جلوگيري از بروز اين حالت چند راه کار وجود دارد. نخست اينکه شما مي توانيد در طول روز هشت ليوان آب بنوشيد چون وقتي آب کافي وارد بدن شود پوست از اين آب استفاده کرده و خود را از داخل ترميم مي‌کند و رطوبت آن حفظ مي‌شود.

وي ادامه داد: از قرار گرفتن به مدت طولاني زير دوش آب داغ پرهيز کنيد، ‌در عوض بهتر است که مدت زماني کوتاهتر و با آب ولرم دوش بگيريد. تماس طولاني مدت با آب بسيار داغ باعث از بين رفتن رطوبت پوست شده و به خشکي آن کمک مي‌کند.

از لوسيونها و کرم‌ها استفاده کنيد تا بعنوان لايه‌اي محافظ از پوست شما در برابر خشکي حفاظت کند. بهتر است بلافاصله پس از دوش گرفتن و وقتي هنوز پوستتان خيس است آن را به کرم يا لوسيون آغشته کنيد. از صابونها يا شوينده‌هاي قوي استفاده نکنيد چون باعث تحريک پوست مي‌شوند. بهتر است از صابونهاي حاوي گليسيرين براي حفظ رطوبت پوست استفاده کنيد. مي‌توانيد از يک دستگاه مرطوب کننده در اتاق خواب خود نيز استفاده کنيد.

اين راه‌ها بهترين گزينه براي شروع يک زمستان بدون دردسر است و بهتر است به خاطر داشته باشيد که پوست ما نيز مانند ساير اعضاي بدن نيازمند مراقبت دائمي است.
سلامت نيوز: در هواي سرد زمستان، مراقب پوست خود باشيد
سلامت نيوز/

نظرات بینندگان

ارسال نظر