صفحه نخست >> سایر ویژه ها تعداد نظرات: 0

از بين بردن چروک‌هاي صورت در 10 دقيقه

گريم تکنيک‌هاي خاص خودش را دارد و همين تکنيک‌ها هم هستند که آرايش يک فرد عادي را با گريم يک حرفه‌اي متفاوت مي‌کند.

کد خبر: 5735

گريم تکنيک‌هاي خاص خودش را دارد و همين تکنيک‌ها هم هستند که آرايش يک فرد عادي را با گريم يک حرفه‌اي متفاوت مي‌کند.
گريم تکنيک‌هاي خاص خودش را دارد و همين تکنيک‌ها هم هستند که آرايش يک فرد عادي را با گريم يک حرفه‌اي متفاوت مي‌کند، وقتي مواد آرايشي روي صورت مشخص باشند نشان از ناشي بودن آرايشگر است و وقتي صورت کاملا طبيعي به نظر برسد انگار که هيچ مواد آرايشي روي آن وجود ندارد يعني گريم به اندازه کافي حرفه‌‌اي بوده ‌است. اگر قرار باشد مواد آرايشي و گريم روي صورت مشخص باشند ايرادها به جاي آنکه پوشانده شوند، بيشتر جلوه خواهند کرد. اين نکته در مورد کانسيلرها بيشتر از همه حائز اهميت است، چراکه به عنوان زيرساز آرايش استفاده مي‌شوند. اين بار هم به سراغ توصيه‌هاي سونيا کاشوک رفتيم تا ببينيم او به عنوان يک گريمور حرفه‌اي چطور ايرادهايي مانند جاي زخم يا سياهي زير چشم را مي‌‌پوشاند.

چشم‌ها را جوان کنيد
پوست زير چشم نازک‌تر از پوست ديگر قسمت‌هاي صورت است بنابراين اگر پوست کمي رنگ پريده يا سفيد باشد رگ‌هاي زير آن به خوبي هويدا مي‌شوند و در نتيجه صورت خسته به نظر مي‌رسد، علاوه بر اينها دلايل زيادي وجود دارند که موجب تيره شدن پوست زير چشم مي‌شوند بنابراين بايد بدانيد چگونه اين پوست ظريف و نازک را با ديگر قسمت‌هاي صورت يک رنگ کنيد.

قدم اول
اگر پوست خشکي داريد، اول از همه بايد به سراغ کرم مرطوب‌کننده برويد به خصوص براي زير چشم‌ها که احتمالا بيشتر هم خشک شده‌اند.کانسيلري کرمي يا مايع که يک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست باشد براي پوشاندن سياهي‌هاي زير چشم مناسب است. کانسيلر را از گوشه داخلي چشم در حوالي استخوان گرد زير چشم بزنيد، يادتان باشد که بهتر است که تنها به زير خود چشم اکتفا نکنيد بلکه بايد کانسيلر از زير پلک تا حدود نيم سانت زير استخوان حدقه چشم را بپوشاند و به سمت شقيقه‌ها محو شود. براي اينکه نتيجه بهتري به‌دست بيايد از برس‌هاي مخصوص کانسيلر استفاده کنيد.

قدم دوم
اصلاح‌کننده‌هاي چشم سر بسيار ظريفي دارند و مي‌توان با آن خيلي دقيق منطقه‌اي که مي‌خواهيم را رنگ بزنيم. با اين اصلاح کننده بايد روي تيغه داخلي بيني به سمت چشم را کانسيلر بزنيد. اگر خطوط قابل مشاهده‌اي زير چشم داريد يا پوست اين قسمت چروک خورده است بايد با اصلاح کننده چشم روي اين چروک‌ها را بپوشانيد تا ديگر فرورفته نباشد و پوست بالا بيايد و صاف شود. زدن روشن‌کننده به گوشه خارجي چشم را فراموش نکنيد تا چشم‌ها کمي‌برجسته‌تر جلوه کنند.

قدم سوم
با استفاده از انگشت مياني آرام به زير چشم ضربه بزنيد تا کانسيلرها جذب پوست شوند، يادتان باشد که نبايد دست يا انگشت را روي پوست بکشيد بلکه بايد به طور ضربه‌اي به سمت بيرون، کانسيلرها را پخش کنيد و بعد همين حرکت را به طور برگشتي به سمت بيني تکرار کنيد و تا جايي اين کار را ادامه دهيد که کاملا کانسيلر جذب پوست شود.

قدم چهارم
حالا با پودري که تن زرد دارد به طور کامل زير چشم را بپوشانيد تا نه تنها کانسيلر بهتر خود را نشان دهد بلکه دوام آن نيز بيشتر شود. البته پودر نمي‌گذارد کانسيلر رگه رگه شود و چروک‌هاي زير چشم مشخص شوند. براي اين کار بهتر است از برسي با نوک گرد استفاده کنيد(همانند برس‌هايي که براي سايه به کار مي‌بريد) چراکه با استفاده از اين برس‌ها مي‌توان خيلي دقيق‌تر مواد آرايشي را روي پوست پخش کرد.

قدم پنجم
هرگونه قرمزي اطراف بيني را هم مي‌توانيد با کانسيلر بپوشانيد، کافي است برسي را که سر بسيار ظريف دارد انتخاب کنيد تا بتوانيد به خوبي به گوشه‌هاي بيني دسترسي داشته‌باشيد و تمام قرمزي‌‌ها و تيرگي‌ها را با رنگ پوست هماهنگ کنيد.

قدم ششم
حالا به سراغ خطوط دور لب برويد، استفاده از کانسيلر در اين منطقه کاري مي کند که لب‌ها برجسته‌تر و زيباتر جلوه کنند، همچنين وجود کانسيلر در اين منطقه باعث مي‌شود که رژ لب پخش نشود.با مداد روشن کننده چشم ، دوسوم قسمت پاييني لب را روشن کنيد تا لب‌ها برجسته و زيباتر جلوه کنند.

چگونه خطوط لبخند را بپوشانيد
1.‌روي صورت‌تان مرطوب‌کننده بزنيد. مرطوب‌کننده علاوه بر اينکه پايه‌اي براي آرايش شما فراهم مي‌آورد سبب مي‌شود که پوست‌تان بر اثر استفاده از محصولات آرايشي خشک نشود.
2. اطراف خط لبخند خود را به کمک يک پد آرايشي نرم کانسيلر بزنيد. در صورت امکان از پوشاننده‌اي استفاده کنيد که براي کاهش چين و چروک فرموله شده‌اند. پوشاننده‌تان بايد حدود يک سايه روشن‌تر از رنگ پوست طبيعي شما باشد.
3.‌پوشاننده را به کمک انگشت يا پد آرايشي به طور کامل محو کنيد.

براي پوشاندن جاي زخم چه کنيد
زخم، آکنه‌هاي قديمي يا جاي آبله را اگر قرمز است با کانسيلر سبز و اگر تيره رنگ است با کانسيلر زردرنگ بپوشانيد. بايد لايه به لايه اين کار را بکنيد و اجازه دهيد لايه اول که جذب شد لايه بعدي استفاده شود. براي عروق کانسيلرهاي مايع مناسب هستند. با يک قلم موي ظريف و يک گلوله پنبه روي آنها بزنيد تا لبه‌هاي آن را صاف کنيد و بعد مراحل زير را اجرا کنيد.
1. با کرم‌پودر يا کرم گريم هميشگي خود که غلظت کمي هم دارد تمام صورت‌تان را بپوشانيد.
2. حالا کرم پودر را با برس مخصوصش درست روي نقطه جراحت صورت‌تان بزنيد و سپس آن را به گونه اي روي صورت‌تان پخش کنيد که رنگ تمام نقاط صورت‌تان يکدست شود.
3. در آخر نيز از يک پنکيک براي ثابت کردن کرم پودر روي صورت‌تان استفاده کنيد.

انواع کانسيلرها چه فرقي باهم دارند
کانسيلرها و پوشاننده‌هاي مختلفي در بازار وجود دارند که هر کدام با توجه به مواد تشکيل‌‌‌دهنده خود کارايي خاصي دارند، مثلا کانسيلري که براي پوشاندن سياهي‌هاي زير چشم است اصلا مناسب پوشاندن جاي زخم يا تتو نيست يا اصلا نمي‌تواند قرمزي‌ها را بپوشاند چرا که کانسيلرهاي زير چشم حالت کرمي‌شکل دارند و از رنگ پوست کمي روشن‌تر هستند و در نتيجه قرمزي‌هاي پوست را فقط روشن‌تر مي‌کنند و کاري مي‌کنند که بيشتر جلوه کنند. براي پوشاندن جوش‌ها، جاي زخم‌ها و تتو بايد به سراغ کانسيلرهايي برويد که تن زردرنگ دارند و تقريبا همرنگ پوست صورت هستند.

فقط حرفه‌اي‌ها مي‌دانند
کانسيلرها به گونه‌اي طراحي شده‌اند که تنها براي روشن کردن پوست اطراف چشم به کار روند و اگر به ضرورت براي قسمت‌هاي ديگر به کار روند براي پوشاندن جوش‌ها و لک‌ها و ايراد‌هايي است که يکنواختي پوست را از بين برده‌اند بايد حواس‌تان باشد که به خوبي جذب پوست شوند و با رنگ کرم‌پودر و پنکک مورد استفاده مخلوط شوند؛ يادتان باشد که اگر از همان کانسيلر زير چشم براي جوش‌ها و کرم‌ها استفاده کنيد، ممکن است روشني اين نقاط بيشتر به چشم بيايد، پس حواس‌تان باشد که اين روشني‌ها را به خوبي بپوشانيد./آريا/

نظرات بینندگان

ارسال نظر