صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

تغذيه/

چاي کيسه اي، بنوشیم يا که نه ؟

افرادي که به دليل سرعت رنگ دادن و دم کشيدن چاي کيسه‌اي از طرفداران پرو پا قرص آن شده‌اند. اما اين سوال مطرح مي شود که آيا تفاوتي ميان چاي کيسه‌اي و دم‌کرده وجود دارد؟ لذت نوشيدن چاي وقتي بيشتر مي‌شود که بهترين روش تهيه آن را بدانيم. به طور کلي اغلب خانواده‌ها چاي را دم کرده و از آن نوشيدني معطر با طعم دلنشيني تهيه‌ مي‌کنند که بسيار در رفع خستگي موثر است. اما در مقابل برخي افراد هم هستند که از چاي‌هاي کيسه‌اي که در بازار موجود است استفاده مي‌کنند.

کد خبر: 755

بيتوته/ افرادي که به دليل سرعت رنگ دادن و دم کشيدن چاي کيسه‌اي از طرفداران پرو پا قرص آن شده‌اند. اما اين سوال مطرح مي شود که آيا تفاوتي ميان چاي کيسه‌اي و دم‌کرده وجود دارد؟
لذت نوشيدن چاي وقتي بيشتر مي‌شود که بهترين روش تهيه آن را بدانيم. به طور کلي اغلب خانواده‌ها چاي را دم کرده و از آن نوشيدني معطر با طعم دلنشيني تهيه‌ مي‌کنند که بسيار در رفع خستگي موثر است. اما در مقابل برخي افراد هم هستند که از چاي‌هاي کيسه‌اي که در بازار موجود است استفاده مي‌کنند.

در اين رابطه بايد گفت: ابداع چاي کيسه‌اي بهترين و بدترين اتفاق در صنعت چاي است. بهترين چون سبب افزايش توجه مردم به چاي مي‌شود و بدترين به دليل آن که اکثر چاي‌هاي کيسه‌اي در بازار داراي مواد مصنوعي و شيميايي هستند و از ويژگي‌هاي مطلوب يک چاي اعلا برخوردار نيستند.
در ابتداي ابداع چاي کيسه‌اي توليدکنندگان از برگ کامل چاي استفاده مي‌کردند که رنگ و بوي طبيعي و ارزش تغذيه‌اي بالا داشت اما بتدريج کيفيت اغلب اين نوع چاي‌ها کاهش يافت و برخي توليدکنندگان جهت کسب سود بيشتر چاي پودر شده يا اصطلاحا خاک چاي را جايگزين برگ کامل چاي کرده و براي ايجاد طعم فوري و رنگ سريع‌تر از مواد رنگ دهنده و طعم دهنده مصنوعي استفاده مي‌کنند.
به طور مثال وقتي يک چاي کيسه‌اي نامرغوب را در آب‌جوش مي‌اندازيد کمتر از 30 ثانيه رنگ مي‌دهد بويژه اغلب چاي‌هاي کيسه‌اي خارجي که خيلي سريع‌تر رنگ مي‌دهند. اين در حالي است که به طور طبيعي يک چاي معمولي ايراني را اگر در کيسه بريزيد و در يک ليوان قرار دهيد 10 دقيقه طول مي‌کشد تا رنگ زرد مايل به نارنجي ايجاد کند.


از اين رو، چاي‌هاي کيسه‌اي که طعم قوي و رنگ فوري دارند نه‌تنها ارزش تغذيه‌اي مطلوبي ندارند بلکه مواد افزودني شيميايي آنها مي‌تواند اثرات مخربي بر سلامت مصرف‌کننده بگذارد.
در مورد چاي‌هاي کيسه‌اي که امروزه با اسانس و رنگ انواع ميوه‌ها در بازار عرضه مي‌شوند نيز متذکر مي‌شويم که اغلب اين نوع چاي‌ها داراي طعم و رنگ مصنوعي هستند.
اين نوع محصولات نيز به دليل آن که در طي روز بسيار مورد استفاده قرار مي‌گيرند مصرف طولاني‌مدت آنها به دليل تجمع تدريجي مواد شيميايي‌شان در بدن مي‌تواند بسيار مخاطره‌آميز باشد.
توصيه‌ها
براي تهيه چاي روزانه خود حتما از چاي دم‌کردني استفاده کنيد و براي انتخاب بهترين چاي، خوب است بدانيد که چاي درشت از نظر کيفيت و خواص تغذيه‌اي بهتر از چاي ريز و پودري است. همچنين چاي بدون عطر مصرف کنيد، چرا که چايي که داراي بوي تند و رنگ قرمز پررنگ باشد بسيار مضر است.
چاي در 3 فصل بهار، تابستان و پاييز چيده مي‌شود، ولي هر چه از بهار به فصل پاييز نزديک‌تر مي‌شويم قسمت‌هاي چوبي برگ زيادتر و از مرغوبيت و کيفيت چاي کاسته مي‌شود.
بهترين، مرغوب‌ترين و خوش‌طعم‌ترين چاي مربوط به چاي بهاره است و بعد چاي تابستان و پاييز. اگر چاي را زياد بجوشانيد مواد قابض و تانني ‌آن به مقدار زياد رها شده و ظاهر و باطن چاي را تغيير مي‌دهد.
رنگ اين نوع چاي سياه، بو و مزه آن نامطبوع و خاصيتي يبوست‌آور پيدا مي‌کند. چاي به دليل آن که در بدن توليد اسيداوريک و اگزالات مي‌کند مصرف زياده از حد آن را به افراد مبتلا به نقرس و سنگ کليه توصيه نمي‌کنيم.
از هل، دارچين يا چند قطره ليموترش در چاي استفاده کنيد، چرا که خواص ضدباکتريايي و آنتي‌اکسيداني چاي را چندين برابر کرده و از عدم جذب آهن در بدن مي‌کاهند.

در برخي از چاي‌هاي خشک نيز که داراي کيفيت بالا نيستند از مواد افزودني رنگ و طعم‌دهنده استفاده مي‌شود. لذا براي خريد يک چاي بهداشتي و کنترل شده لزوما به وجود پروانه بهداشت روي بسته‌بندي آن توجه کنيد و حتي‌المقدور از چاي‌هاي ارگانيک که کاملا طبيعي و به دور از مواد و کودهاي شيميايي تهيه مي‌شوند استفاده نماييد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر