صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

خريداران دوربين هاي ديجيتالي بخوانند

برخي از متقاضيان خريد پيش از آنکه براي خريد به بازار بروند با بررسي سايت‌هاي اينترنتي که اطلاعاتي در مورد امکانات دوربين‌هاي ديجيتال دارند، مدلي که خواهان آن هستند را شناسايي مي‌کنند. اما برخي ديگر براي کسب اطلاعات مستقيم به بازار مي‌روند. تجربه نشان داده بررسي اطلاعات و تطبيق آنها با نيازي که متقاضي دارد، نتيجه بهتري در پي داشته است.

کد خبر: 804

به گزارش خبرنگار موبنا, متقاضيان خريد دوربين ديجيتال بايد به چند نکته توجه کنند. آنها بايد بدانند دوربين ديجيتال را به چه منظوري تهيه مي‌کنند و بسته به کاري که مي‌خواهند با عکس‌هاي‌شان انجام دهند، وضوح دوربين را مشخص کنند. چرا که بالا بودن وضوح دوربين يا پيکسل الزاما نشانه خوب بودن دوربين نيست. يکي از اعدادي که هنگام خريد بايد به آن توجه کرد عدد مربوط به زوم اپتيکال است.

زوم اپتيکال همان بزرگنمايي لنز همراه با جلو و عقب رفتن لنز است که موجب تغيير فاصله کانوني لنز مي‌شود. اما زوم ديجيتال در فاصله کانوني لنز تغييري ايجاد نمي‌کند و با هر بار زوم، بخش کوچک‌تري از سنسور دوربين براي بزرگنمايي عکس انتخاب مي‌شود. به همين دليل عکس‌هايي که با زوم بالاي دوربين‌هاي ديجيتال گرفته مي‌شود، کيفيت مناسبي ندارد.يک دوربين ديجيتال اتوماتيک معمولي با لنزي حدود ۲۰-۸ ميلي‌متر معادل ۳۵-۱۲۰ ميلي‌متر در دوربين‌هاي ۳۵ ميلي‌متري و زوم اپتيکال ۳x يا سه برابر براي کاربران معمولي،‌انتخاب مناسبي است.

نکته ديگر سبک بودن دوربين است. بسياري از ما ترجيح مي‌دهيم دوربين کوچک و سبکي داشته باشيم که به سادگي بتوانيم آن را همراه خود هر جا که مي‌خواهيم ببريم. بنابراين وزن و اندازه دوربين از اهميت زيادي برخوردار است.
متقاضيان خريد دوربين بايد دقت داشته باشند که مدل مورد نظرشان امکان فوکوس دستي داشته باشد. چرا که گاهي در فوکوس اتوماتيک دوربين‌ها اختلالاتي به وجود مي‌آيد.ميزان حافظه دوربين نيز با توجه به کارايي دوربين مي‌تواند کم يا زياد باشد اما اغلب متقاضيان خريد ترجيح مي‌دهند حافظه دوربين ديجيتال‌شان زياد باشد. شايد بهتر باشد روي اين مساله حساسيتي وجود نداشته باشد زيرا امروز تمام دوربين‌هاي ديجيتال بايد به کارت حافظه مجهز شوند.

آنچه بايد بيش از هر چيزي به آن توجه کرد باتري دوربين است. دوربين ديجيتال يکي از پر مصرف‌ترين دستگاه‌هاي الکترونيکي است که با باتري تغذيه مي‌شود. باتري‌هاي مورد استفاده در دوربين‌ها، انواع مختلفي از قبيل NICD, NIMH و Lilon يا باتري‌هاي قلمي و نيم قلمي معمولي است.بعضي از دوربين‌ها تنها از باتري‌ها و شارژرهاي اختصاصي خودشان استفاده مي‌کنند که گران قيمت و کمياب و گاه ناياب هستند. بهتر است دوربيني را انتخاب کنيد که از باتري‌هاي قلمي قابل شارژ معمولي هم پشتيباني کند.
اگر باتري و شارژر دوربين انتخابي شما اختصاصي خودش است، تحقيق کنيد که آيا نمايندگي‌ها و دفاتر خدمات پس از فروش اين دوربين، باتري آن را به طور مجزا مي‌فروشد يا نه.توجه به فيزيک دوربين، محل دکمه‌ها و منوي دوربين نکات ديگري است که بايد مورد توجه قرار گيرد. همچنين ميزان حساسيت دوربين يا ايزو نکته مهم ديگر در انتخاب دوربين عکاسي به خصوص براي افرادي است که بيشترين استفاده از دوربين ديجيتال را در فضاهاي بسته و نور کم دارند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر