صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

با اجزاي سمي انواع ميوه‌ها آشنا شويد

ميوه‌ها از جمله مهم‌ترين گروه‌هاي غذايي در هرم راهنماي غذايي مي‌باشند که سرشار از انواع ويتامين‌ها و مواد معدني مي‌باشند و مصرف مداوم آن‌ها سلامتي و تندرستي را براي افراد جامعه به همراه دارد؛

کد خبر: 5811

ميوه‌ها از جمله مهم‌ترين گروه‌هاي غذايي در هرم راهنماي غذايي مي‌باشند که سرشار از انواع ويتامين‌ها و مواد معدني مي‌باشند و مصرف مداوم آن‌ها سلامتي و تندرستي را براي افراد جامعه به همراه دارد؛ اما گاهي همين ميوه‌ها داراي اجزايي هستند که درعين‌حال که به نظر، خوراکي مي‌آيند اما سمي و مضر مي‌باشند. در زير چند مورد از اين اجزاي سمي را به شما معرفي مي‌کنيم:
هسته زردآلو
زردآلو منبع عالي بتاکاروتن است که در بدن به ويتامين A تبديل مي‌شود و به سلامتي چشم‌ها، پوست، مو، دهان و … کمک مي‌کند و به بدن براي مبارزه با عفونت‌ها ياري مي‌رساند. اين ميوه به صورت خشک‌شده، کمپوت و تازه مصرف مي‌شود. هسته آن داراي آميگدالين است اين ماده وقتي در مقادير زياد مصرف شود سمي مي‌باشد. اگرچه زردآلو به عنوان يک مکمل طبيعي شناخته مي‌شود اما مصرف بيش از حد هسته آن مضر است. بيش از 1-2 عدد از اين هسته‌ها را در طي روز مصرف نکنيد؛ زيرا مشکلات معدي و تهوع ايجاد خواهد کرد و مصرف مقادير بسيار زياد آميگدالين، کشنده است.
هسته آلو
آلو ظاهر جذابي دارد. محدود از چربي است و سرشار از ويتامين A و ويتامين C مي‌باشد. آلو به صورت خام، مربا، ترشي، لواشک و … استفاده مي‌شود؛ اما هسته آن کاملا بي‌خطر نمي‌باشد؛ بالأخص وقتي براي تهيه آلوچه و لواشک از آن استفاده مي‌شود، ممکن است دانه‌هاي آن در ماده غذايي وارد شوند و حالت سمي ايجاد کنند. دانه آلو داراي گليکوزيدهاي سيانوژنيک است که در بدن به مواد سمي و خطرناکي تبديل مي‌شود. بدن مقادير اندکي از سيانيد را مي‌تواند پاکسازي کند، اما مقادير فراواني از آن خطرناک است و بدن توانايي از بين بردن آن را ندارد. مخصوصاً در کودکان بسيار مواظب باشيد که هسته‌ي ‌اين ميوه را در دهانشان نگه ندارند.
دانه گلابي
گلابي ميوه‌اي زنگوله‌اي شکل است که در محدوده رنگ‌هاي سبز، زرد، قهوه‌اي، قرمز و يا ترکيبي از اين رنگ‌ها وجود دارد. اين ميوه زيبا سرشار از پتاسيم، ويتامين‌ها و مواد معدني مي‌باشد. بيش از 30 گونه گلابي در جهان وجود دارد و به صورت پخته، کمپوت شده يا خام مصرف مي‌شود. دانه گلابي براي انسان خطرناک است. دانه به نيز مانند دانه گلابي در همين دسته قرار مي‌گيرد و ميوه به بهتر است به صورت پخته مصرف شود وگرنه خطرناک است.
هسته گيلاس
گيلاس هم به صورت خام و هم پخته مصرف مي‌شود. رنگ قرمز گيلاس نشان‌دهنده مقادير فراواني آنتي‌اکسيدان در آن است. دانه، ساقه و برگ‌هاي گيلاس سمي هستند. دانه اين ميوه داراي سيانيد است. سيانيد يکي از سمومي است که آلمان‌هاي نازي براي کشتن زندانيان در جنگ جهاني دوم استفاده مي‌کردند. حواستان باشد دفعه بعدي که گيلاس خورديد هسته آن را مک نزنيد.
هسته هلو
هلو ميوه‌اي با ظاهر زيبا و طعمي بي‌نظير است. هلو از نظر چربي اشباع، کلسترول و سديم بسيار محدود مي‌باشد و سرشار از فيبر و ويتامين‌هاي ضروري براي بدن است. ميوه هلو بسيار مفيد است اما داراي هسته‌اي است که مواد شيميايي سمي در خود دارد. هسته هلو بسيار سفت است و با دندان شکسته نمي‌شود؛ اما در برخي گونه‌هاي اين ميوه که هسته از وسط نصف مي‌شود، دانه آن در دسترس قرار مي‌گيرد. حواستان به آن باشد. البته اين دانه بسيار تلخ است و همين مسئله مانع از مصرف آن مي‌شود.
دانه سيب
عقيده متداولي که در رابطه با سيب وجود دارد، اين است که سيب ميوه‌اي براي سلامتي است و مصرف يک عدد سيب به صورت روزانه شما را از ابتلا به بسياري بيماري‌ها بازمي‌دارد. فيبر و ويتامين‌هاي موجود در سيب از ابتلا به گرفتگي عروقي و بيماري‌هاي قلبي جلوگيري مي‌کند. سيب به صورت خام، کمپوت شده، آب سيب، پاي سيب، سس سيب و … کاربرد دارد. سيب در رنگ‌ها و گونه‌هاي بسيار متفاوتي وجود دارد؛ اما دانه‌هاي سيب داراي سيانيد مي‌باشند. عقيده‌اي که در رابطه با مصرف سيب (بالأخص سيب گلاب) به طور کامل وجود دارد درست نمي‌باشد و مصرف مقادير زيادي از دانه‌هاي سيب سمي مي‌باشد. البته مصرف يک عدد سيب کامل همراه با تمام ضمايم مانند دانه‌ها مشکلي را به وجود نمي‌آورد؛ اما مقداري ماده سمي سيانيد وارد بدن مي‌کند و بار تحميل‌شده به کبد و کليه‌ها را، براي پاکسازي آن افزايش مي‌دهد.


بادام تلخ
بادام تلخ نيز مانند دانه‌هاي هلو، زردآلو، آلو، سيب، به و گيلاس از آميگدالين تشکيل يافته است که مي‌تواند در بدن تبديل به سيانيد شود. در تمام دنيا دو نوع بادام وجود دارد: بادام شيرين و بادام تلخ. بادام تلخ بايد به منظور از بين رفتن مواد شيميايي سمي موجود در آن حرارت داده شود و يا پاستوريزه شود. بادام سرشار از پروتئين، ويتامين E، کلسيم، منيزيم، پتاسيم و آهن است که براي بدن مفيد مي‌باشد؛ اما مصرف بادام تلخ به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.
سخن آخر
شايد يکي از علت‌هاي اصلي وجود مواد سمي چون سيانيد در دانه‌هاي ميوه‌ها، جلوگيري از مصرف آن توسط انسان‌ها و حيوان باشد. تا بدين وسيله اين دانه‌ها محفوظ بمانند و نسل گونه‌هاي گياهي تداوم پيدا کند و از توليدمثل بازنمانند.
/ايران سان/

نظرات بینندگان

ارسال نظر