صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

عسل طبيعي را چه طور بشناسيم؟

دليل کيفيت بالاي عسل طبيعي آن است که به طور کامل حاصل عصاره شهد گل‌هاي طبيعي و فرآوري زنبور بوده است.

کد خبر: 8222

دليل کيفيت بالاي عسل طبيعي آن است که به طور کامل حاصل عصاره شهد گل‌هاي طبيعي و فرآوري زنبور بوده است.


عسل مصنوعي کيفيتي بسيار کمتر دارد، زيرا يا با کمک زنبور ساخته شده، يا کاملا بدون کمک زنبور که در اين صورت فقط حاصل فعاليت و فرآوري بشر است. هر دو روش اخير در دسته عسل‌هاي تقلبي جامي‌گيرد.
در عسل‌هاي تقلبي فرآوري شده با کمک زنبور معمولا آب و شکر به تغذيه زنبورها افزوده مي‌شود و واضح است که چنين تغذيه‌اي صددرصد حاصل شهد گل‌ها نيست.
عسل‌هاي تقلبي فرآورده شده بدون دخالت زنبور نيز از مواد گلوکزي مثل شربت قند يا مواد نشاسته‌اي، يا شيره ميوه‌هايي همچون خرما و توت يا ترکيبي بين آنها به دست مي‌آيد بنابراين، هر چه عصاره شهد گل‌هاي طبيعي و فعاليت طبيعي زنبور در تهيه عسل کمتر يا هيچ باشد، عسل به دست آمده مصنوعي‌تر و صنعتي‌تر بوده، خاصيت عسل طبيعي را نداشته و تقلبي محسوب مي‌شود.
براي عموم مردم، شناخت عسل طبيعي از تقلبي بسيار سخت است اما با عمل به برخي موارد ذکر شده در لاپلاس مي‌توان به صورتي مطمئن‌تر اقدام به خريد عسل طبيعي کرد:
1- عسل را به طور عمودي درون ليواني از آب بريزيد، در صورتي که ته آن جمع شد و در آب حل نشد، کيفيت طبيعي عسل در حد مطلوب است. هر چه سرعت حل شدن عسل در آب بيشتر باشد، خلوص آن کمتر، و در نتيجه غيرطبيعي‌تر است.
2- شيشه عسل را برگردانيد و به سرعت بالا يا پايين رفتن حباب‌هاي درون عسل دقت کنيد. هر چه کندتر حرکت کند، بهتر است.
3- مقدار کش‌آمدن عسل نيز تا حدودي در تشخيص عسل طبيعي از نيمه طبيعي و صنعتي مؤثر است. عسل طبيعي به دليل داشتن رطوبت کمتر، روان‌شدگي کمتري دارد.
4- عسل طبيعي، شيريني، مزه، طعم و بوي مشخصي دارد. شيريني عسل طبيعي برخلاف نوع مصنوعي هيچ شباهتي به مزه شکر و قند ندارد و به محض برداشتن درپوش آن، بو و رايحه مطبوع آن به مشام مي‌رسد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر